نمناک تکنولوژیاختراعات اختراع ربات سوزن نخ کن + عکس
ربات ، رباتیک
تا به حال ربات های زیادی دیدیم که کارهای مختلف و عجیبی انجام میدادند اما حالا این ربات قابلیت سوزن نخ کردن دارد و تیمی از محققان توانسته اند ظرافت و دقت انسانی را به ربات انتقال دهند .
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1395
بازدید : 1,464 نفر

رباتی که قابلیت سوزن نخ کردن دارد 

رباتی که سوزن نخ کند مسلما با ظرافت زیادی ساخته شده است که میتواند سوزن رانخ کند .

 

ربات

رباتی که سوزن نخ میکند

تیمی از محققان دانشگاه نورث وسترن، مرکز تحقیقات دیزنی، دانشگاه کاتولیک امریکا و دانشگاه کارنگی ملون توانسته اند ظرافت و دقت انسانی را به رباتها انتقال دهند.

یک نوع جدید از انتقال هیدرواستاتیک که خطوط هیدرولیک و پنوماتیک را با هم ترکیب می کند، می تواند به شکل ایمن و دقیقی بازوهای ربات را حرکت داده و به آنها ظرافت لازم برای برداشتن یک تخم مرغ بدون شکستن آن را بدهد.

این انتقال تقریبا بدون اصطکاک و خلاصی بوده که دقت بسیار بالا برای وظایفی مانند نخ کردن سوزن را به ربات ارائه می کند.

انتقال هیبریدی امکان کاهش تعداد خطوط هیدرولیکی بزرگ را که یک سیستم هیدرولیک کامل نیاز دارد، به نصف فراهم می کند. از این رو اندام رباتیک می توانند سبک تر و کوچک تر ساخته شوند.

جزئیات انتقال جدید و تنه بالایی ربات انسان نمای این محققان در نشست رباتیک و اتوماسیون موسسه مهندسان برق و الکترونیک در استکهلم ارائه خواهد شد.

 

ربات ، اختراع ربات سوزن نخ کن + عکس

اختراع ربات سوزن نخ کن + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف