نمناک سرگرمیدیدنی ها دیوار نامهربانی در آمریکا + عکس
دیوار نامهربانی در آمریکا ، جعبه امن برای کودکان ناخواسته در آمریکا
در ایالت ایندیانا واقع در کشور آمریکا دو جعبه به عنوان پناهگاه امن برای کودکان ناخواسته تعبیه شده است.

دیوار نامهربانی آمریکایی 

ایالت ایندیانا در اقدامی متفاوت «جعبه نوزاد» طراحی کرده تا مادرهایی که به صورت ناخواسته باردار شده اند و توانایی نگهداری از آنها را ندارند، بتوانند بچه ها را در این جعبه ها قرار دهند تا ماموران از آنها نگهداری کنند.

دیوار نامهربانی

مونیکا کلسی، آتش نشان داوطلب و بنیان گذار این جعبه ها در این باره می گوید:«تاکنون دو پناهگاه امن در یک ایستگاه آتش نشانی در ایالت ایندیانا ساخته شده و به عنوان یک ابتکار تازه برای مادرانی است که در موقعیت های حساس و بحرانی هستند و نمی دانند با بچه های ناخواسته ای که متولد شده، چکار کنند. خود من در سال 1973 نوزادی را رها کرده بودم و با اینکه این کار بر اساس قوانین پناهگاه امن بوده، اما همیشه نگران بچه ام بوده ام.»

قانون پناهگاه امن برای مادرانی است که نوزادان تازه متولد شده ای دارند که نمی خواهند و نمی توانند از آنها نگهداری کنند و بر اساس این قانون می توانند نوزادشان را در ایستگاه های آتش نشانی، پلیس و بیمارستان رها کنند و کسانی هم که این بچه ها را پیدا می کنند، آنها را به مراکزی می سپارند تا شرایط نگهداری خوبی برایشان وجود داشته باشد.

به دلیل وجود این قانون شاید طبیعی به نظر برسد که یک روز وقتی کسی وارد ایستگاه پلیس می شود، نوزادی را ببیند که تنها در گوشه ای افتاده و گریه می کند. مونیکا هم برای اینکه خطرهای احتمالی را کاهش دهد، این جعبه ها را طراحی کرده است و هفته قبل اولی و به تازگی دومین جعبه را در دیوار آنش نشانی جای داده است.

نحوه کار این جعبه ها هم به شکلی است که وقتی در آن باز و دوباره بسته می شود، قفل می شود و همچنین در آن دستگاه تهویه هوا و تنظیم کننده دما وجود دارد، در همین حین به دلیل حرکت های نوزاد و وجود سنسور حساس به حرکت، مرکز کمک های پزشکی و آتش نشانی خبردار می شود و مامورین برای بردن کودک حاضر می شوند.

مونیکا می گوید که از ایالت های دیگر تماس هایی داشته که از او درباره این جعبه و نحوه کارکردش می پرسند و این مشخص می کند که در دیگر منطقه ها هم دوست دارند چنین جعبه هایی راه بیفتد تا امکان خوبی برای رشد کودکان ناخواسته به وجود بیاید. او حتی به دنبال برنامه ریزی هایی است که بتواند 100 جعبه را در نقاط مختلف ایالت بسازند.

او همچنین معتقد است که این جعبه ها آخرین راه چاره این مادران است و حالا که این کار مورد توجه قرار گرفته است، سعی می کند برنامه هایی را برای مادران داشته باشد تا بتوانند بچه هایشان را بزرگ کنند.

دیوار نامهربانی در آمریکا + عکس

دیوار نامهربانی در آمریکا + عکس
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 8
برگرفته از عصر ایران-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف