راه موفقیت در کارهای سخت و مهم

کد مطلب : 6856زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمانی که در مسیر انجام یک امر مهم و آینده ساز قرار می گیرید هرگز بدون آگاهی و دانش آن را شروع و دنبال نکنید چرا که نتیجه ای معکوس دریافت خواهید کردو هرگز به موفقیت نخواهید رسید.

چند راه برای اینکه به موفقیت برسید 

 

چطور کارهای سخت را آغاز و به اتمام برسانیم؟

بارها اتفاق افتاده است که تصمیم به انجام کاری گرفته اید اما نتوانسته اید ان را به اتمام برسانید و این مسئله تبدیل به یک مشکل در برنامه و زندگی شما شده است چرا که بعد از ان مدام با خود می گویید که من نمی توانم و یا اینکه من توانایی کافی ندارم و این نکته دقیقا ایجاد ضعف در اعتماد به نفس شما را هدف قرار می دهد.
حال برای اینکه از بی برنامه بودن نجات پیدا کنید و برای کارهای مهم تان یک روش ثابت و عالی آغاز کنید آماده شوید و این راهها را دنبال کنید.
 
1-لیست برنامه هایتان را با دقت انتخاب و با تمرکز دنبال کنید:
اصلی ترین نکته این است که یک لیست مرتب و دقیق از کارهای مهم نه پیش پا افتاده تان تهیه کنید و برای انجام آنها برنامه ریزی و تمرکز داشته باشید.
 
2- برنامه فعالیت هایمان را به روز رسانی کنید:
مرتبا به نسبت کارها و تغییرات فعالیت های مهم کاری و زندگیمان برنامه را تغییر و در واقع به روز کنیم. 
 
موفقیت
 

چند نکته برای موفقیت

 
3-سخت و آسان را از هم جدا کنید:
زمانی که در راه آغاز یک فعالیت مهم قرار دارید از همان ابتدا دقت کنید و بیابید که کدام کار برایتان از همه سخت تر و کدام از همه آسان تر هستند.مسلما در شروع یک کار انرژی و اشتیاق بیشتر است پس بهتر است کارهای مشکل را در ابتدای برنامه ی خود بگنجانید.
 
4- کارهایتان را از صافی رد کنید:
در مسیر پیشرفت و به ثمر نشستن یک پروژه عوامل خارجی زیادی می توانند دخیل باشند حال این عامل می تواند یک گپ غیر ضروری باشد و یا یک خرید و تماشای برنامه ای بی ربط به فعالیت و بی فایده, تا حد امکان آنها را حذف کنید.
 

راه موفقیت در کارهای سخت و مهم

راه موفقیت در کارهای سخت و مهم : امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : اختصاصی نمناک/ن
نظرات
وبگردی