نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ربات جراحی که عمل چشم را انجام داد + عکس
ربات جراح ، ربات جراح چشم
عمل چشم توسط یک ربات جراح انجام شده است و این ربات می تواند سوزنی به ضخامت 0٫03 میلی متر را به کوچک ترین رگ های چشم هم وارد کند.
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1395
بازدید : 1,908 نفر

ربات جراح چشم

شاید جالب باشد که بدانید این بار عمل جراحی چشم توسط یک رباط جراح انجام پذیرفته است. برای اولین بار در دنیا گروهی از جراحان چشم با استفاده از ربات جراح توانستند داروی ترومبولیتیک به رگ شبکیه بیماری که دچار لخته خودن شده بود، تزریق کنند. باید به این موضوع اشاره کنیم که رگ شبکیه چشم از تار مو هم باریک تر است.

 

ربات جراح

جراحی چشم با رباط


خوشبختانه رباتی که دانشگاه کاتولیک لون ساخته بود توانست این کار را با موفقیت انجام دهد. بیمار دچار لخته خون در این قسمت از چشم شده بود که در آینده می توانست او را کم بینا و سرانجام نابینا کند. البته خطر تزریق دارو به این رگ هم بسیار بالا بود چرا که ضخامت رگ کمتر از 0٫1 میلی متر بود.

پروفسور «پیتر ستالمنز» (Peter Stalmans) یکی از جراحان چشم دانشگاه کاتولیک لون است گفت:” در روش های معمول هزینه درمان لخته خون برای هر چشم نزدیک به 32 هزار یورو خواهد بود. البته این روش عوارض خاص خودش را هم دارد. رباتی که برای درمان این بیماری ساخته شده خیلی دقیق عمل می کند و توانسته داروی ضد ترومبولیتیک را به چشم تزریق کند. اگر این روش موفقیت آمیز باشد، می توانیم امیدوار باشیم که افراد نابینا، بینایی خودشان را به دست بیاورند.”
 
ربات جراح

جراحی چشم با رباط


این ربات می تواند سوزنی به ضخامت 0٫03 میلی متر را به کوچک ترین رگ های چشم هم وارد کند. براساس اطلاعات منتشر شده، این روش توانسته لخته خون را از بین ببرد و شرایط بیمار هم بسیار خوب است.

ربات جراحی که عمل چشم را انجام داد + عکس

ربات جراحی که عمل چشم را انجام داد + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از شهردارآنلاین/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف