رسیدن وقت زایمان
اتفاقاتی در اواخر دوران بارداری به وقوع می پیوندد که نشان دهنده رسیدن وقت زایمان هستند و شاید کمتر کسی این موضوع را به زنان باردار بگوید.

5 نکته در مورد رسیدن وقت زایمان که کسی به شما نمی گوید

به دنیا آمدن بچه بسیار هیجان انگیز، و البته ترسناک و همین طور عجیب است! اما غالبا تولد نوزاد در زندگی واقعی، تقریبا اصلا شبیه به چیزی که در فیلم ها به نظر می رسد نیست. مواردی که می خواهیم به شما بگوییم، چیزهایی هستند که کسی در مورد زایمان نوزادتان به شما نمی گوید.
مورد اول
پاره شدن کیسه ی آب در فیلم ها، معمولا به صورت ترکیدن ناگهانی است که مستلزم مراجعه ی سریع به بیمارستان است. اما در زندگی واقعی، به ندرت این اتفاق به شکل ناگهانی رخ می دهد. معمولا این اتفاق به صورت نشت آهسته ی آب است، که بیشتر حس می کنید خودتان را خیس کرده اید.
و در برخی موارد، کیسه ی شما پاره نمی شود، پس پزشکتان این کار را برای شما انجام می دهد. اگر کیسه ی شما پاره شود، لزوما به این معنا نیست که بچه ی شما در شرف متولد شدن است. اما وقتی پاره می شود، بچه تحت حفاظت نیست، پس ممکن است به عفونت آلوده شوید.
مورد دوم
با اینکه بیشتر افراد از هل دادن بچه به سمت بیرون، بعنوان دردناک ترین بخش به دنیا آوردن بچه می ترسند، اما در واقع انقباض ها می توانند بسیار بدتر از آن باشند. درست مثل بیشتر انقباض های عجیب و بد دوران قاعدگی. غیر از این، بیرون آمدن بچه واقعا مرحله ی بدی است.

زایمان نوزاد

زایمان نوزاد

مورد سوم
احساس می کنید که باید روده هایتان را تخلیه کنید. وقتی احساس می کنید که باید مدفوع کنید، این یعنی بچه سعی دارد خارج شود.
مورد چهارم
ممکن است پزشکتان در اتاق زایمان همراه شما نباشد. پزشکی که در دوران بارداری به او مراجعه می کنید، بسته به زمان بندی بیمارستان ممکن است در اتاق زایمان حضور داشته و یا نداشته باشد. ظاهرا این مشکل بزرگی به نظر می رسد، اما وقتی برای آمدن بچه آماده می شوید، تا وقتی که بچه بیرون می آید نگران این نخواهید بود که چه کسی به شما کمک می کند.
مورد پنجم
ممکن است استفراغ کنید. استفراغ برای زنان باردار، چه قبل از آن و چه بعد از آن، نسبتا شایع است، پس مقداری دهان شویه و نرم کننده­ی لب در ساک بیمارستان خود بگذارید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

علائم رسیدن وقت زایمان که کسی به شما نمی گوید

4.543
این مطلب مفید بود ؟394
برگرفته از تناسب اندام -/ ر
وبگردی