نمناک سرگرمیگوناگون زندگی نامه شهید رحیم اصغری + عکس
رحیم اصغری ، دفاع مقدس
گوشه ای از زندگی نامه شهید رحیم اصغری از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

بیوگرافی رحیم اصغری

شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدّس ترین مفاهیم معارف الهی است. شهادت اوج کمال انسان است، آنگاه که انسان تمام هستی خود را یکجا نثار معبود می کند و قطرة وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد.

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:«فوق کلّ ذی برٍّ برٌّ حتی یقتل فی سبیل الله، فاذا قُتِلَ فی سبیل الله فلیس فوقه برّ؛(1) بالاتر از هر خیر و نیکی، خیر و نیکی وجود دارد تا انسان در راه خدا کشته شود که بالاتر از کشته شدن در راه خدا، خیر و نیکی یافت نشود.»

حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس ترین و با ارزش ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید رحیم اصغری یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

رحیم اصغری

داستان زندگی شهید رحیم اصغری

شهید رحیم اصغری سال 1343 در بخش کشاورز از توابع شهرستان شاهین دژ در یک خانواده مذهبی و متدین متولد شد و تحصیلات خود را تا پایه پنجم ابتدایی ادامه داد. وی به علت فقر مالی نتوانست ادامه تحصیل بدهد. او اهمیت زیادی به فرایض دینی می داد و در مراسم مذهبی خصوصاً عاشورای حسینی شرکت می جست. فردی خوش خلق و نیک سخن بود.

این شهید والامقام با توجه به عشق و علاقه ای که به انقلاب و امام راحل داشت، همزمان با شروع انقلاب اسلامی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. در اکثر عملیات ها و پاکسازی های مناطق کردستان شرکت داشت و عاقبت در تاریخ 1360/7/11 در روستای داشبند (کردستان_ بوکان) به درجه رفیع شهادت رسید و به دیدار معشوق خویش شتافت. پیکر پاکش در بخش کشاورز به خاک سپرده شد.

زندگی نامه شهید رحیم اصغری + عکس

زندگی نامه شهید رحیم اصغری + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - 12 هزار شهید -/ ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف