نمناک سرگرمیآیا میدانید دانستنی های شگفت انگیز و مرموز درباره دیوار چین + عکس
دیوار چین ، حقایق دیوار چین
دیوار بزرگ چین جز عجایب هفت گانه جهان محسوب می شود، رازهای شگفت انگیزی و جالبی درباره دیوار چین هست و به گفته برخی دیوار چین از کره ماه قابل رویت است.

واقعیت های برجسته درباره ی دیوار بزرگ چین

در حالی که دیوار بزرگ چین جز عجایب هفت گانه جهان باستان به حساب نمی آید، اما معمولا در هفت عجایب قرون وسطی جهان قرار دارد. در سال 1987، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو)، دیوار بزرگ چین را در لیستی از سایت های ملی و تاریخی بزرگ جهان قرار داد که نقطه عطف دیوار چین از آنجا بود. در واقع این دیوار توسط سلسله های مختلف، برای محافظت از مرز شمالی چین ساخته شده است که در ابتدا دولت های مختلف دیوار های دفاعی خود را ساخته بودند، اما امپراتور شین به دنبال اتصال این دیوار ها به یکدیگر بود تا جلوی حمله مهاجمان شمالی را بگیرد. همچنین او معروف ترین ارتش ایستاده بنام Terra rotta را برای محافظت تشکیل داد.
 
پس از امپراتور شین، سلسله های دیگر هر یک به ساخت و توسعه دیوار چین کمک کردند در طول ساخت و ساز آن، دیوار بزرگ چین "طولانی ترین گورستان روی زمین" نامیده شد زیرا بسیاری از کارگران در آن مردند ، بخاطر شرایط سخت کار و کمبود امکانات آنها سنگهای بزرگ و سنگ و خاک و شن را با سبد یا طناب یا حتی دست حمل میکردند و در همین حین اتفاقات ناگواری برای آنها رخ می داد به گزارش خبرگزاریها، تعداد این افراد به بیش از یک میلیون نفر رسید و این خود یکی از حقایق دیوار چین از نوع دردناک آن بود، اما این دیوار که حتی از فضا هم دیده می شود رازها و حقایق دیگری هم دارد که دانستن آن برای افراد کنجکاو لذت بخش است رازهایی که در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک آورده ایم.
 
دیوار چین
واقعیت های برجسته دیوار چین

حقایق و رازهای شگفت انگیز در مورد دیوار چین

دیوار چین، بزرگترین ساختار ساخته شده (باطولی حدود 10 000 متر) در جهان است در اوایل قرن هفتم میلادی، تعداد دیوارهای کوچکتر برای تماشای این دیوار در اطراف آن، ساخته شد. در ابتدا هر ایالت (چو، چی، وی، هان، ژائو، یان و چین) که در اولین امپراتوری چینی متحد بودند، دارای دیوارهای مرزی بودندولی سرانجام همه متصل شدند طول تمام این دیوارهای دفاعی که در چین حدود 2000 سال پیش ساخته شده است، حدود 31070 مایل (50000متر ) است.
خانواده های کسانی که در ساخت این پروژه جان خود را از دست داده بودند، از این می ترسیدند که روح مردگانشان تا ابد در دیوار زندانی شود و برای کمک به رهایی ارواح مردگانشان، خروسهایی را در دستانشان می گرفتند و از دیوار عبور می کردند.
معروف ترین افسانه دیوار چین درباره زنی بنام منگ است که شوهرش در هنگام ساخت دیوار می میرد زن به کنار دیوار می رود و آنقدر گریه می کند تا بخشی از دیوار می ریزد و استخوان های شوهرش نمایان می شود و آنها را دفن میکند.
 
دیوار چین
رازهای شگفت انگیز دیوار چین

آیا دیوار چین از کره ماه قابل رویت است؟

در واقع این جمله زمانی یک افسانه بود که دیوار چین حتی از کره ماه هم قابل رویت می باشد با این حال هنوز هم عده ای آنرا باور دارند اما هیچ یک از فضانوردان تا بحال چنین موضوعی را تایید نکرده اند اما تعدادی از آنها معتقدند که تا ارتفاع 180 مایلی از سطح زمین قابل مشاهده است و ارتفاع متوسط دیوار چین در بادلینگ که معروفترین می باشد، 7/88متر است.
این دیوار به صورت یک دیوار خطی پیوسته نیست بلکه کوههای بلند و رودخانه ها در برخی نقاط دیوار را قطع کرده اند و دوباره امتداد یافته اند، در بخشی از دیوار چین یک سوراخ بزرگ از جنگ چین و ژاپن که آخرین جنگ بود مشاهده می شود.
بازسازی مجدد این دیوار در سال 1957 آغاز شد و تعدادی از دیوارهای چین بدون هیچ نشانی ناپدید شده اند.
قبل از سلسله مینگ، دیوار بزرگ چین با شن و سنگ ساخته شده بود اما بعد از آن تقریبا 70% از آجر و بتن استفاده شده است.
 
دیوار بزرگ چین
به نظرتان دیوار چین از کره ماه قابل رویت است؟
 
بخشی از دیوار بزرگ چین در استان گانسو، ممکن است در 20 سال آینده به دلیل فرسایش به کل از بین برود و ناپدید شود، برجهای نگهبان در فواصل منظم در امتداد دیوار چین ساخته شده اند و تا 40 فوت ارتفاع دارند و بعنوان نگهبان قلعه ها، عمل میکنند.
در قسمت غربی چین، زنجیره ای طولانی از برج های مراقبت وجود دارد که از جاده ابریشم دفاع می کنند، بالاترین نقطه دیوار بزرگ چین در پکن در کوه هیتا (5033 فوت ) است.
بعد از بازدید نیکسون از این دیوار، در سال 1957 پای گردشگران زیاری به آنجا باز شد و هر ساله تعداد زیادی توریست و افراد خارجی از این دیوار دیدار می کنند و پس از آن بازی های المپیکی هم در آنجا، انجام می شد مثل بازی های المپیک تابستانی دوچرخه سواری سال 2008 و از آنجایی که در حال حاضر این دیوار، جز نماد غرور ملی این کشور ست ، چین با کنترل و توسعه ، به حفظ آن کمک میکند.

حقایق بسیار جذاب و جالب درباره دیوار بزرگ چین

دانستنی های شگفت انگیز و مرموز درباره دیوار چین + عکس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف