نمناک سبک زندگیروابط عاطفی مدیریت رابطه با همسر و خانواده با وجود شب کاری
رابطه با همسر ، کار کردن زنان
برای حفظ رابطه با همسر و اعضای خانواده با وجود شب کاری چه کنیم؟رابطه با همسر را با وجود شب کاری چگونه مدیریت کنیم؟ جواب این سوالات خود را در این بخش از نمناک بیابید.

رابطه با همسر را با وجود شب کاری چگونه مدیریت کنیم

کار کردن زنان در خارج از منزل به هر حال جنبه هایی از زندگی خانوادگی را تحت تاثیر قرار می دهد و مسۆولیت هایی از قبیل خانه داری و بچه داری را تحت الشعاع قرار می دهد.چطور می توانید رابطه با همسر و اعضای خانواده را حفظ کنید در حالی که باید شب ها سرکارتان حاضر باشید؟

شب کاری همسر و پیش بردن یک رابطه خوب

متخصصان حوزه روابط و خانواده همیشه درباره ویژگی های یک رابطه خوب حرف می زنند اما آنها کمتر به این موضوع پرداخته اند که اگر شرایط زندگی فرصت های کمی برای ارتباط باقی بگذارد چطور باید یک رابطه خوب را حفظ کرد. تماس های تلفنی، فرستادن پیامک کافی نیستند وقتی نمی توانید اوقات مشترکی داشته باشید و این احساس تنهایی و فاصله آزارتان می دهد .
حفظ رابطه شاداب زناشویی در این موقعیت به هر دو نفر وابسته است. اگر شما شغل پرستاری را با علاقه و عشق انتخاب کرده باشید بدون شک می دانید که باید از برخی تفریحات و علایقتان بگذرید و طور دیگری برنامه ریزی کنید که با وجود حضور کم، ساعت های بیشتری را برای همسر و فرزندتان وقت بگذارید .
هرچند فراهم کردن موقعیت های مناسب برای معاشرت و تفریح با خانواده و دوستانتان بسیار سخت است اما باید یاد بگیرید چگونه این موقعیت ها را فراهم کنید و از آنها بهره ببرید .
حفظ ارتباط: چطور می توانید ارتباط تان را با همسر و اعضای خانواده حفظ کنید در حالی که باید شب ها سرکارتان حاضر باشید؟ فقط یک راه حل وجود دارد:برنامه ریزی کنید . چه ساعت هایی از روز در کنار هم هستید؟ این اوقات را پیدا کنید و برنامه خودتان را طرح ریزی کنید. اگر در کنار خانواده بودن را دوست دارید در ساعت های مشترک دور هم جمع شوید و با هم گفت وگو کنید. سعی کنید مناسبت ها را جشن بگیرید مثلا تولد همسر و فرزند و دوستانتان را فراموش نکنید.حتی اگر نمی توانید برایشان جشن بگیرید.می توانید هدیه ویژه ای که نشانه توجه و علاقه تان هست را با برنامه قبلی تهیه کنید و در یک لحظه غافلگیری هدیه بدهید .

رابطه با همسر

چگونگی مدیریت رابطه با همسر و خانواده با وجود شب کاری

از خواب گذشتن: کارکردن در شیفت شب برنامه خواب و بیداری را به هم می ریزد. حالا باید چه کنید آیا باید به خاطر همسرتان از خوابتان بگذرید؟ بله، شاید لازم باشد گاهی این کار را بکنید اما هیچ کس نمی تواند از شما توقع داشته باشد همیشه به خاطر دیگران کمبود خواب داشته باشید .
رسیدگی به امور خانه:اگر شیفت کاری شما با همسرتان متفاوت است توقع زیادی است که با وجود تفاوت ساعت کاری یک زندگی کاملا ایده آل داشته باشید. در واقع دیگران هم نباید چنین انتظاری داشته باشند. سختگیر نباشید و به اعضای خانواده اعلام کنید که با وجود کار نمی توانید همه امور خانه را به عهده بگیرید، چون این واقعا ناعادلانه است و هرکسی باید سهم خودش را در امور خانه به عهده بگیرد .
رسیدگی به امور مشترک:کار کردن همیشگی در شیفت های شبانه شما را مجبور می کند روش های متفاوتی برای تصمیم گیری های مشترک و برنامه ریزی های دیگر پیدا کنید.پرداخت صورت حساب ها، اجاره کردن خانه، رسیدگی به هزینه های جاری خانه، همگی نیاز به برنامه ریزی و تصمیم گیری های مشترک دارند. در این شرایط معمولا همسرتان باید بپذیرد که بخشی از این کارها را به عهده بگیرد و انتظار زیادی برای همراهی و همکاری از شما نداشته باشد .
وابستگی عاطفی با وجود کار سخت:اگر زمان باهم بودنتان کم است باید عادت هایتان را برای حفظ ارتباط عاطفی کمی تغییر بدهید.کار کردن به این شیوه احساس تنهایی را در هر دوی شما عمیق ترمی کند. بیش از هرچیز دیگری در اوقات مشترک به ارتباط عاطفی تان توجه کنید.وضعیت زندگی تان را درک کنید و برای حل مشکلاتتان برنامه ریزی و فکر کنید .

رابطه با همسر

برای حفظ رابطه با همسر و اعضای خانواده با وجود شب کاری چه کنیم

انتخاب شغل برای زنان متاهل اهمیت ویژه ای دارد

زنان شاغل برای داشتن یک زندگی مشترک موفق باید در انتخاب نوع کار، مقدار زمان مورد نیاز آن کار، محل کار، همکاران و... توجه داشته باشند و به این شکل میان کار و زندگی شان سازگاری برقرار کنند .

در نظر داشته باشید که برخی از کارهای خاص که دارای شرایطی سخت و سنگین هستند نه تنها با روحیات خانم ها سازگار نیست بلکه به زندگی زناشویی آنها هم آسیب می رساند. بر طبق دین مبین اسلام وظیفه کسب درآمد و تامین معاش خانواده بر عهده مردان است و زن وظیفه ای در این قبال ندارد. اما از آنجا که پس از شروع زندگی مشترک زن و مرد یکی شده و هیچ چیز جدای از یکدیگر ندارند بهتر است خانم هم در صورت نیازِ خانواده به درآمد او همسرش را در حل مشکلات اقتصادی زندگی شان یاری رساند .

از سوی دیگر وقتی مردی می پذیرد که همسرش در خارج از خانه مشغول به کار باشد باید به بسیاری از امور چون پایین آوردن توقعات، کمک به همسر در کارهای خانه، یاری رساندن او در تربیت فرزندان، توجه بیشتر به حالات روحی و جسمی همسر و تلاش برای حل مشکلات وی و... توجه نماید .

وظیفه دیگر مردان در این راستا بالابردن تفریحات سالم همسرشان و خانواده می باشد. آنها باید توجه داشته باشند که همسرشان به دلیل فشار زیاد زندگی نیاز بیشتری به تفریح دارد .

راه حل برای رابطه با همسر شب کار

مدیریت رابطه با همسر و خانواده با وجود شب کاری
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از تبیان / ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف