نمناک ورزشفوتبال شیخ سلمان در شکست ایران مقابل بحرین دست داشته است
شیخ سلمان ، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه
شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا که پیش از این به تبانی متهم شده بود، حالا مشخص شده است که یکی از این بازی ها که نتیجه اش تعیین شده دیدار بحرین و ایران بوده است.
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394

رسوایی شیخ سلمان بن آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه که در انتخابات اخیر فیفا رقابت را به جیانی اینفانتینو واگذار کرد و شانس تکیه بر صندلی ریاست فیفا تا سال 2019 را از دست داد، متهم به تبانی و تعیین نتایج چند بازی از جمله دیدار ایران - بحرین در زمان ریاستش بر فدراسیون فوتبال بحرین شده است.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه

 

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پیش از این به خاطر نقش داشتن در سرکوب ورزشکاران بحرینی که در اعتراض های مردمی این کشور در سال 2011 شرکت داشتند، مورد انتقاد قرار گرفته بود و همین موضوع روی کاهش محبوبیت و رأی هایش در انتخابات اخیر ریاست فیفا تأثیر گذاشت. 

کمی پس از انتخابات ریاست فیفا فاش شد که تیم ملی بحرین در زمان ریاست شیخ سلمان در حالی موفق به شکست 3 بر صفر توگو شد که نتیجه بازی از پیش تعیین شده بود. برای این بازی ها ولیسون راج پرومال برنامه ریزی می کرده و وکلای شیخ سلمان هم مدعی شده اند وی از این موضوع بی اطلاع بوده است.

 نزدیک به یک ماه پیش بود که نشریه «دیلی میل» انگلیس خبر داد شیخ سلمان در زمانی که ریاست اتحادیه فوتبال بحرین را عهده دار بوده، در تبانی هایی دست داشته است. این نشریه مدعی شد ولیسون راج پرومال یکی از افرادی است که در زمینه تبانی نامش در این ارتباط مطرح است. او کسی است که بازی های دوستانه و رویدادهای فوتبال زیر 23 سال بحرین را سازماندهی می کرده و مشخص شده که در آن مدت دست به فعالیت های غیرقانونی از جمله تبانی زده است.

 یکی از رسانه های فرانسوی در این باره گزارش داد که حداقل در پنج بازی بین المللی که بین سال های 2009 تا 2012 برگزار شده، تبانی از جانب فدراسیون فوتبال بحرین به ریاست شیخ سلمان رخ داده است.

 پنج بازی زیر ذره بین فیفا هستند، ولی هنوز هیچ مدرکی در مورد اینکه احتمال تبانی در آن ها وجود داشته، یافته نشده است. این بازی ها به شرح زیر هستند:

 بحرین 5 - زیمبابوه 2 (23 مارس 2009)

 بحرین 4 - ایران 2 (31 آگوست 2009)

 بحرین 5 - توگو یک (6 نوامبر 2009)

 بحرین 3 - توکو صفر (7 سپتامبر 2010)

 بحرین 10 - اندونزی صفر (29 فوریه 2012)

 بیشترین نگرانی در مورد بازی بحرین و اندونزی است که در راستای مسابقات مرحله انتخابی جام جهانی 2014 برگزار می شد. دروازه بان اندونزی درست سه دقیقه بعد از شروع بازی از زمین اخراج شد و بحرین به تفاضل گل مورد نیاز خود که حداقل 9+ بود، رسید و جواز صعود به مرحله انتخابی بعدی را کسب کرد. همچنین دو گل از 10 گل بحرین از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.

شیخ سلمان ، تبانی بازی ایران و بحرین توسط شیخ سلمان

شیخ سلمان در شکست ایران مقابل بحرین دست داشته است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف