هله هوله
محققان می گویند هله هوله ها زمینه ساز آلزایمر در میانسالی می شوند و اگر همین حالا خوردن آنها را ترک نکنید ممکن است برایتان گران تمام شود.

خوردن خوراکی های غیر مفید آلزایمر را به همراه دارد!!!

محققان می گویند هله هوله ها زمینه ساز آلزایمر در میانسالی می شوند و اگر همین حالا خوردن آنها را ترک نکنید ممکن است برایتان گران تمام شود. اصل ماجرا این است که دیابت و کلسترول بالا به افزایش آلزایمر منجر می شود و چاقی که در اثر هله هوله و تنقلات به وجود می آید در زوال عقل موثر است.

خوراکی های غیر مفید

تاثیر مصرف خوراکی های غیر مفید بر زوال عقل

تنقلات فشار خون و کلسترول خون را بالا می برند و سبب گرفتگی عروق مغزی و قطع جریان خون به مغز می شود که این گرفتگی رابطه مستقیم با آلزایمر دارد.‏یک مطالعه در مورد حیوانات نشان داد هورمون انسولین در مغز باعث آلزایمر می شود و در دیابت نوع 2 تنقلات باعث تبدیل انسولین به قند و قند به انرژی می شوند.انسولین برای فعالیت های شیمیایی مغز و برای افزایش توانایی یادگیری و بالا بردن حافظه و تقویت سلول های مغزی و اکسیژن رگ های خونی مغز مورد نیاز است و رگ های خونی در بیماران دیابتی تنگ می شود و جریان خون کاهش می یابد که این امر باعث آلزایمر می شود.‏
این مطالعه نشان می دهد رژیم غذایی نامناسب باعث می شود سلول های مغزی انسولین را درست دریافت نکنند و حالتی شبیه آلزایمر به وجود آید. در تحقیقی که بر روی زنان و مردان به مدت یکماه انجام شد آنها از رژیم غذایی غذاهای چرب و شیرین استفاده کردند و سطح انسولین آنها افزایش یافت و با افزایش دیابت زوال عقل نیز مشاهده شد.به گفته پروفسور کلایو در یک سوم افراد بالای 65 سال زوال عقل شایع است.‏

رابطه خوردن هله هوله و آلزایمر

35
این مطلب مفید بود ؟32
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از salamatnews.com
نظرات
وبگردی