نمناک دنیای مددکوراسیون منزل دیزاین مجلل استخرهای روباز ویلایی + تصاویر
استخر روباز ، استخر روباز ویلایی
استخر روباز و سوئیمینگ پول های سرباز ویلایی یکی از زیباترین بخش های این دسته از خانه ها هستند ، استخرهایی با چیدمان و دکوراسیون لوکس.
بازدید : 10,522 نفر

زیباترین مدل استخرها روباز و مدرن ویلایی

داشتن یک استخر به خصوص استخر روباز در محوطه حیاط ویلا ایده ی است که بسیاری از افراد دوست دارند آن را در محوطه زیبای حیاط منزلشان اجرا کنند .مدل استخر روباز و بزرگ یکی از عناصر لازم برای چنین خانه هایی است، خانه هایی که با زندگی در آنها کمتر رغبت به سفر پیدا می کنید. یک قسمت مهم برای داشتن خانه ای که نیاز شما به سفر برای رفع خستگی را به کمترین میزان برساند، وجود فضایی سبز و البته استخری بزرگ و دوست داشتنی است. مدل هایی که در این مطلب مشاهده می کنید هزینه اجرایی بالایی دارند اما این دلیل نمی شود که به آنها توجه نکنیم چرا که همیشه چیزی برای یادگیری حتی در موضوعاتی که بنظر بی اهمیت می آیند وجود دارد. استفاده از سنگها ، المان های طبیعت و پل های روی استخر زیبایی خاصی به این مدل ها بخشیده است. استخر سازه ای مصنوعی است که مانند یک مخزن سرباز ،آب مورد نیازی که برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد را در خود نگه می دارد.به ظور کلی استخرها از نظر کاربری،نوع مصالح به کار رفته در سازه استخر و موقعیت استخر نسبت به سطح زمین در گروههای مختلفی تقسیم بندی می کنند.

نکات مهم در طراحی استخر روباز

انتخاب محل استخرهای سرباز معمولا با محدودیت های خاصی همراه است. اکثر اوقات نقشه کلی استخر باید بر مبنای نقشه ساختمان اصلی که معمولا یک مجموعه ورزشی است ارائه شود.البته گاهی اوقات نیز استخرهای سرباز خصوصی درداخل باغ یا حیاط ساختمان ها احداث می شوندکه شرایط انها کمی با استخرهای عمومی متفاوت است.

ملاحظاتی که باید در هنگام تعیین محل استخرهای سرباز رعایت شود را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

قبل از تعیین محل استخر باید آزمایش های کافی در زمینه مشخصات خاک منطقه انجام شود.چرا که مشخصات خاک تاثیر قابل ملاحظه ای بر هزینه ساخت و اجرای استخر بر جای خواهد گذاشت.

جایگاه و موقعیت استخر باید به گونه ای انتخاب شود که کاسه استخر و پیرامون ان به ویژه در زمان بعد ازظهر و عصر بیشترین نورگیر را داشته باشد.به منظور حداکثر بهره وری از گرمای خورشید کاسه استخر از سمت جنوب و غرب باید بیشترین نورگیر را داشته باشد.

برای استخرهای سرباز خصوصی نیز می توان پیرامون کاسه استخر را با کاشت بوته ها و نهال های مناسب که علاوه بر مزایای یاد شده بهتر است جانمایی کاسه استخر به گونه ای انجام شود که مسیر جریان باد به سمت استخر توسط یک سازه محدود شود.

حتی الامکان باید از ساخت استخر در مجاورت درختان بلند یا نهال هایی که در آینده به درختانی تنومند تبدیل می شوند اجتناب کرد.چرا که با تدریج با رشد این درختان ریشه آنها رشد کرده و بیشتر در خاک نفوذ می کند و در صورتی که سازه استخر در نزدیکی انها قرار گرفته باشد،احتمال آسیب فونداسیون استخر،خطوط تخلیه و سیستم لوله کشی افزایش می یابد.

در نظر گرفتن موانعی مانند حصار بزرگ،دیوار باغ یا بخشی از ساختمان اصلی که همانند یک بادشکن طبیعی عمل می کندیک مزیت برای استخرهای سرباز به شمار می رود.به طوری که با کاهش جریان هوا بر روی کاسه استخر نرخ تبخیر آب و اتلاف حرارت آن به میزان زیادی کاهش می یابد .ضمن آنکه شناگران که بابدن خیس از آب خارج می شوند ،کمتر در معرض جریان هوا قرار گرفته و بیشتر از محیط استخر لذت می برند. همچنین باید در کنار استخر یا ساختمان اصلی مجموعه باید محلی برای نگهداری تجهیزات،ذخیره مواد تمیز کننده و مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه آب در نظر گرفته شود.

عکس های استخرهای روباز و سرباز شیک ویلایی

استخر روباز

استخر روباز ویلایی شیک

استخر روباز

استخر روباز با طراحی و دیزاین مدرن

استخر روباز

مدل استخر روباز پل دار در حیاط ویلا

استخر روباز

طراحی استخر روباز شیک برای محوطه بیرون خانه

استخر روباز

تصویر استخر روباز با پل چوبی و سنگهای تزیینی

استخر روباز

استخر روباز و مدرن ویلاهای خارجی

استخر روباز

جدیدترین طراحی های استخر روباز 

استخر روباز

استخر روباز ویلای استوایی

استخر روباز ویلای

استخر روباز ویلای شیک و مجلل

استخر روباز

عکس ویلا و استخر روباز رویایی

استخر روباز

طراحی فضا و نورپردازی استخر روباز

ستخر روباز

استخر روباز با دکوراسیون بسیار زیبای سنگی

استخر روباز

عکس زیباترین استخرهای روباز

استخر روباز با دکور لوکس و شیک

استخر روباز با دکور لوکس و شیک

استخر روباز

استخر روباز با دکور شیشه ای

استخر روباز

عکس استخر روباز داخل باغ

استخر روباز

مدل استخر روباز با طراحی مدرن و جدید

استخر روباز

استخر روباز در محوطه ویلا با یک پل چوبی

 استخر روباز

چیدمان و دیزاین استخر روباز خانه های لوکس

 استخر روباز

 استخر روباز فوق العاده شیک و مدرن

 استخر روباز

 استخر روباز در میان باغ

استخر روباز

دکوراسیون مجلل استخر روباز در حیاط

استخر روباز

استخر روباز ساده و شیک

استخر روباز

استخر روباز مدرن ویلایی

دیزاین مجلل استخرهای روباز ویلایی + تصاویر

دیزاین مجلل استخرهای روباز ویلایی + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 17
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 15 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف