نمناک دنیای مددکوراسیون منزل کمدهای دیواری را از نو دیزاین کنید
کمدهای دیواری ، طراحی کمدهای دیواری
کمدهای دیواری یکی از بخش های پر طرفدار در هر خانه است .اگر قصد دارید طراحی فضای داخل کمدهای دیواری تان را تغییر دهید، این مطلب برای شماست.

نکات مهم در طراحی کمدهای دیواری

امروزه در خیلی از کشورهای پیشرفته به کمدهای دیواری به چشم یک عنصر تزئینی و کاربردی نگاه می کنند که تاثیر زیادی در چیدمان دکوراسیون داخلی میگذارد. همین خاصیت باعث شده که کمدهای دیواری مجوز ورود به دیگر بخش های خانه را نیز پیدا کند و فقط محدود به اتاق خواب نشود. کمد نیز مانند دیگر لوازم خانه دارای ویژگی ها و خصوصیاتی است که باید هنگام خرید به آن هاتوجه کرد. در این قسمت نکاتی را مطرح می کنیم که با اتکا به آن بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

بسیاری از مردم از به هم ریختگی و شلوغی متنفر هستند. بهترین راهکار نیز جمع کردن وسایل اضافه داخل کمدهای دیواری در بسته است تا دیده نشوند. برای این منظور می توانید یکی از دیوارهای اتاق نشیمن را به عنوان کمد دیواری انتخاب کنید. از بالا تا پایین را کمد کنید و هر وسیله اضافی که دارید را داخل آن جمع کنید.

زیباترین و بهترین حالت زمانی است که یک کمد کاملا و بدون کم و کاست در جایی که برایش در نظر گرفته شده قرار بگیرد. کمد اگر بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک باشد سبب می شود دکوراسیون و جلوه کلی اتاق آزار دهنده و نازیبا به نظر برسد.

قدیم تر ها که خانه ها بزرگ تر بود، فضای بیشتری را به کمدهای دیواری یا گنجه ها اختصاص می دادند؛ گنجه هایی که در آن از وسایل ریز و درشت گرفته تا رختخواب های گل گلی و رنگی وجود داشت. اما این روزها آنقدر تنوع طراحی فضای داخلی کمد، کابینت و... زیاد شده که از فضاهای کوچک کمدهای امروزی هم استفاده های زیادی می توان کرد.

کمدهای دیواری

طراحی و دکوراسیون کمدهای دیواری


اگر خانه تان قدیمی است و می خواهید فضای داخلی آن را تغییر دهید، کمدها یکی از آن بخش هایی است که با قفسه بندی مناسب بسیاری از خرت و پرت های کاربردی را که فضایی برای قرار دادن شان ندارید می توانید در آن جاسازی کنید. اگر هم قصد دارید طراحی فضای داخل کمدهای دیواری تان را تغییر دهید، این مطلب برای شماست.

کمدهای دیواری

طراحی و دکوراسیون کمدهای دیواری

طراحی کمدهای دیواری با کابینت متفاوت است

اغلب مردم نمی دانند شغلی با عنوان طراحی و ساختن کمد داریم که با حرفه طراحی کابینت و ساخت آن متفاوت است. کمدسازها بسیاری از دغدغه های شما مثل جای مناسب رختخواب، قفسه ها، کشوهای کاربردی و... را با ابعاد استاندارد آن می دانند.

نمونه کار کمدهای دیواری را ببینید

خیلی از کمدسازها پیشنهادهای جالبی برای شما دارند. می خواهید فضای مناسبی برای رختخواب داشته باشید؟ آویزهایی مناسب برای لباس های داخل کمدتان می خواهید؟ ضمن اینکه نیازهای تان را به این افراد می گویید حتما به تجربه های آنها هم گوش کنید و بخواهید نمونه کارهای با کیفیت و سطح قیمتی متفاوتی را که اجرا کرده اند نشان تان دهند.

کمدهای دیواری

طراحی و دکوراسیون کمدهای دیواری

کار را به کاردان بسپارید

طراحی کمد را باید به افراد متخصص در همین زمینه سپرد. اغلب کابینت سازها خودشان این پیشنهاد را به شما می دهند که کمدهای تان را هم می توانیم قفسه بندی کنیم اما بهتر است کار را به کاردان بسپارید چون فضای طراحی کابینت آشپزخانه با کمددیواری کاملا متفاوت است؛ مگر اینکه کابینت کار حرفه ای سراغ داشته باشید که اکثر این افراد برای طراحی کمد هزینه بیشتری می گیرند. اما این را بدانید که ابعاد، متریال، تناسب ها و استانداردهای طراحی داخلی کمد با کابینت کاملا متفاوت است.

مستاجر هستید یا مالک؟

اگر نمی خواهید هزینه زیادی بپردازید و کارتان را به یک کمپانی معتبر بسپارید، کمدسازها با متریال و هزینه های مختلف این کار را برای شما انجام می دهند. این را بسنجید؛ اینکه قرار است سال ها در این خانه زندگی کنید، مستاجر هستید یا به زودی نقل مکان می کنید. مسلما اگر نمی خواهید محل زندگی تان را تغییر دهید به قول قدیمی ها هرقدر پول بدهید آش می خورید. پس خساست نکنید چون بعدا متوجه دلیل هزینه بیشتری که پرداخته اید، می شوید.

کمدهای دیواری

طراحی و دکوراسیون کمدهای دیواری

اگر خانه تان قدیمی است، حضوری بیایند!

مراحل کار به این صورت است که کمدسازها به منزل تان می آیند، فضا را اندازه می گیرند، نمونه کارهای شان را نشان می دهند و بعد مطابق با فضاهایی که می خواهید در کارگاه قفسه و کمدها را می سازند. در مرحله بعد قطعات ساخته شده را به منزل شما می آورند و همانجا سوار می کنند. تازه می توانید ابعاد دقیق را تلفنی به آنها بگویید تا طراحی کنند و مدل سه بعدی را برای تان بفرستند تا در صورت تایید شما ساخته شود؛ البته اگر خانه تان قدیمی است و قوس، دیوارهای کج و زاویه های غیر استاندارد دارد که امکان جاگذاری قفسه وجود ندارد ، حتما زمانی را به مراجعه حضوری آنها اختصاص دهید.

طراحی کمدهای دیواری براساس نیاز شما

کمد هر خانه ای براساس نیازهای همان خانواده طراحی می شود. ممکن است شما بخواهید برای روسری ها، لباس های مختلفی مثل پوشش محل کار، لباس شب و... فضاهای مجزایی داشته باشید یا برای اسباب بازی های کودک تان قفسه هایی با ابعاد متناسب سفارش دهید. کافی است آنچه می خواهید را به آنها بگویید تا مطابق با نیازهای شما طراحی انجام شود.

کمدهای دیواری0

طراحی و دکوراسیون کمدهای دیواری

اگر خانه کوچکی دارید...

به جای اینکه تخت و کمد و... را جدا جدا بخرید از کمدساز بخواهید در یک دیوار سه، چهار متری اتاق تان، کمد، تخت، قفسه و... را با هم طراحی کند. با این کار هم ظاهر اتاق تان هماهنگ تر به نظر می رسد و هم اینکه فضای اتاق را با وسایل مختلف و بیهوده اشغال نمی کنید؛ به خصوص اگر خانه تان کوچک است.

مهم تر از متریال کمدهای دیواری یراق آلات آن است

هزینه های طراحی کمد براساس متر محاسبه می شود و برای باکس های بالای کمد که جای چمدان ها و وسایلی است که نیازی نیست در دسترس باشند، هزینه ای جدا گرفته می شود. عموما هزینه ای ثابت برای هر متر به شما می گویند که ربطی هم به تعداد قفسه هایی که می خواهید، ندارد. تفاوت کمدها بیشتر در کیفیت ریل هایی است که استفاده می شود تا درها راحت تر باز و بسته شود. هرقدر یراق آلات بهتری بخواهید هزینه بیشتری هم باید بپردازید.

کمدهای دیواری را از نو دیزاین کنید

کمدهای دیواری را از نو دیزاین کنید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از مجله منزل / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف