نمناک اخبارسیاست آیا سردار سلیمانی با پوتین دیدار کرد؟
سردار سلیمانی با پوتین ، سردار سلیمانی
دیدار هفته گذشته سردار سلیمانی با پوتین علیرغم اعلام برخی خبرگزاری های ایرانی از سوی کرملین تکذیب شد.
تاریخ انتشار : 26 آذر 1394

دیدار هفته گذشته سردار سلیمانی با پوتین

به نقل از رویترز، یک خبرگذاری ایرانی روز چهارشنبه (دیروز) از دیدار سردار سلیمانی با پوتین در هفته گذشته خبر داد؛ اما این خبر به سرعت تکذیب شد. پس از آنکه یک خبرگزاری ایرانی اعلام کرد سردار سلیمانی برای گفتگو با پوتین و مقامات ارشد نظامی و امنیتی روسیه به مسکو رفته است، «دیمیتری پسکو،» سخنگوی کرملین با انتشار بیانیه ای این خبر را تکذیب کرد. در خبر منتشر شده این خبرگزاری ایرانی آمده است:« هفته گذشته، سردار سلیمانی طی سه روز با پوتین و مقامات ارشد نظامی و امنیتی روسیه دیدار کرد. آنها آخرین تحولات سوریه، عراق، یمن و لبنان را بررسی کردند.» در خبر این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه آمده است:پوتین سردار سلیمانی را "دوست من قاسم" مورد خطاب قرار داده است.

گفته می شود سردار سلیمانی ماه ژوئیه (31 روز منتهی به 9 مرداد) نیز سفری به مسکو داشت. خبر این سفر نیز ابتدا در خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام امنیتی ایران و آمریکا منتشر شد؛ اما روسیه آن را تکذیب کرد. «سامانتا پاور،» نماینده آمریکا در سازمان ملل سفر ماه ژوئیه را نقض تحریم های این سازمان علیه سردار سلیمانی دانست. سردار سلیمانی نقش مهمی در سازماندهی نیروهای عراقی، سوری و ایران در مبارزه با گروه تروریستی داعش دارد.

آیا سردار سلیمانی با پوتین دیدار کرد؟

آیا سردار سلیمانی با پوتین دیدار کرد؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 16
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 14 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف