نمناک سرگرمیآیا میدانید عجایب مردم هونزا ؛ جایی که زنانش در 60 سالگی زایمان میکنند!
مردم هونزا ، مردم هونزا پاکستان
مردم هونزا در منطقه ای کوهستانی در پاکستان زندگی میکنند که طول عمر زیادی دارند و هرگز دچار بیماری نمیشوند.

مردم هونزا هرگز مریض نمی شوند و عمر طولانی دارند ولی چرا؟

قبیله هونزا در دره ی هونزا در منطقه کوه پاکستان زندگی می کنندجمعیت در آنها بطور باور نکردنی به دلیل سلامتی و مقاومت افزایش می یابد در واقع تقریبا مریض نمی شوند ، این صفت افراد هونزا بیشتر به علت رژیم غذایی و شیوه زندگی آنهاست ، در ادامه این بخش از جالب و خواندنی های نمناک به سراغ رازهای طول عمر مردم هونزا خواهم رفت.

 قبیله هونزا

مردمی که 120 سال عمر میکنند و هرگز بیمار نمیشوند 

سبک زندگی و راز طول عمر مردم هونزا

هر شخصی به طور متفاوت به طول عمر پاسخ می دهد حتی یک زن ایتالیایی بیان می کند :من صد سال گذشته را دیده ام زیرا تنها زندگی می کردم . یک مرد آمریکایی بیان می کند :به دلیل مصرف بیکن سرخ شده عمر طولانی داشته . افرادی که در اطراف مزرعه زندگی می کردند گفتند گوشت آنها را بیشتر از صد سال نگه داشته است . اما مردم هونزا متفاوت هستند اکثریت آنها بیششتر ازصد سال زندگی می کنند و حتی برخی مستندات وجو دارد که نشان می دهد آنها حدود 150 سال هم زندگی کرده اند . خانم های آنها می توانند در اواخر 60سال زایمان کنند و با بیماری هایی مثل سرطان ، مشکلات قلبی ، ناآشنا هستند.

نرخ سواد در هونزا 95 درصد است که یک درصد شگفت آور برای یک قبیله کوچک است آنها به 2 ادیان مختلف و 4 اقوام مختلف تعلق دارند . آنها مهمان نواز و ساده هستندیک محقق که از نزدیک قبیله را مورد مطالعه قرار داد معتقد است راز طول عمر آنها را کشف کرده . آموزش و پرورش ، خواندن و فکر کردن برای یک زندگی طولانی و سالم بسیار مهم است . 95 درصد افراد هونزا تحصیل کرده هستند یعنی یک عامل مهم برای طول عمر است.

 راز طول عمر مردم هونزا

مردم مناطق کوهستانی پاکستان بالای 100 سال زندگی میکنند 

راز عمر طولانی مردم هونزا

زردآلو می خورند:

زردآلو میوه ای است سرشار از کاروتنوئیدها ، رنگدانه هایی به رنگ نارنجی و زرد هستند که در بیشتر میوه ها و سبزیجات مختلف وجود دارند. کاروتنوئیدهای زرد رنگ نقش حفاظتی دارند و با پیری و بیشتر بیماری ها مقابله می کنند.

روابط سالم :

روابط سالم لزوما به معنی رابطه با ، همسر و یا شریک زندگی نیست . شما می توانید یک رابطه سالم با خودتان ، یعنی شما نیاز به تصدیق عواطف و احساسات خود دارید. یاد بگیرید که خود را دوست داشته تا زندگی طولانی تری داشته باشید . 

طول عمر مردم هونزا

راز طول عمر مردم هونزا چیست؟ 

مردم هونزا در آب یخ حمام می کنند:

حتی اگر درجه هوا به کمتر از صفر برسد! آن ها فقط غذایی را که از مزارع خود برداشت می کنند ، می خورند . غذای آنها میوه ، سبزیجات خام و دانه های روغنی، مقدار زیادی زردآلوی خشک ، انواع حبوبات خصوصاً گندم سیاه ، جو و مقدار اندکی پنیر ، شیر و تخم مرغ است.

راز مردم هونزا

 راز طول عمر مردم قبایل هونزا چیست؟ 

مردم هونزا زیاد راه می روند ولی کم می خورند :

حجم وعده های غذایی مردم هونزا اندک و کم هزینه است . وعده صبحانه آنها یک بشقات زردآلوی تازه یا حبوبات جوشانده و نان هندی است. در فصل زمستان هنگام ناهار زردآلوی خشکِ در آب خوابانده و در فصل تابستان زردآلوی تازه می خورند . شام آنها هم شامل نان هندی ، سبزی و میوۀ فصل همچون هلو ، آلو ، گلابی ، سیب و زردآلوی تازه است. هر روز 5 تا 20 کیلومتر راه می روند، بدون آنکه احساس خستگی و کوفتگی کنند . آن ها به ندرت گوشت می خورند و شاید سالی 2 بار گوشت بخورند. گوشتی هم که می خورند، فقط گوشت گوسفند یا مرغ است.

مردم هونزا پاکستان

راز عمر طولانی و بدون بیماری مردم هونزا کشف شد 

خنده همیشگی آنها راز دیگر طول عمرشان است:

بسیار می خندند و خندیدن یکی از اصول و مبانی زندگی آنهاست.

مردم هونزا ، راز طول عمر مردم هونزا چیست؟

عجایب مردم هونزا ؛ جایی که زنانش در 60 سالگی زایمان میکنند!
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 34
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ک
این مطلب مفید بود ؟ 24 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف