نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی عوارض فعالیت جنسی زیاد برای مردان سالمند
مردان سالمند ، فعالیت جنسی مردان سالمند
مطالعات اخیر نشان می دهد که احتمال بروز حمله قلبی، نارسایی قلبی یا سکته مغزی در مردان سالمندی که از نظر جنسی فعال هستند، بیشتر است.

رابطه زناشویی زیاد در مردان سالمند و بیماری قلبی

مردان سالمند هم مانند همه انسان ها نیاز به رابطه جنسی دارند . درست است که با قرار گرفتن در میان سالی بسیاری از هیجانات جنسی کاهش پیدا میکند اما همچنان این نیاز در همه سالمندان بخصوص مردان سالمند وجود دارد . سالمندی دوره بسیار حساسی است و سالمندان نیازهای روانی و عاطفی زیادی دارند . مردان سالمند باید بیشتر مراقب سلامت خود باشند چرا که با رسیدن به این دوره بسیاری از بیماری ها به سراغ آنها می آید . یکی از بیماری های شایع این دوران بیماری های قلبی است که تحقیقات نشان داده است که ارتباطی بین فعالیت جنسی زیاد مردان سالمند با بیماری های قلبی وجود دارد.


مردان سالمند با فعالیت جنسی زیاد، در خطر بیماری های قلبی عروقی هستند

محققان می گویند که خطر مواجه شدن با حوادث قلبی-عروقی خطرناک در مردان سالمندی که فعالیت جنسی زیادی داشته و از رابطه زناشویی مکرر لذت می برند، بیشتر از دیگران است. نکته جالب تر این که به نظر می رسد زندگی جنسی فعال در زنان سالمند، هیچ ارتباطی با مخاطرات قلبی در آنان ندارد.

 مردان سالمند

خطر ابتلا به بیماری های قلبی با فعالیت جنسی زیاد مردان سالمند

محققان دانشگاه میشیگان در این مطالعه، اطلاعات مربوط به بیش از 2 هزار و 200 نفر از سالمندانی را بررسی کردند که در پروژه U.S. National Social Life، Health and Aging مشارکت کرده بودند. همه این سالمندان در رده سنی 57 تا 85 سال قرار می گرفتند.

نتایج نهایی نشان دادند که خطر بروز حمله قلبی، نارسایی قلبی یا سکته مغزی در مردان سالمندی که یک بار در هفته یا بیشتر به رابطه زناشویی می پردازند، بیشتر از مردان سالمندی است که فعالیت جنسی ندارند. حتی مشخص شد که خطر ابتلا به بیماری های قلبی در مردان سالمندی که از رابطه زناشویی لذت می برند، بیشتر از دیگران است.

با این حال دکتر گِرِگ فونارو، استاد قلب و عروق در دانشگاه کالیفرنیا، معتقد است که باید با احتیاط درباره یافته های این مطالعه صحبت کنیم. این متخصص تاکید می کند که یافته های این مطالعه به تحقیقات تکمیلی برای سنجش اعتبار نیاز دارند و قبل از این که مورد پذیرش قرار بگیرند، باید دوباره تکرار شوند.

عوارض فعالیت جنسی زیاد برای مردان سالمند

عوارض فعالیت جنسی زیاد برای مردان سالمند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از سلامانه / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف