نمناک فرهنگ و هنرآداب و رسوم جالب ترین آداب و رسوم بچه داری در کشورهای مختلف
بچه داری ، رسوم
آیین بچه داری در کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشوری با فرهنگ های خاص خود در امر تربیت ورشد کودکان خود تلاش میکند در این مطلب با رسومات جالب بچه داری در فرهنگ های مختلف آشنا می شویم.

آشنایی با رسوم جالب بچه داری در فرهنگ های مختلف

در هر کشوری پدر و مادرها شیوه خاص خودشون رو در تربیت و بزرگ کردن بچه ها دارن. اما یک نکته مشترک در همه اونها هست و اون هم اینه که همیشه بهترین ها رو برای بچه هاشون میخوان. بیایید با رسوم جالب بچه داری در فرهنگ های مختلف آشنا بشیم.

آداب و رسوم خاص بچه داری در کشورهای مختلف

در موریتانی والدین روی صورت کودک تف می کنند

آیین بچه داری

مردم قوم ولوف در موریتانی روی صورت کودکشان تف می کنند به اعتقاد آن ها آب دهان می تواند کلمات را حفظ کند. بنابراین روی صورت کودک تف می کنند تا دعای خیرشان برای همیشه به آن ها بچسبد. مادرها روی صورت و پدرها در گوش کودک این کار را می کنند و بعد بزاق را روی سر کودک پخش می کنند تا مطمئن شوند که زندگی پر برکتی را ادامه خواهند داد.

نروژی ها اجازه می دهند کودکشان در محیط بیرون در دمای زیر صفر بخوابند

آیین بچه داری

در کشورهای شمالی هنگامی که والدین به رستوران به صرف غذا یا قهوه می روند کودکشان را بیرون رستوران در کالسکه رها می کنند. به اعتقاد آن ها با این کار می توان مقاومت کودک به بیماری را بالا برد.

در کنیا مادرها به چشم کودک نگاه نمی کنند

آیین بچه داری

در کنیا مادرها زمانی که کودک به چشم آن ها نگاه می کند چشم ها را از او بر می گردانند. آن ها با این کار به کودک یاد می دهند که نباید دنبال توجه زیاد باشند.

والدین ویتنامی با سوت زدن دستور رفتن به توالت می دهند

آیین بچه داری

در ویتنام والدین از بدو تولد کودک زمان دستشویی کردن او سوت می زنند. از 9 ماهگی به بعد کودک تشخیص می دهد که صدای سوت نشانه رفتن به توالت است.

زنان قبیله مایان کودکشان را در آب یخ حمام می کنند

آیین بچه داری

کودکان قبیله مایان قبل از خواب در آب یخ حمام می شوند. دلیل این کار حفظ کودک از گرما و برخورداری از سلامت است.

کودکان فنلاندی در جعبه های مقوایی می خوابند

آیین بچه داری

یکی از سنت های فنلاندی ها برای کودک تازه متولد شده فراهم کردن یک جعبه مقوایی است که داخلش پر از وسائل ضروری و مفید است. داخل آن یک تشک نرم قرار دارد بنابراین به عنوان اولین رختخواب برای کودک در نظر گرفته می شود.

کودکان ژاپنی همه چیز می خورند و هیچوقت چاق نمی شوند

آیین بچه داری

غذای کودک برای والدین ژاپنی اهمیت زیادی دارد. بنابراین بیشتر غذای گیاهی سرشار از مواد مغذی به کودک می دهند.

کودکان دانمارکی پستانک های خود را به درخت آویزان می کنند

آیین بچه داری

در دانمارک زمانی که کودکان پا به 3 سالگی می گذارند پستانک های خود را به شاخه های یک درخت خاص آویزان می کنند تا برای همیشه با آن خداحافظی کنند.

کودکان ارمنی حرفه خود را از کودکی انتخاب می کنند

آیین بچه داری

ارمنی ها در یک مراسم خاص زمانی که اولین دندان کودک در می آید انواع اسباب بازی ها را در مقابل کودک می چینند. سپس با انتخاب اولین اسباب بازی آینده او را پیش بینی می کنند. کتاب بازگوی محقق، پول سمبل بانکداری، و چاقو نشان دهنده این است که کودک در آینده پزشک می شود.

جالب ترین آداب و رسوم بچه داری در کشورهای مختلف

جالب ترین آداب و رسوم بچه داری در کشورهای مختلف
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 15
برگرفته از بدونیم -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 15 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف