نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی چه زمانی رابطه جنسی زیان آور است!
رابطه جنسی ، رابطه جنسی
رابطه جنسی و برقراری یک رابطه زناشویی موفق برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری های جسمی و روانی تجویز می شود اما همین امر سودمند اگر در زمان نامناسب و با حالات بدنی خاص انجام شود مضر خواهد بود.

رابطه جنسی چه زمانی مناسب و در چه شرایطی نامناسب است؟

داشتن رابطه جنسی و نزدیکی در زمان و شرایط مناسب لازمه یک رابطه سالم و مفید است پس توجه به زمان و حالات زوجین در حین برقراری رابطه از اهمست خاصی برخوردار است.یک کارشناس طب سنتی تدابیر رابطه جنسی از دیدگاه طب سنتی را تشریح کرد

علائمی که نشان می دهد رابطه جنسی زیان آور است

- احساس لرز و سرما یا لرزش بدن هنگام رابطه جنسی
– احساس نوعی درد و رنج در اندام های بدن

اگر چنین علائمی در خود احساس کردید بهتر است که یک هفته از نزدیکی بپرهیزید و غذاهای مفید و با کیفیت مصرف کنید. البته از دیدگاه طب سنتی افرادی که تنومند و هیکلی هستند از رابطه جنسی زیان کمتری می بینند و افرادی که خیلی لاغر هستند و دارای مزاج سرد و خشک اند از رابطه جنسی بسیار آسیب می بینند. افراد گرم مزاج از رابطه جنسی سود بیشتری می برند.
 رابطه جنسی بیش از اندازه موجب ضعف و غلبه سردی در بدن می شود و افراد سرد مزاج بیشتر از یک بار در هفته نزدیکی جنسی نداشته باشند.

رابطه جنسی

عوارض رابطه جنسی در گرسنگی و پر بودن شکم

رابطه جنسی با شکم پر موجب ضعف معده خواهد شد و بهتر است که 2 تا 3 ساعت بعد از غذا باشد.جماع یا نزدیکی جنسی از مهمترین راه های پاکسازی بدن و جزء سته ضروریه سلامتی است.

به گفته وی رابطه جنسی طبیعی باعث سرحال شدن, احساس سبکی, رفع وسواس و اندیشه بدمی شود، همچنین عدم رابطه جنسی موجب تپش قلب, تب, سرگیجه, احساس سنگینی در بدنمی شود.

بدترین زمان و شرایط رابطه جنسی 

– رابطه جنسی هنگام گرسنگی و بعد از غذا خوردن و مصرف نوشیدنی مناسب نیست.
– رابطه جنسی بعد از ورزش, پس از حمام , پس از فعالیت سنگین مناسب نیست.
– رابطه جنسی پس از شادی زیاد یا غم زیاد نیز مناسب نیست.

رابطه جنسی ، بهترین و بدترین شرایط برای رابطه جنسی

چه زمانی رابطه جنسی زیان آور است!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 101
برگرفته از بانک پزشکان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 91 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف