نمناک سرگرمیفال تفال به دیوان حافظ شیرازی
فال ، فال حافظ
طالع بینی در حقیقت نوعی پیشگویی است که از اختیار فرد خارج است و در سرنوشت وی نوشته شده است.

فال و فال گیری به معنای تلاش در پیشگویی آینده است. طالع بینی و فال وجه تمایز بسیاری با هم دارند. طالع بینی در حقیقت نوعی پیشگویی است که از اختیار فرد خارج است و در سرنوشت وی نوشته شده است. همچنین پیشگویی در طالع بینی بر اساس وضعیت ستارگان در زمان تولد فرد محاسبه می شود. طالع بینی به روش هایی گفته می شود که برخی باور دارند به یاری آنها می توان از آینده و سرنوشت هرکس آگاه شد. علم اخترگویی یا طالع بینی یعنی تعبیر و تفسیر آینده با توجه به وضعیت ستارگان و علم اخترشناسی یعنی پژوهش علمی ستارگان و علم کائنات، نخست از سده هفدهم میلادی از یکدیگر جدا شدند. علم طالع بینی پیشینه بسیار تاریخی داشته و مربوط به چندین سده قبل از میلاد می باشد. امروز طالع بینی یا ستاره خوانی مورد تایید مجامع علمی نیست و بسیاری از مردم آن را خرافات و موهوم پرستی می دانند اما بسیاری دیگر به آن اعتقاد داشته و تک تک نتایج آن را در زندگی خود مشاهده می کنند.

فال حافظ

طالع بینی را می توان زیرمجموعه ستاره بینی دانست که معمولاً با توجه به تطبیق وضعیت سماوی با تولد فرد مربوط می شود؛ ولی طالع بینی چینی، طالع بینی هندی، اعداد، اسامی، رنگ (علاقه به رنگ خاص) و امور دیگر نیز گفته می شود.
فال حافظ یکی از قدیمیترین فال و ساده ترین فال های موجود در فرهنگ ما ایرانی ها می باشد. برای مثال فالگیر دیوان حافظ را باز کرده و با ذکر سلام و صلوات فال می گیرد. در فال حافظ، پیشگویی دربارهٔ آینده فرد را با توجه به اشعاری است که در آن صفحه دیده می شود. تفسیر فال حافظ و یا به تعبیری دیگر فهمیدن معانی اشعار حافظ نیازمند تسلط فرد به ادبیات فارسی می باشد.
خواجه شمس الدین محمد شیرازی متخلص به "حافظ"، غزلسرای بزرگ و از خداوندان شعر و ادب پارسی است. وی حدود سال 726 هجری قمری در شیراز متولد شد. "گوته" دانشمند بزرگ و شاعر و سخنور مشهور آلمانی دیوان شرقی خود را به نام او و با کسب الهام از افکار وی تدوین کرد. دیوان اشعار او شامل غزلیات، چند قصیده، چند مثنوی، قطعات و رباعیات است. وی به سال 792 هجری قمری در شیراز درگذشت. آرامگاه او در حافظیه ی شیراز زیارتگاه صاحبنظران و عاشقان شعر و ادب پارسی است. فال حافظ جزو پرطرفدارترین فال های ایرانی بوده که هر روزه توسط مخاطبین بسیاری استفاده میشود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، طرفداران این فال می توانند با چند کلیک ساده، به راحتی از این فال استفاده نماییند. وبسایت تاروت رنگی به عنوان بزرگترین و کاملترین وبسایت ایرانی فال و طالع بینی، روزانه پذیرای هزاران نفر از دوستداران فال و طالع بینی می باشد. شما با یک جستجوی ساده فال تاروت رنگی در اینترنت می توانید به این وبسایت دسترسی پیدا کرده و از انواع فال های موجود در آن لذت ببرید.
 

تفال به دیوان حافظ شیرازی

تفال به دیوان حافظ شیرازی
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .