نمناک سرگرمیدیدنی ها ذوب شدن آسفالت خیابان بر اثر گرمای هوا! + عکس
گرما در هند رکورد زد ، افزایش گرمای هند
افزایش شدید دما در هند با تداوم موج گرما و ذوب شدن آسفالت جاده ها رکورد زد.

گرما در هند با ذوب آسفالت جاده ها رکورد زد

موج شدید گرما در هند به راه افتاد و موجب اختلال در زندگی مردم شد. این گرما به حدی شدید و بی سابقه است که آسفالت خیابان ها را ذوب کرده و رکورد گرما را زده است.

تداوم موج گرما در هند که رکورد جدیدی در این کشور به حساب می آید موجب ذوب شدن آسفالت جاده ها در برخی از شلوغ ترین شهرهای آن شده است.

تصاویر ویدیویی منتشر شده از شبکه های خبری هند حاکی از ذوب شدن آسفالت معابر در برخی از مناطق این کشور است به گونه ای که کفش عابران در آسفالت نرم شده گیر می کند.

گرما در هند با ذوب آسفالت جاده ها رکورد زد

دمای هوا در برخی شهرهای هند در روز جمعه از 51 درجه سانتیگراد فراتر رفته است. این رکورد در شهر "فالودی" در ایالت "راجستان" ثبت شده است. پیش از این رکورد بالاترین درجه حرارت در شهر "الوار" این ایالت در سال 1956 و با دمای 50.6 درجه سانتیگراد به ثبت رسیده است.

مسوولان هواشناسی هند از تداوم موج گرما و احتمال افزایش موارد گرمازدگی خبر دادند. همچنین تعدادی از رودخانه ها، دریاچه ها و سدها در برخی از مناطق ایالت های غربی همچون راجستان، "مهاراشترا" و "گجرات" خشک شده اند.

 

گرما در هند با ذوب آسفالت جاده ها رکورد زد

ماه های مه و ژوئن به طور معمول از گرم ترین ماه های سال در هند به حساب می آیند که دمای هوا اغلب از 40 درجه سانتیگراد بالاتر می رود هرچند گرمای هوا در سال جاری بی سابقه بوده است.

 

ذوب شدن آسفالت خیابان بر اثر گرمای هوا! + عکس

ذوب شدن آسفالت خیابان بر اثر گرمای هوا! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف