نمناک اخبارجامعه قندیلک های پلاستیک در مترو تهران چیست؟
دیوار مترو ، مترو
بعد از تکرار خودکشی در متروی شهری طرحی برای ایجاد حفاظت بیشتر در نظر گرفته شد اما در زمان اجرای دیوار مترو طرحی عجیب پیاده شد.
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395

نظرشما در مورد این عکس چیست ؟ دیوار مترو از جنس قندیلک های پلاستیکی

با افزایش تعداد خودکشی ها و تصادف قطار با مردم در ایستگاه های مترو، بحث دیوار حائل در ایستگاه ها دوباره مطرح شده است. در سال های گذشته و با هرخبر خودکشی و مرگ در اثر تصادف با قطار در ایستگاه مترو، بحث دیوارهای شیشه ای حائل مطرح شده است.متروی تهران به بهانه هزینه هنگفتی که می گویند به اندازه هزینه تجهیز یک ایستگاه است، از ساخت این دیوار طفره رفته است. هرچند که شورای شهر ملزم کرده که شهرداری حداقل مطالعاتی در این زمینه داشته باشد.اما با افزایش موارد مرگ و خودکشی در مترو در یکی دو ماه گذشته، دیروز طرحی آزمایشی در ایستگاه طالقانی اجرا شد که البته شباهتی با آن چیزی که انتظار می رفت نداشت. تصویر این طرح آزمایشی را در زیر مشاهده می کنید؛

دیوار مترو

عکس طرح آزمایشی دیوار مترو از جنس پلاستیک و زنجیر!

نکته اینجاست که به نظر می رسد متروی تهران این طرح را برای ممانعت مسافران از رسیدن به خطر زرد لب ایستگاه که خطر را هشدار می دهد، اجرا کرده اند. چه اینکه گفته شده یکی از ماموران مترو و زنی که در تصادف با قطار کشته شدند، بر اثر ازدحام و فشار مسافران دیگر، جلوی قطار پرت شدند.

دراین باره احسان مقدم، سخنگوی بهره برداری مترو از این حرکت به عنوان «فرهنگ سازی ای که بی احتیاطی ها را کاهش می دهد» حرف زده است:«نصب برخی علایم و موانع هشدار دهنده در ایستگاه های مترو به صورت پایلوت در ایستگاه دروازه دولت به صورت استیکر و در ایستگاه طالقانی با قندیلک ها انجام شده است تا منجر به رفع موارد آسیب زایی که در این زمینه مطرح بود، شود. علاوه بر این می خواستیم فرهنگ سازی در این زمینه انجام شود تا حوادثی که نتیجه بی احتیاطی روی سکوهاست مرتفع شود. اقداماتی که به تازگی در ایستگاه های مترو انجام شده، قرار است در ایستگاه های دیگر هم به اشکال مختلف انجام شود اما تنها در راستای فرهنگ سازی است و به پیشنهاد مازیار حسینی، معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفته است.»

به گفته او شرکت مترو برای نصب درهای حائل از نظرات کارشناسان و تجریبات کشورهای دیگر استفاده می کند:«در اغلب کشورهای اروپایی ایستگاه های مترو درهای حائل ندارند اما کشورهایی هم هستند که از دیوارهای پی. اس. دی در ایستگاه ها استفاده کرده اند.»

نمایندگان شورای شهر تهران دو هفته قبل طرح نصب درهای جداکننده در ایستگاه های مترو در شورای شهر را به تصویب رساندند تا این موضوع در دستور کار شهرداری قرار گیرد. گفته می شود اجرای این طرح در ایستگاه های مترو نزدیک به هزار میلیارد ریال برای پایتخت هزینه دارد.

سیستم محافظ سکو یا PSD شامل دیوارهای شیشه ای و در های اتوماتیکی است که در تمام طول مترو نصب می شود و پس از ورود قطار به ایستگاه مترو و توقف کامل، در ها که دقیقا در مقابل در های قطار قرار گرفته اند به طور اتوماتیک باز می شوند

به نظر شما طرح آزمایشی مترو با قندیلک تاثیری در نظم بیشتر مسافران در سوار و پیاده شدن دارد و اصلا عاملی برای به صفر رسیدن خودکشی و مرگ در تصادف با قطار است؟

 

قندیلک های پلاستیک در مترو تهران چیست؟

برگرفته از خبرآنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف