نمناک اخبارجامعه تهران چقدر ذخیره آب دارد؟
آب ، ذخایر آب
30 درصد منابع آب پایتخت از چاه تامین می شود که در واقع آب های سطحی و چاه با هم اختلاط پیدا می کنند.
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395

ذخیره فعلی آب در مناطق تهران چقدر است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ذخیره فعلی آب در مناطق تهران را یک میلیون و 188 هزار متر مکعب عنوان کرد.

محمد پرورش امروز - سه شنبه - در حاشیه بازدید وزیر محیط زیست هلند از مرکز تله متری آب تهران، تصفیه خانه جلالیه و تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در تهران 74 مخزن، 50 ایستگاه پمپاژ و 7 تصفیه خانه وجود دارد، اظهار کرد:بی شک تهران از نظر کیفیت آب مثال زدنی است به طوری که در برخی نقاط میزان نیترات کمتر از 20 است.

وی با بیان اینکه برای آب رسانی شهر تهران آب را از پنج سطح با فاصله زیاد انتقال می دهیم، گفت:مصرف آب تهران یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب تخمین زده شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد:از این میزان 750 میلیون متر مکعب را آب های سطحی پوشش می دهد که در سطح ها با کیفیت بسیار بالا متنقل می شود.

 آب تهران

سدها تامین کننده آب سطحی شهر تهران هستند

محمد پرورش در خصوص وضعیت سدهای پنج گانه تهران گفت:آب طالقان در تصفیه خانه ای در غرب تهران به نام تصفیه خانه کن حدود هشت متر مکعب در ثانیه و آب سد کرج در تصفیه خانه جلالیه حدود 2.5 تا هشت متر مکعب در ثانیه تصفیه می شود.

وی با بیان اینکه سد لار در شمال غرب تهران در سوهانک حدود متر مکعب بر ثانیه تصویه می شود، عنوان کرد:از سد لتیان نیز آب را به تصفیه خانه 3 و 4 منتقل می کنیم که هشت متر مکعب بر ثانیه تصفیه آب در این تصفیه خانه صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفته وی در تصفیه خانه سد ماملو 2.5 متر مکعب در ثانیه آب تصفیه می شود که در مدل دیگری که در حال ساخت است قرار شده تا 2.5 متر مکعب آب وارد تهران شود.

تامین 30 درصد منابع آب تهران از چاه

پرورش تصریح کرد:سد ماملو 45 کیلومتر، سد طالقان 100 کیلومتر و سد کرج 50 کیلومتر از تهران فاصله دارد که باید گفت:این سدها تامین کننده آب سطحی شهر تهران را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه در تهران 500 حلقه چاه وجود دارد، اظهار کرد:30 درصد منابع آب پایتخت از این راه تامین می شود که در واقع آب های سطحی و چاه با هم اختلاط پیدا می کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص وضعیت آب های غیرمجاز در تهران نیز گفت:وظیفه رسیدگی به آب های غیرمجاز و کشاورزی مربوط به شرکت آب منطقه ای می شود. وزیر نیرو نیز پیگیری و مدیریت خاصی روی این مسئله دارد.

تهران چقدر ذخیره آب دارد؟

تهران چقدر ذخیره آب دارد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف