نمناک ورزش و تناسب اندامکنترل وزن راز 5 کیلو “کاهش وزن” در یک هفته
کاهش وزن ، رازهای کاهش وزن سریع
“کاهش وزن” و لاغری بحث داغی که انسان های دنیای مدرن مدام در جستجوی راهی جدید و البته موثر برای رسیدن به آن هستند. با کمی جدیت و با رعایت نکات کلیدی می توان در یک هفته 5 کیلو وزن کم کرد.

در یک هفته 5 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید

لاغری و کاهش وزن یک آرزوی دست نیافتنی نیست و افرادی که وارد این مسیر می شوند به خوبی می دانند که با کمی تلاش بالاخره می توانند به وزن ایده آل خود برسند .اگر بتوانید روزانه 500 کالری کم کنید قادر خواهید بود در یک هفته 453 گرم از وزن خود بکاهید. کاهش کالری نیازمند تغییر در عادت های روزانه است. اگر این تغییر به خوبی صورت گیرد نتایج بلند مدتی به همراه خواهد داشت. یک تغییر کوچک که بتواند روزانه 500 کالری بسوزاند تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت. برای اینکه بتوانید به اهداف کاهش وزن خود دست یابید بهتر است ادامه مقاله را بخوانید تا با روش های کاهش کالری آشنا شوید:

20 راز مهم برای کاهش وزن سریع و راحت

1.به جای ساندویچ از سالاد استفاده کنید:

 دو برش بزرگ از نان به همراه سس مایونز در حدود 550 کالری وارد بدن شما می کند. شما می توانید به جای استفاده از ساندویچ از سالاد استفاده کنید.

 2.از نوشیدن مارگاریتا چشم پوشی کنید:

 یک لیوان مارگاریتا می تواند 800 کالری وارد بدن کند.

 3.از قهوه سیاه استفاده کنید:

 یک اسپرسوی بزرگ بدون شکر 220 کالری خواهد داشت.در حالیکه یک فنجان قهوه سیاه تنها 2 کالری دارد. اگر شما عادت دارید روزانه دو فنجان قهوه اسپرسو با شکر مصرف کنید باید بدانید که 550 کالری وارد بدن شما می شود.

قهوه سیاه

نوشیدن قهوه سیاه برای کاهش وزن

 4.از یخ قهوه یا آیس کافه استفاده کنید:

 استفاده از یخ قهوه می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی کاهش کالری داشته باشد.

 5.تشنگی خود را با ترکیب آب و لیمو بر طرف کنید:

 به جای اینکه تشنگی خود را با نوشابه های مضر برطرف کنید بهتر است یک لیموی تازه را بردارید و آب آن را داخل یک فنجان آب بریزید. با نخوردن هر لیوان نوشابه تقریبا 200 کالری کمتر وارد بدن می شود.

 6.غذا را آهسته تر بجوید:

 اگر بتوانید هر لقمه را دو بار بجوید، قادر خواهید بود غذای کمتری بخورید و زودتر سیر شوید. مطالعات انجام شده نشان می دهد شما می توانید با آهسته جویدن غذا در هر وعده غذایی 100 الی 120 کالری کمتر دریافت کنید. بنابراین در روز 400 کالری کمتر وارد بدن شما می شود.

7.غذای خود را در منزل بپزید:

 مطالعه انجام شده در سال 2014 نشان داد افرادی که شام خود را در منزل پخته بودند، کالری کمتری نیز دریافت کرده بودند. سعی کنید صبحانه و نهار و شام خود را در منزل تهیه کنید.

 8.نشستن های طولانی را کم کنید:

 مطالعات انجام شده در مایوکلینیک نشان می دهد افرادی که در طول روز در حال حرکت و فعالیت هستند نسبت به سایر افراد 350 کالری بیشتر می سوزانند.

9.در بین خوردن غذا قاشق و چنگال را زمین بگذارید و سرعت خوردن را کم کنید:

 کم کردن سرعت غذا خوردن می تواند در مصرف کالری کمتر به شما کمک کند. مطالعات انجام شده نشان می دهد با اینکار افراد می توانند 500 کالری کمتر وارد بدن کنند.

 10.به جای استفاده از گوشت دنده از گوشت راسته استفاده کنید:

 اینکار باعث می شود 700 کالری کمتر وارد بدن شود. 453 گرم گوشت دنده در یک رستوران تقریبا 1400 کالری دارد. اما استیک تهیه شده از گوشت راسته تنها 700 کالری خواهد داشت.

 11.از گارسون بخواهید قبل از آوردن غذا روی میز نصف آن را داخل یکبار مصرف بریزد:

 در این صورت قادر خواهید بود به طور متوسط 750 کالری کمتر مصرف کنید. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد یک وعده غذایی معمولی در بیشتر کشورها حاوی بیش از 1500 کالری است بنابراین اگر شما بتوانید نصف این مقدار را بخورید کالری کمتری وارد بدن می شود و وزنتان نیز کمتر خواهد شد.

 12.سعی کنید 7 الی 8 ساعت بخوابید:

 داشتن خواب کافی برای کاهش وزن بسیار موثر است. در این روش شما قادر هستید بیش از 300 کالری بسوزانید. مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که کمبود خواب نه تنها سرعت سوخت و ساز بدن را کمتر می کند بلکه اشتهای افراد برای خوردن مواد شیرین را نیز افزایش می دهد.

خواب کافی

تاثیر خواب کافی در کاهش وزن

 13.قبل از خوردن صبحانه ورزش کنید:

 اینکار می تواند 350 کالری کمتر وارد بدن کند. مطالعه انجام شده در ژاپن نشان می دهد زمانی که افراد قبل از صبحانه ورزش می کنند280 کالری بیشتر از زمان های دیگر سوزانده خواهد شد.

14.نان خود را با روغن زیتون پر نکنید:

 تنها چند برش از نان می تواند 500 کالری وارد بدن کند بنابراین نیاز نیست روغن زیتون نیز به آن اضافه کنید. بله روغن زیتون جزو مواد سالم محسوب می شود اما می تواند کالری بیشتری وارد بدن کند. اگر می خواهید از مزایای روغن زیتون بهره مند شوید بهتر است آن را با نان نخورید.

 15.جلوی آینه غذا بخورید:

 مطالعات انجام شده نشان می دهد زمانی که افراد خود را در هنگام غذا خوردن ببینند، گزینه های سالم تری را انتخاب خواهند کرد و 400 کالری کمتر وارد بدن می شود.

 16.پیاده روی خود را به صورت ترکیبی انجام دهید:

 مطالعات انجام شده نشان می دهد که اضافه کردن مدت زمان کوتاه و سریع به پیاده روی می تواند بیش از 20 درصد کالری بسوزاند. این بدین معناست که یک پیاده روی یک ساعته می تواند به اسانی 90 تا 120 کالری بسوزاند. قرار گرفتن در معرض هوای سرد کالری بیشتری می سوزاند زیرا بدن حساسیت بیشتری به هورمون گرسنگی لپتین خواهد داشت. مطالعات نشان می دهد افرادی که سه ساعت از روز خود را در هوای سرد می گذرانند 250 کالری بیشتر می سوزانند.

 17.خوردن چیپس و سالسا را فراموش کنید:

 این مواد سرشار از چربی و نمک هستند و می توانند بیش از 645 کالری وارد بدن کنند. سعی کنید تا جایی که می توانید از خوردن این مواد اجتناب کنید.

 18.به جای گوشت از قارچ استفاده کنید:

 مطالعات انجام شده نشان داده است افرادی که قارچ را جایگزین گوشت قرمز می کنند 444 کالری کمتر وارد بدن خود خواهند کرد.

 19.در طول وعده غذایی ، موبایل خود را کنار بگذارید:

 افرادی که در طول وعده غذایی خود به موبایل نگاه می کنند، احساس سیری نخواهند کرد و غذای بیشتری مصرف می کنند. همین امر موجب می شود کالری دریافتی افزایش پیدا کند. سعی کنید زمان خوردن غذا ذهن خود را از موارد دیگر پاک کنید و تنها تمرکز خود را به خوردن اختصاص دهید. استرس نیز می تواند هورمون های ذخیره کننده چربی را فعال کند و افرادی که احساس استرس می کنند 104 کالری بیشتر وارد بدن خواهند کرد.

 20.آدامس بجوید و آب بیشتری بنوشید:

 مطالعات انجام شده نشان می دهد جویدن آدامس بدون شکر به مدت یک ساعت در صبح، باعث می شود 67 کالری کمتر وارد بدن شود. همین کار را می توانید در بعد از ظهر نیز تکرار کنید. همچنین افرادی که یک الی سه لیوان آب اضافی در روز می نوشند 205 کالری کمتر وارد بدنشان خواهد شد.

کاهش وزن ، نکات کلیدی برای کاهش وزن در یک هفته

راز 5 کیلو “کاهش وزن” در یک هفته
: امتیاز : 4.2 تعداد رای : 113
برگرفته از سلامت /ن
این مطلب مفید بود ؟
95 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف