نمناک دنیای مددکوراسیون منزل نرده راه پله چوبی در خانه های دوبلکس + عکس
راه پله چوبی ، نرده راه پله چوبی
استفاده از نرده چوبی برای راه پله خانه های دوبلکس یکی از بهترین گزینه ها است که نمای بسیار مدرنی هم به منزل میبخشد.

نرده راه پله چوبی در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های دوبلکس, طراحی مناسب و زیبای راه پله ها می تواند زیبایی این خانه ها را دو چندان کند.

در خانه های دوبلکس و یا چند طبقه به جهت جابجایی بین طبقات راه پله در فضای داخلی به کار برده می شود. راه پله چوبی از پر طرفدارترین متریال مورد استفاده در فضای داخلی خانه است. نکته بسیار مهمی که در راه پله وجود دارد،استفاده از نرده راه پله است. 

راه پله چیست؟

در حالتی که پلکان در یک فضای بسته ساخته شود به آن راه پله گفته می شود.راه پله یکی از اجزای اصلی ساختمان و به عنوان عاملی جهت جابه جایی در طبقات شناخته می شود.قطعا مانند هر یک از دیگر اجزای بنا استانداردهایی در مورد احداث راه پله هم وجود داردکه با رعایت ابعاد آنها نکات اجرایی به بهترین شکل وجود خواهد داشت.

راه پله چوبی

نرده راه پله چوبی در دکوراسیون منزل

در طراحی راه پله ها برای خانه های دوبلکس از مدل ها و طرح های بسیاری استفاده می شود. این طرح های متنوع از جنس شیشه, چوب و فلز هستند. گاهی در یک طرح, ممکن است ترکیبی از این جنس ها به کار برده است. برخی از راه پله خانه های دوبلکس, بدن محافظ و نرده می باشند. این در حالی است که برخی از آن ها با محافظ طراحی می شوند.
برخی از طراحی های صورت گرفته برای راه پله خانه های دوبلکس, همراه با محافظ و نرده می باشند. در این طراحی ها از نرده های چوبی, فلزی و شیشه ایی استفاده می کنند.

حداکثر تعداد پله در هر شکست 12 عدد بوده و در صورتی که اختلاف ارتفاع با این تعداد پله برطرف نشد نیاز به قرار دادن پاگرد بین پله ها وجود دارد. ارتفاع پله بین 15 تا 18 سانتی متر بوده و هرچه ارتفاع کمتر باشد عرض کف پله هم کمتر است.
کف پله حدود 32 سانتی متر است و طول پله طبق فضای موجود 90 تا 110 سانتی متر است.

برای داشتن راه پله ایمن باید از نرده راه پله استفاده کنید چرا که خطر سقوط از ارتفاع خصوصا در فضای داخلی برای کودکان و افراد سالمند به دلیل نبود کنترل کامل وجود دارد.نصب نرده راه پله از سمت پرتگاه ضروری است.

وجود نرده راه پله و به طور کل نرده های حفاظتی برای مکان هایی با ارتفاع بیش از 120 سانتی متر ایمن سازی را افزایش می دهد.

راه پله چوبی

نرده راه پله چوبی در دکوراسیون منزل

ارتفاع نرده راه پله نباید کوتاه تر از 75 سانتی متر و یا بیش از 85 سانتی متر باشد.آنچه در مورد نرده راه پله اهمیت دارد فاصله ایجاد شده بین میله های نرده است.این فاصله باید به اندازه ای باشد که امکان عبور کودک از بین دو نرده وجود نداشته باشد.بهترین فاصله دو نرده 10 تا 15 سانتی متر است که بستگی به نوع آن دارد.

چرا نرده چوبی راه پله؟

یکی از انواع نرده راه پله که برای فضای داخلی بسیار مناسب بوده، استفاده از نرده چوبی در دکوراسیون منزل است.
چوب به دلیل نوع متریال و ویژگی های منحصر به فرد در همه فضاها به بهترین شکل ظاهر می شود.آنچه در مورد نرده چوبی اهمیت دارد، ترکیب متریال و قرار گیری آنها در کنار چوب است.

نرده راه پله چوبی در خانه های دوبلکس + عکس

نرده راه پله چوبی در خانه های دوبلکس + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از زیبایی خانه / ایران - /ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف