نمناک سبک زندگیکودک دلایل دیر مدرسه رفتن پسرها چیست؟
دیر مدرسه رفتن ، مدرسه
دیر مدرسه رفتن پسرها به چه دلیل است؟ پسرها از نظر ذهنی شش تا دوازده ماه عقب تر از دخترها هستند که کارشناسان به این حقیقت دست یافتند که پسران باید یک سال دیرتر از دختران تحصیل را آغاز کنند.

دیر مدرسه رفتن پسرها؟!

تمام کودکان در شش یا هفت سالگی می توانند آموزش جدی را شروع کنند اما پسران از دختران از نظر ذهنی شش تا دوازده ماه عقب تر هستند که باید دیرتر به مدرسه بروند. در این مقاله به صورت مختصر دلایل دیر مدرسه رفتن پسران بیان شده است.

دیر مدرسه رفتن

چرا پسرها دیرتر باید به مدسه بروند؟

چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟

 در شش یا هفت سالگی، هنگامی که کودکان آموزش جدی را شروع می کنند، پسر ها از نظر ذهنی بین شش تا دوازده ماه عقب تر از دختر ها هستند.
هماهنگی حرکتی ظریف (که توانایی استفاده دقیق از انگشتان و نگهداشتن مداد یا قیچی است) در آنها دیرتر شکل می گیرد و از آنجا که آنها هنوز در مرحلۀ رشد حرکتی آشکار هستند، گرایش زیادی دارند که عضلات بزرگشان را به حرکت درآورند و بنابراین نمی توانند آرام بنشینند.
در صحبت با مسئولان چند دبستان (مدارس بین المللی در اروپا و آسیا) با این حقیقت روبه رو شدیم که پسر ان باید یک سال دیرتر از دختران تحصیل را شروع کنند.
اینکه پسر ان و دختران از چهار یا پنج سالگی به کودکستان بروند عالی است، زیرا آنها باید انگیزش اجتماعی را بیاموزند و تجربیات وسیع تری کسب کنند. اما پسر ان بیشتر باید در آنجا بمانند.

برای بیشتر پسر ها این امر به این معنی است که دانش آموزان پسر ؛ از دختران همکلاس خود یک سال بزرگتر باشند؛ یعنی با آنها در یک سطح باشند.
در این صورت پسران از نظر فکری با دختران در یک سطح قرار می گیرند، اما با روش کنونی مدارس، پسر ها لطمه می بینند. پسرها حس می کنند که شکست خورده اند. آنها مهارت های اصلی را از دست می دهند زیرا آمادگی کافی ندارند و بنابراین از یادگیری باز می مانند.
پسر ها در سال های اول دبستان (که همچنان عصب های حرکتی شان در حال رشد است) پیام هایی از بدن خود دریافت می کنند که می گوید:حرکت کن، از من استفاده کن.
از نظر آموزگاری که تحت فشار عصبی قرار دارد، این امر به نوعی بدرفتاری است. پسر ی که می بیند کاردستی ، طراحی یا نوشتن او به خوبی دخترها نیست، به خود می گوید:من برای این کار ساخته نشده ام.
او به سرعت از آموختن فاصله می گیرد، به ویژه اگر معلمش مرد نباشد. او با خود می گوید:مدرسه متعلق به دختر ها است. بنابراین مدارس را باید به گونه ای طراحی کنیم که مکان بهتری برای پسر ان باشد.

دلایل دیر مدرسه رفتن پسرها چیست؟

دلایل دیر مدرسه رفتن پسرها چیست؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از کودک آنلاین - /ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف