نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت 7 راز پنهان سلامت و زیبایی ژاپنی ها
راز سلامت ژاپنی ها ، عادات سلامتی
در این که مردم کشور ژاپن سلامت جسم و روح خود را با بهترین کیفیت لمس می کنند شکی نیست اما چگونه ؟ راز سلامت ژاپنی ها که زیبایی پوست را در درجه عالی و سلامت کامل بدن دارند در چیست؟

راز سلامت ژاپنی ها که شما عاشق آن خواهید شد

در حال حاضر ژاپن در جایگاه اول درمان طبیعی و طب سنتی قرار دارد و مردمان آن هم بیش از مردمان دیگر نقاط جهان به سلامتی بیشتر اهمیت می دهند .
به عنوان یک رژیم متعادل ، رویکرد ژاپن در به سلامتی بر پایه پیشگیری از بیماری و ترویج یک شیوه سالم زندگانی در میان مردم می باشد که بدین طریق از بیماری های مزمن و انواع سرطان جلوگیری خواهد شد .

7راز سلامت ژاپنی ها برای سلامت جسم و روح

در این مقاله از نمناک 7 روش موثر ژاپنی را به شما معرفی خواهیم کرد که توصیه می شود حتما مراحل زیر را انجام دهید تا سالم تر باشید .
 

1-شیاتسو یا نقاط فشار راز سلامت ژاپنی ها:

شیاتسو یا طب فشار درمانی برای ما در دنیای غرب شناخته نشده نمی باشد . ما در مورد نوعی جایگزین پزشکی صحبت می کنیم که در این نوع طب از دست ها ، انگشتان ، آرنج ها و حتی پاها در اعمال فشارهای متغیر به نقاط نبض یا نقاط استراتژیک بدن وارد شود .
راز سلامت ژاپنی ها

طب فشاری راز سلامت ژاپنی ها

2-Taiso برای مفاصل راز دیگر سلامت ژاپنی ها:

شما حتما فرد یا افرادی را در یک گروه چه در اماکن های عمومی و چه در پارک و چه در اماکن دیگر دیده اید که در حال تمرین کردن یا ورزش کردن هماهنگ بایکدیگر می باشند .
Taiso یک نوع ژیمناستیک سنتی است که قدمت آن به بیش از 800 سال می رسد ، که هدف آن حفظ سلامتی در گروه های مردمی می باشد که بسیار موثر می باشد .
این تمرین شامل تمرینات ملایمی می باشد که در انعطاف پذیری عضلات بسیار موثر می باشد و َآرامشی دلپذیر و عمیقی را به شما منتقل خواهد کرد و در حال حاضر در بسیاری از کشور های غربی انجام می شود .

3- مراسم چای مراسمی از راز سلامت ژاپنی ها:

سلامتی با چایی همیشه در ارتباط بوده اند و در سلامتی ما انسان ها بسیار موثر هستند و امروزه نوشیدن چای مختص کشور ژاپن نمی باشد و همگان در سراسر جهان در حال نوشیدن چای هستند . با این وجود ، نوشیدن چای در ژاپن یک عادت عادی در بین مردمان آن می باشد و لزومی ندارد که به آنها زمان نوشیدن چای را یادآوری نماییدچراکه آن ها در طول روز چندین سری بطور خودکار چایی می نوشند.
در واقع، مراسم chanoyu یا چای یک راه برای احترام به مهمانانی که به این مراسم آمده اند می باشد و نوشیدن این چای بطور همگانی نشان دهنده ی وحدت و صلح در میان آنها می باشد .
بنابراین هدف از این مهمانی به 4 دسته زیر تقسیم می شود :
1-هماهنگی
2-ترویج احترام به یکدیگر
3-ترویج خلوص ذهن
4-رسیدن به صلح و وحدت همگانی
راز سلامت ژاپنی ها

رابطه مراسم چای و راز سلامت ژاپنی ها 

4-رژیم غذایی خوب و سالم و طول عمر مهم ترین راز سلامت ژاپنی ها :

اهالی کشور های غربی دوستدار غذاهای سرخ شده ، پرچرب ، غذاهای یخ زده ، غذاهای فرآوری شده ، فست فودها و شیرینی های صنعتی هستند اما ژاپنی ها هرگز.چه اتفاقی می افتد اگر برخی عادات غذایی ژاپنی را به رژیم غذایی مان اضافه کنیم ؟
برای این کار باید بیشتر از ماهی ، برنج ، سبزیجات ، میوه ها ، جلبک ها ، سویا و چای استفاده کنید تا سالم تر زندگی نمایید و طول عمر بیشتری داشته باشید و توصیه می شود ماهی و سبزیجات را به عنوان پایه غذاهای خود در نظر بگیرید و بیشتر از این دو دسته استفاده کنید .
 

5-Zen ، راهی برای فهمیدن واقعیت ها بخشی از راز سلامت ژاپنی ها:

در واقع بودیسم ذن ( Zen Buddhism) ابتدا در هند ظاهر شد، سپس به چین سفر کرد، و در اطراف قرن XIII وارد ژاپن شد.
این واژه در واقع چندین مفهوم و ایده را که در زیر آمده است را پوشش می دهد :
متمرکز کردن ذهن
تمرکز روحی
ذن در واقع به زبان ژاپنی به معنای ستون می باشد و ما می توانیم شاهد آنها در برخی از دکوراسیون ها ، معماری ها و غیره باشیم .
برای این کار تنها لازم است که شما بایستید و پاهایتان را به عرض شانه هایتان باز کنید و کمرتان صاف و مستقیم باشد و در این حالت شروع به نفس کشیدن های عمیق کنید و سپس بنشینید و به مدیتیشن بپردازید .
 

6-Reiki (ریکی)، نوعی درمان مکمل و راز سلامت ژاپنی ها

ما هم می توانی درمان را باور کنیم و هم باور نکنیم . فقط کافیست آنرا یکبار انجام دهید و اگر نمی خواهید انجام دهید باز هم پیشنهاد می شود که به دلیل حس کنجکاوی آنرا انجام دهید و تاثیر شگفت انگیز آنرا مشاهده کنید .
ریکی (Reiki) به دنبال استفاده از دست البته بدون اینکه چیزی را با آن لمس کنید برای درمان انرژی و بهبود دادن آن می باشد . گفته می شود که monk Mikao Usui یک راهب ژاپنی بوده که این روش را به افرادی که به مدت 21 روز به کوه رفته بودند پیشنهاد کرده بود تا در کنار تمرین مدیتیشن آنرا هم انجام دهند و این موضوع به سال 1992 میلادی برمیگردد که تعدادی به کوه کوراما رفته بودند .
با این حال به خاطر داشته باشید که درمان با دست به دهه های گذشته بر می گردد و یک راه سنتی درمانی نیز می باشد و این روش در زندگی مردم ژاپن یکی از عادات روز مره شان می باشد .
 

7-Taiko و انرژی یکی دیگر از رازهای سلامت ژاپنی ها

راز سلامت ژاپنی ها

تایکو به عنوان یک فعالیت سنگین فیزیکی راز سلامت ژاپنی هاست

تایکو یک درام بزرگ می باشد . یادگیری نحوه انجام آن ، چگونگی حفظ ریتم ، نحوه اجرا و باقی کارها تنها بستگی به ذهن و یا به عبارتی قدرت تمرکز ذهنی شما بستگی دارد .
این مراسم اغلب در جشن های مربوط به کشاورزی انجام و اجرا می شود . تایکو نیز در زمان های گذشته برای هشدار دادن به مردمان شهر برای طوفان ، آتش و سایر حوادث دیگر کاربرد د اشت و امروزه تایکو به اغلب کشورها منتقل یافته است و برخی کشورها نیر از این روش استفاده می کنند و به نحوی در سرتاسر جهان گسترش یافته است. برای یاد گیری آن تنها به تمرین و تمرکز ذهنی نیاز دارید.

راز سلامت و زیبایی ژاپنی ها و قوانین قدیمی آنها

7 راز پنهان سلامت و زیبایی ژاپنی ها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف