رابطه جنسی
رابطه جنسی ومقاربت زناشویی برای افرادی که شرایط بدنی و سلامتی خاصی دارند خطرناک و مضر است. بیمارانی که بعد از برقراری رابطه جنسی دچار مشکلاتی همچون سردردهای شدید می شوند و.. .

افرادی که نباید رابطه جنسی و رابطه زناشویی داشته باشند

یکی از بیماری هایی که مقاربت و رابطه جنسی را با مشکل مواجه می کند بیماری های عروق کرونری قلب است.بیماران مبتلا به این بیماری این عمل را باید با احتیاط و با نظر پزشک انجام دهند.

رابطه جنسی

رابطه جنسی بیماران قلبی چگونه باشد؟

 

این بیماران تا برطرف شدن بیماری عروق کرونر باید خیلی محتاط باشند چون هنگام مقاربت عملکرد قلب افزایش می یابد و عروق کرونر نیز تنگ هستند و افرایش کار قلب، ممکن است باعث سکته قلبی در بیمار شود. افرادی که در 6 ماه گذشته دچار سکته قلبی شده اند و تنگی عروق در آنها اثبات شده است، حتما باید با پزشک خود درباره برقراری رابطه زناشویی مشورت کنند. دسته دیگر بیمارانی هستند که فشار خون بالا دارند. فشار خون بالا هم هنگام مقاربت احتمال پارگی عروق را بیشتر می کند.

 بیمارانی که فشار خون کنترل شده بالا یعنی فشار خون سیستولی بیشتر از 18 یا 19 دارند؛ لازم است در برقرار کردن رابطه زناشویی محتاط باشند.

 دسته دیگر بیمارانی هستند که وقتی رابطه زناشویی برقرار می کنند دچار سردرد می شوند. بعضی از بیمارن با این شکایت به پزشک مراجعه می کنند که بعد ازمقاربت دچار سردرد وحشتناک و بسیار شدیدی می شوند. البته سردرد ممنوعتی برای انجام مقاربت نیست ولی این بیماران نیز حتما باید پی گیر باشند تا سردرد را درمان کنند.

رابطه جنسی برای این افراد ممنوع است!

4.3161
این مطلب مفید بود ؟13724
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ن
وبگردی