نمناک فرهنگ و هنرآداب و رسوم هدیه بسیار عجیب چینی ها به عروس !
رسم عجیب چینی ها ، کلاه با موی اجداد
در یکی از آداب و رسوم چینی زنان از نوعی کلاه گیس استفاده می کنند که از موی اجداد فوت شده شان درست شده است.
بازدید : 8,855 نفر

کلاهی با موی اجداد هدیه به عروس

بدون شک هر انسانی نسبت به آنچه که از نیاکان خود به ارث می برد علاقمند است ، سعی می نماید از انها به بهترین نحو محافظت و نگهداری نماید.

گرچه در حال حاضر تنها 5000 نفر در اقلیت میائو وجود دارد ولی این سنت همچنان به قوت خود باقی است و انجام می شود. هر کلاه گیس از مادر به دختر می رسد و در آن تنها از کاموا و نخ استفاده نشده بلکه از موهای اجداد مونث گذشته تشکیل شده است که حتی ادعا می شود صدها سال قدمت دارند.

رسم عجیب چینی ها

رسم عجیب چینی ها در عروسی

رسم عجیب چینی ها

کلاهی با موی اجداد فوت شده

این اموال دست به دست و نسل به نسل به دیگری می رسد و یاد گذشتگان در دلها زنده می شود. اما برخی مواقع انسان چیزهایی را می شنود و می بیند که باعث تعجب و حیرت است. در جنوب غرب ایالتی از چین قبیله ای وجود دارد که کلاه های عجیب به سر می گذارند.

در واقع کلاه آنها ساخته شده از موی اجداد و نیاکان مرده آنهاست.تعجب نکنید!مادر هنگام شانه کردن،موهایی که از سر می ریزد را جمع اوری نموده و هنگامی که دخترش قصد ازدواج دارد موهایش را به او اهدا می نماید.این عمل همچنان تکرار می گردد و موهای مادر،مادربزرگ و نسل اندر نسل به هم بافته شده و حاصل موی نسل کلاهی می شود که دختران جوان در مراسم خاص به سر می گذارند. باستانشناس 27 ساله خانم "شو تو”می گوید برخی از کلاه ها بیش از صدها سال قدمت دارند. انها پس از گذشت سالها براق و تمیزند. افراد به خوبی از انها نگهداری می نمایند.

اهالی روستای Suojia در جنوب غرب ایالت Guizhou موهای مادران و مادربزرگان خود را نسل به نسل به دختران خود هدیه می دهند.دختران نسبت به نگهداری و تمیزی انها حساسیت ویژه دارند.موهای تنیده شده در مراسم خاص سال من جمله مراسم ازدواج توسط دختران جوان به سر گذاشته می شود.موهای بافته شده به دور شاخ گاوی که روی سر قرار دارد بسته می شود.
به گفته خانم باستانشناس، گاو در برخی از مناطق چین که جمعیت انها بیش از 5 هزار نفر نیست سمبل مقدسی است . آنها بدین صورت هم به گاو احترام می گذارند و هم سنت اجداد و نیاکان خود را پاس می دارند. خانم شوتو می افزاید برخی از افراد تاریخ را در کتابها جستجو می کنند اما افراد این مناطق میراث دار نیاکان خود با گذاشتن کلاه هایی هستند که از موی مادران و نیاکان آنهاست.

هدیه بسیار عجیب چینی ها به عروس !

هدیه بسیار عجیب چینی ها به عروس !
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 24
برگرفته از پارسینه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 19 5
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف