بازیهای اینچئون کره جنوبی

حکم مدیر تدارکات تیم ملی امید ایران در کره اعلام شد

تاریخ انتشار : 20 مهر 1393کد مطلب : 8433زمان مطالعه : 3 دقیقه
دادگاه مدیر تدارکات تیم ملی فوتبال امید ایران که به جرم آزار جنسی زن کره ای محکوم شده بود برگزار شد. دادگاه کره جنوبی مسئول تدارکات تیم ملی امید را به جرم آزار جنسی زن کره ای به 4 هزار دلار جریمه نقدی و اخراج از کره محکوم کرد.

پس از اتمام بازیهای آسیایی اینچئون و گذشت 3 هفته از پرونده مسئول تدارکات تیم ملی امید کشورمان دادگاه کره جنوبی رای صادره در این خصوص را اعلام کرد.

مسئول تدارکات تیم فوتبال امید کشورمان که در حاشیه هفدهمین دوره بازی های آسیایی به آزار و اذیت یک دختر کره ای محکوم شد، پس از گذشت 3 هفته در خصوصش تصمیم گیری شد.وی پس از بررسی وضعیتش توسط مسئولان کره جنوبی به پرداخت 4 هزار دلار جریمه نقدی و اخراج از این کشور محکوم شده است.

در پی اتفاق افتاده در بازیهای اینچئون کره جنوبی رای پرونده اذیت جنسی زن کره ای اعلام شد که در ادامه آنرا می خوانید.

پلیس اعلام کرد این فرد 38ساله ایرانی روز دوشنبه در جریان دیدار این تیم برابر ویتنام در چارچوب بازی های آسیایی 2014 در شهر اینچئون کره جنوبی در راهروی ورزشگاه آنسان وا دختر 20ساله ای را به بهانه عکس گرفتن اذیت کرده است. پلیس گفته بود که این پرونده در جریان است و نتایج متعاقباً اعلام خواهد شد.

شورای المپیک آسیا (OCA) امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد مدیر تدارکات تیم فوتبال المپیک ایران به علت تخلفی که مرتکب شده از حضور در محل برگزاری بازی های آسیایی، دهکده بازی ها و هتل های واقع در اینچئون منع شد. OCA از کمیته ملی المپیک ایران خواسته این فرد خاطی را به خانه بازگرداند.

متن بیانیه شورای المپیک آسیا به این شرح است:

شورای المپیک آسیا سیاست بی تحملی در خصوص آزار و اذیت جنسی به هنگام برگزاری بازی های آسیایی اینچئون را دارد. کار مدیر تدارکات ایران حمله فیزیکی نبوده  بلکه تنها آزار و اذیت جنسی کلامی بوده است. OCA در چنین مواردی هیچ گونه تعارفی ندارد و موضع سختی خواهد گرفت. ما چنین رفتارهایی را نمی پذیریم پس تصمیم به اخراج وی از محل برگزاری بازی ها گرفتیم.

*** تیم ملی فوتبال امید ایران که برای شرکت در بازیهای آسیایی عازم کره جنوبی شده بود روز گذشته شکست سنگین در مقابل ویتنام را متحمل شد و این پایان ماجرا و افتضاح تیم ملی ایران نبود.

پلیس کره جنوبی، روز گذشته اعلام کرد در جریان بازی روز دوشنبه ایران و ویتنام ـ که به شکست چهار بر یک تیم ملی کشورمان منجر شد ـ یکی از زنان داوطلب برگزاری مسابقات از سوی یکی مسئولان تیم ملی فوتبال ایران مورد آزار جنسی قرار گرفته که با شکایت این زن کره ای، این فرد فعلا نمی تواند این کشور را ترک کند. 
 
ورزشگاه برگزاری مسابقات آسیایی اینچئون
 
 
مقامات پلیس کره جنوبی اعلام کردند، این مرد 38 ساله ایرانی پس از بازجویی، پذیرفته که تماس فیزیکی با یکی از داوطلبان امور اجرایی مسابقات داشته، ولی بر این باور است که هیچ کار غیرقانونی انجام نداده است. 
بنا بر این گزارش، یکی از مسئولان برگزاری مسابقات آسیایی اینچئون همچنین گفته است:فرد بازداشت شده، از مسئولان تیم ملی فوتبال ایران بوده است. 
همچنین زن کره ای که در این ماجرا مورد آزار جنسی قرار گرفته، به پلیس گفته که این اتفاق پس از مسابقه و هنگامی که وی و یکی از مسئولان تیم ملی می خواستند با هم عکس بگیرند، رخ داده است. 
در این باره پلیس کره جنوبی اعلام کرد:هم اکنون فرد بازداشت شده آزاد است، ولی اجازه خروج از کره جنوبی را ندارد. 
همچنین کمیته رسمی مسابقات آسیایی اینچئون «IAGOC» بروس لی را مسئول رسیدگی این پرونده کرده و اعلام نموده که در ضمن بررسی این ماجرا، در صورت رخ دادن اتفاقات مشابه، تنبیه سنگین تری برای متخلفان در نظر خواهد گرفت. 
گفتنی است، روز گذشته، تیم ملی فوتبال امید ایران در نخستین بازی خود در بازی های آسیایی اینچئون با نتیجه 4 ـ 1 مغلوب ویتنام شد.

حکم مدیر تدارکات تیم ملی امید ایران در کره اعلام شد

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
برگرفته از فوتبال ایران - /م
نظرات
وبگردی