ظریف

جزییاتی از دیدار ظریف با وزیر خارجه عربستان

تاریخ انتشار : 11 مرداد 1396کد مطلب : 54010زمان مطالعه : 2 دقیقه
محمدجواد ظریف در خصوص دیدار با عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان و مقدمه برقراری مجدد روابط دیپلماتیک توضیحاتی ارائه داد.

دیدار ظریف با وزیر خارجه عربستان

وزیر امور خارجه کشورمان گفت:دیدار با وزیر امور خارجه عربستان، الزاما مقدمه ای برای برقراری روابط دیپلماتیک با ریاض نبوده است.

دیدار ظریف با وزیر خارجه عربستان , محمدجواد ظریف در خصوص دیدار با وزیر خارجه عربستان و مقدمه برقراری مجدد روابط دیپلماتیک اظهار داشت:الزاما چنین موضوعی نیست، چرا که در این جلسات
بین المللی افراد با به طور طبیعی با یکدیگر سلام و احوال پرسی می کنند، به ویژه ما و عربستان که به عنوان دو وزیرخارجه، سابقه ای طولانی در ارتباط با یکدیگر هم داشته ایم.

ظریف

وی افزود:به نظر من صحبت در خصوص یک ادبیات دیپلماتیک بیشتر از این جای بحث و سخن ندارد، هر چند ما برای مردم جهان اسلام بر اساس تعالیم جمهوری اسلامی، روابط خوب با همسایگان مان را خواستاریم.
رئیس دستگاه دیپلماسی ضمن بیان این که با توجه به نگاه عربستان به منطقه، دلیلی بر ادامه سیاست های سعودی ها نمی بینیم، تصریح کرد :اما به هر حال سیاست های دنبال شده ریاض مثبت نبوده و صلح و ثبات را در منطقه به خطر انداخته است.

وی ادامه داد:سیاست های عربستان به ویژه مردم یمن را با مشکلات اساسی مواجه کرده، ضمن آن که هیچ فایده ای هم برای دولت سعودی به همراه نداشته است و امیدواریم عربستان در سیاست های خود در این باره تجدید نظر کند.

ظریف در خصوص تبادل زندانیان ایران و آمریکا بیان داشت:هنوز گفت وگویی در این زمینه صورت نگرفته، البته متاسفانه دولت واشنگتن در ماه های گذشته تعداد قابل توجهی از شهروندان ایرانی را با ادعاهای بی اساس در آمریکا و کشورهای دیگر دستگیر کرده و یا درخواست بازداشت آن ها را صادر کرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان تصریح کرد:ما هم امیدواریم آمریکا به این رفتار خود خاتمه دهد تا شاهد آزادی و بازگشت هم وطنانمان باشیم.

دیدار ظریف با عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
وبگردی