رادیولوژی
در این مطلب عکس هایی از رادیولوژی بدن انسان مشاهده میکنید که خیلی وحشتناک هستند و شاید باورتون نشه که این افراد زنده مانده اند.

عکس های رادیولوژی هولناک

تصوری که معمولا از عکس های رادیولوژی اشعه ایکس داریم، یک سری تصویر تکراری از بافت ها و استخوان ها است که جز پزشکان، کمتر کسی می تواند نکته خاصی از میان آنها پیدا کند. اما همه عکس ها هم این طور نیستند.

برخی صدمات آنقدر هولناک هستند که افراد با دیدن فرد مصدوم ممکن است از خود بپرسند:«آیا شخص از حادثه جان سالم به در برده است؟» با این حال، گاهی پزشکان در بخش اورژانس با اتفاقات عجیب و معجزه آسا روبرو می شوند.

گاهی به برخی از شگفت انگیزترین عکس های رادیولوژی افرادی که از درد ناشی از میخ، سوزن یا حتی بطری در بدن شان رنج می بردند بر میخوریم. اگر تحمل دیدن این عکس ها را دارید...

 
در این مطلب 5 تصویر اشعه ایکس را که در پی حوادثی دلخراش گرفته شده اند، مشاهده می کنید. گفته می شود، در همه این اتفاقات افراد زنده مانده اند:
 
1.دریده شدن گردن و شانه مصدوم با تیغه اره موتوری
بی احتیاطی چوب بر اهل پنسیلوانیای آمریکا باعث حرکت عقب گرد تیغه و پاره شدن نواحی گردن و شانه اش شد. وی خوشبختانه در پی این حادثه موفق شد به طور معجزه آسایی هشیاری خود را حفظ کند، از درخت پایین آمده و نزد همکارش برود. همکار او زنجیر و تیغه را از بدن مصدوم خارج نکرد تا از صدمات بیشتر آن جلوگیری کند.
 
خوشبختانه، فرد پس از منتقل شدن به بیمارستان مورد جراحی قرار گرفته و بهبود یافت. گفته می شود، تیغه در فاصله یک سانتیمتری از شاهرگ، به گردن فرد اصابت کرد.
 
رادیولوژی

وحشتناک ترین عکس های رادیولوژی

 
2.به سیخ کشیده شدن کارگر ژاپنی
افتادن از فاصلی 600 متری ساختمان به زمین یک مسئله و عبور سیخ کباب 213 سانتیمتری از تمامی امعاء و احشاء بدن موضوع دیگری است! شاید باور اینکه سیخ کباب از ران، شکم، سینه و گردن یک کارگر ژاپنی عبور کند و سرآخر فرد بتواند از این مهلکه جان سالم به در برد، کار دشواری باشد. این مرد خوش شانس در بین پزشکان به "کباب انسان" شهرت یافته است.
 
رادیولوژی

عکس رادیولوژی کارگر ژاپنی 

 
3.چرخش قلب درون بدن!
حادثه تصادف یک موتورسوار 48 ساله ایتالیایی، همه را در اوج حیرت فرو برد. پزشکان پس از بررسی تصاویر رادیولوژی و سیتی اسکن مصدوم، در کمال ناباوری متوجه چرخش و انحراف 90 درجه ای قلب او به راست شدند!
 
احتمال می رود پارگی شش ها باعث خروج ناگهانی هوا از شش و جابه جایی قلب شده باشد.
 
رادیولوژی

دلخراش ترین عکس رادیولوژی

 
جراحان با تغییر فشار و هوای درون شش ها توانستند قلب را به وضعیت قبل بازگردانند.
 
4.فرو رفتن نیزه ماهیگیری در مغز
این حادثه در پی شلیک سهوی تفنگ نیزه انداز رخ داد. ماجرا از این قرار است که یک عده نوجوان برای ماهیگیری به رودخانه میامی می روند. حین ماهیگیری ماشه تفنگ کشیده شده و نیزه 91 سانتیمتری در جمجمه "یاسر لوپز" 16 ساله فرو می رود.
 
رادیولوژی

عکس رادیولوژی باورنکردنی

 
جراحان حاضر در بخش اورژانس مجبور می شوند با مواد شیمیایی، بدن مصدوم را فلج کنند تا از عواقب ثانویه جلوگیری کنند. خارج کردن نیزه که کمتر از 2.5 سانتیمتر از چشم راست نوجوان فاصله داشت، در مدت 3 ساعت صورت گرفت.
 
5.شلیک میخ در اعماق مغز فرد و اظهار بی اطلاعی او از این ماجرا!
اینکه میخ 9 سانتیمتری در مغز یک فرد فرو برود و فرد زنده بماند در نوع خود عجیب است. اما عجیب تر آن است که فرد متوجه این حادثه نشده و حتی روز بعد را مثل روزهای عادی سپری کند!
ماجرا از این قرار است که "دانته آتولو" در کارگاهش با تفنگ میخ کوب کار می کرد. ظاهراً یکی از میخ ها بدون آنکه وی متوجه شود به سرش اصابت کرده و وارد مغز او می شود.
 
عجیب آنکه وی روز بعد متوجه هیچ رویدادی نشده و مثل روزهای عادی در محل کارش حضور می یابد. دو روز بعد به علت سرگیجه و سردرد ترجیح می دهد کار را ترک کند و کمی در خانه چرت بزند!
 
رادیولوژی

هولناک ترین عکس های رادیولوژی

 
وی خوشبختانه به اصرار همسرش تصمیم می گیرد به بیمارستان مراجعه کرده و به این ماجرای عجیب خاتمه دهد.
 
عمل خارج کردن میخ از مغز مصدوم که تنها چند میلیمتر از ناحیه مخصوص کنترل و دستور حرکات بدن فاصله داشت، 4 ساعت به طول انجامید. گفته می شود، وی پس از به هوش آمدن غذای مورد علاقه اش را طلب کرد!

هولناک ترین حوادث در عکس های رادیولوژی بدن انسان

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
وبگردی