نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون انتقاد رامبد جوان از آلودگی هوا در خندوانه
رامبد جوان ، آلودگی هوا
برنامه دیشب رامبد جوان درباره مشکلات آلودگی هوا شکل گرفت و رامبد جوان با میزبانی از باغبان تهران اعتراضی از تشدید آلودگی هوا کرد.
تاریخ انتشار : 29 دی 1395

گفتگوی رامبد جوان و باغبان پیر تهران

آلودگی هوا با توجه به پیامدهای زیانبارش به یکی از ملموس ترین معضلات زیست محیطی تهران ، پایتخت ایران و چندین شهر دیگر ایران تبدیل شده است. آمارها نشان می دهد که در روزهای تشدید آلودگی هوای تهران، شمار بیماران تنفسی «تا 60 درصد» افزایش می یابد.

رامبد جوان شب گذشته با میزبانی از مدیر کل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، اعتراض خود را مبنی بر شدت گرفتن آلودگی هوا و نحوه رسیدگی به این موضوع اعلام کرد.

مجری و کارگردان «خندوانه»، در ابتدای این برنامه تلویزیونی ضمن تبریک روز هوای پاک، لب به اعتراض در خصوص بیش از اندازه شدن آلودگی هوا گشود و گفت:هوای پاک اتفاقی است که این روزها کمتر با آن مواجه می شویم و بارها و بارها در این ماه ها و هفته های سال از رادیو و تلویزیون اعلام خطر و وضعیت ناسالم شرایط محیطی به گوشمان می رسد. از همه مردم، مسئولین و همه دولت مردان خواهشمندم که کاری جهت بهبود این اوضاع انجام بدهند.

رامبد جوان

دیشب در برنامه رامبد جوان چه گذشت؟


وی در ادامه عنوان کرد:اگر با این شرایط به جلو حرکت کنیم، دیگر آسمان آبی، بودن ابر و دیدن خورشید برای آیندگان و کودکانمان آرزو و چیزی نامفهوم می شود؛ بیاییم به خودمان عادت بدهیم که کمتر از ماشین استفاده کنیم.

در ادامه بخش اول از برنامه شب گذشته، جوان بعد از اجرای نمایش «بایرام» با مضمون راهکارهای فرار از آلودگی هوا، شادی این برنامه را به تمام باغبان ها و محافظان طبیعت تقدیم کرد و پس از قرعه کشی تماشاگران حاضر در استودیو، میزبان مهران غفوریان و علی مشهدی دو کمدین برنامه تلویزیونی «خندوانه» شد.

علی محمد مختاری باغبان تهران در خندوانه

«خندوانه» در روز هوای پاک، میزبان باغبان پیر شهر تهران، علی محمد مختاری مدیر کل سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران شد.

مختاری در ابتدا پس از سلام و تشکر از برنامه «خندوانه»، از 40 سال فعالیت خود در عرصه فضای سبز شهر گفت و اشاره ای به تحولات این ارگان از دهه های پیش از انقلاب اسلامی تا به امروز در تهران داشت.

وی با بیان فعالیت ها و تحولات سازمان بوستان ها و فضای سبز، پیرامون پیشگیری و برطرف کردن، آلودگی هوا در شهر تهران و کلانشهر های ایران، اظهار داشت:یکی از بزرگترین مشکلات تهران و کلانشهرهای کشور، نبود مدیریت واحدهای شهری است. اینکه نه تنها نهادها و ارگانها بلکه همه مردم باید با یکدیگر همکاری داشته باشند. امروزه 70 درصد از آلودگی هوا مربوط به ماشین های دودزا است. در واقع مردم خود باید نگهبانان طبیعت باشند و باید بدانیم که در هر جایی که درخت و طبیعت است؛ زندگی هم جریان دارد و غیر از این زندگی ممکن نیست.

مدیر کل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهز تهران، پس از پخش یک نماهنگ به ویژگی های شخصیتی خود و رفتارش در محل کار و زندگی شخصی اش اشاره کرد و سپس در خصوص طرح بازسازی و طراحی فضای سبز حاشیه اتوبان، بزرگراه ها و اراضی همت و عباس آباد گفت.

مختاری در پایان پس از ثبت لبخند 10 ثانیه ای خود، به تعداد مهمان های حاضر در استودیو «خندوانه»، قول داد 130 گلدان آپارتمانی را به منزل حضار داخل در استودیو بفرستد.

جوان برنامه شب گذشته را با آرزوی هوایی پاک و آسمان آبی برای مردم خونگرم اهواز و آبادان و اجرای یک قطعه موسیقی به پایان رساند.

انتقاد رامبد جوان از آلودگی هوا در خندوانه

انتقاد رامبد جوان از آلودگی هوا در خندوانه
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف