نمناک ورزش و تناسب اندامگوناگون رسول خادم: باخت های بیشتری در راه است!
رسول خادم ، حرف های رسول خادم
رسول خادم سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: چنانچه مشکل اعزام نشدن تیم های کشتی به تورنمنت های بین المللی برطرف نشود، شکست های بعدی هم برای ورزش کشتی در راه خواهد بود.
تاریخ انتشار : 5 آبان 1397

خادم:شکست های بیشتری در راه است

مشرق: رسول خادم درباره نتایج ضعیف تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت های جهانی 2018 مجارستان اظهار کرد:میزان زحمات کشتی گیران و کادرهای فنی تیم های ملی کشتی طی چندین ماه گذشته علی رغم تمام محدودیت ها و تنگناهای اقتصادی و مشکلات اجرایی که در همه بخش های کشور وجود دارد و فعالیت های کشتی را نیز به شدت تحت الشعاع قرار داده با نتایج بدست آمده متناسب نیست.
رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افزود:انتظار ما از کشتی آزاد این بود که حداقل یکی از 3 مدال برنز ایران طلا باشد اما این اتفاق نیفتاد. درست است تعدادی کشتی گیر کم تجربه و جوان در ترکیب تیم ملی بودند اما این انتظار که حداقل یک فینالیست داشته باشیم انتظاری بجا بود.

صحبت های رسول خادم درباره وضعیت کشتی

وی خاطرنشان کرد:نکته ای که در ارزیابی های فنی در تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به چشم می خورد این است که اشتباهات فنی بیش از حد طبیعی و قابل پیش بینی است و این بحث بسیار جدی است. ما در رقابت بسیار نزدیکی با کشورهایی مثل آمریکا، روسیه، ترکیه، اوکراین، کوبا،گرجستان و چند کشور دیگر هستیم اما مشکلات مالی در چند وقت گذشته که بدلیل محدودیت های ارزی و منابع مالی محدودی که در اختیار وزارت ورزش قرار دادند و وزارت ورزش هم تا آنجا که من در جریان هستم نمی تواند بیشتر از حدی که برایش تعیین کرده اند به فدراسیون ها بدهد باعث عدم حضور قهرمانان ما در تورنمنت های تدارکاتی شد.
خادم تصریح کرد:عدم حضور کشتی گیران در تورنمنت های بین المللی باعث شد بسیاری از اشتباهات حتی پیش پا افتاده فنی که باید در مسابقات بین المللی متوسط مرتکب می شدند و رفع می شد، کشتی گیران این اشتباهات را با خود به مسابقات مهم جهانی آوردند و در این رویداد بزرگ مرتکب چنین اشتباهاتی شدند.
صحبت های رسول خادم درباره علت باخت کشتی گیران در مسابقات جهانی

حرف های رسول خادم درباره نتیجه نگرفتن تیم های ملی کشتی

صحبت های رسول خادم درباره مسابقات بین المللی کشتی

رییس فدراسیون کشتی افزود:مسابقات جهانی امسال و سال آینده با توجه به پوست اندازی در کشتی آزاد و بعضا فرنگی، مسابقاتی است که ما ترکیب خود را در رقابت های المپیک 2020 می توانیم پیدا کنیم البته با توجه به محدودیت های ارزی، اعلام شده غیر از مسابقات جهانی و آسیایی ارز با نرخ تعدیل شده در اختیار قدراسیون ها قرار نگیرد.
وی با بیان اینکه ما روز به روز اشتباهات فنی را با خود به سوی المپیک همراه می بریم گفت:جوانان ما باید بصورت مرتب در تورنمنت های بین المللی حاضر شوند تا ایرادات شان در راه حضور در میادین بزرگ مثل جهانی و المپیک برطرف شود. از سوی دیگر رقبا از این فرصت برای پیشرفت بیشتر استفاده می کنند.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد خاطرنشان کرد:انتظارات از قهرمانان ما در رشته های المپیکی مثل کشتی، وزنه برداری و تکواندو بالاست اما به هیچ وجه این امکان فراهم نیست که در تورنمنت های بین المللی شرکت کنیم تا بتوانیم ایرادات و نقایص فنی کشتی گیرانمان را برطرف کنیم. شاهد تلاش های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بودم اما متاسفانه گاهی می بینم برخی دوستان دیگر که بعضا داییه مهربان تر از مادر هم می شوند به این مشکلات که می تواند ورزش ما را در المپیک دچار مشکل کند توجهی ندارند. این واقعیتی است که اگر مورد توجه قرار نگیرد بزودی شکست های دیگر نیز در انتظار ورزش ایران خواهد بود.
انتهای پیام/ح.ب

رسول خادم: باخت های بیشتری در راه است!

این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف