نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد باورهای قدیمی درباره بارداری را کنار بگذارید!
بارداری ، باردار شدن
تنها راه حل افزایش احتمال بارداری، داشتن نزدیکی و رابطه جنسی منظم زوجین است.

راه حل افزایش شانس بارداری

بدون شک در مورد راه حل های مختلف افزایش بارداری شنیده اید. صادقانه باید گفت، هیچ چیز موثر تر از تنها مقاربت هنگام تخمک گذاری موجب بچه دار شدن نمیشود و داشتن یک نزدیکی مستمر و منظم زوجین شانس بارداری آنها را بالا میبرد. اکثر زوج ها ماه ها و سال های بسیاری را برای باردار نشدن پشت سر میگذارند با این فرض که هر وقت اراده کنند، بارداری رخ میدهد. دانستن این موضوع میتواند دلسرد کننده باشد که بچه دارشدن، بیش از فقط انصراف جلوگیری از بارداری است و با اندکی صبر و حوصله باید همراه باشد و عوامل مختلفی در شانس بارداری دخیل هستند.

بر اساس یک باور قدیمی به خانم هایی که قصد بارداری دارند توصیه می شود تا بعد از نزدیکی به پشت دراز کشیده و پاهای خود را بالا ببرند. اخیرا محققان بریتانیایی در خصوص این مسئله پژوهش هایی انجام داده اند که نتایج آن را در ادامه مطالعه می کنید.

توصیه مادربزرگ ها که به گوش همه رسیده است:این است که برای باردار شدن، خانم باید بعد از نزدیکی به مدت حداقل 15 دقیقه بی حرکت بماند و حتی الامکان پاها را بالا ببرد. اما نتایج یک پژوهش اخیر که در دانشگاه ساوتهمپتون انجام شده است نشان می دهد این عمل هیچ تاثیری در افزایش شانس و احتمال باروری ندارد.


بارداری

تنها راه حل افزایش احتمال بارداری، داشتن نزدیکی و رابطه جنسی منظم زوجین است


این محققان بررسی های خود را روی 470 خانمی که قصد بارداری از طریق تلقیح داخل رحمی اسپرم (IUI) را داشتند انجام دادند.

این روش کمک باروری شامل تزریق مستقیم اسپرم در دوره ی پیش از تخمک گذاری به داخل رحم زن است.

درصد موفقیت این روش حدود 10 تا 15 درصد در هر سیکل تخمین زده شده است. بعد از پایان شش اقدام در 50 درصد موارد بارداری اتفاق می افتد.

محققان بعد از بررسی مشاهده کردند 32 درصد خانم هایی که بعد از تلقیح داخل رحمی به مدت 15 دقیقه بی حرکت ماندند و 40 درصد خانم هایی که به این توصیه قدیمی توجهی نکردند باردار شدند.

لذا محققان اعلام کردند بی حرکت ماندن بعد از نزدیکی تاثیری در باردار شدن ندارد. بنابراین نباید تصور کرد به محض برخاستن همه چیز نقش بر آب می شود. علاوه بر این مانعی برای دوش بعد از نزدیکی نیز وجود ندارد.

تنها راه حل افزایش احتمال بارداری، داشتن نزدیکی و رابطه جنسی منظم زوجین است. در واقع محققان بر این باور هستند داشتن یک بار رابطه جنسی در روز احتمال باروری را در یک سیکل به 50 درصد می رساند.

به گفته متخصصان از دیگر عواملی که تاثیر منفی در باردار شدن دارند، می توان به استرس (هر چه مشکلات روحی بیشتر باشد، سیستم غدد آندوکرین بیشتر دچار اشکال می شود)، چاقی مفرط (که باعث کاهش تعداد تخمک ها می شود) یا مصرف الکل اشاره کرد.

بارداری ، روش های افزایش احتمال بارداری

باورهای قدیمی درباره بارداری را کنار بگذارید!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از تبیان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف