نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد رشد باورنکردنی نوزاد 10 ماهه! + تصاویر
رشد غول آسا ، رشد غول آسای نوزاد کلمبیایی
نوزاد 10 ماهه کلمبیایی که به دلیل وزن بالای خود به نوزاد غول آسا معروف شده است در حال حاضر 20 کیلوگرم وزن دارد.
بازدید : 35,259 نفر

 جهش یا موتاسیون یک تغییرِ ژنتیکیِ است که صفاتِ زیستی بعضی از افرادِ یک گونه را تغییر می دهد که این تغییر در ظاهرِ فرد و یا در یک شاخص قابلِ اندازه گیریِ موجود زنده، بنامِ ویژگی یا صفت مشاهده می گردد. این جهش ژنتیکی باور نکردنی در یک نوزاد دختر کلمبیایی روی داده است و باعث شده است که این نوزاد رشد غول آسایی را تجربه کند.

نوزاد غول آسا

"جوآنتیا” یک نوزاد  کلمبیایی است که وزنی مشابه کودکان پنج ساله دارد. این دختر بچه که زمان تولد 2 کیلو و 700 گرم وزن داشت، تنها چند هفته زندگی عادی داشت.بر اساس استانداردها یک کودک 10 ماهه باید در حدود هشت کیلوگرم وزن داشته باشد اما این کودک کاملا با وزن غیرطبیعی خود پزشکان را به شگفتنی وادار کرده است.

تصور بکنید که پدر یا مادر یک نوزاد 10 ماهه هستید، طبیعتاً دوست دارید به نیاز فرزندتان پاسخ بدهید او را مرتب در آغوش بکشید. اما اگر این نوزاد شما وزنی به اندازه یک کودک پنج ساله داشته باشد چه می کنید؟ آیا باز هم می توانید او را بغل کنید؟ آیا می توانید آینده ای شبیه به سایر کودکان برای فرزند خودتان متصور شوید؟

نوزاد 20 کیلوگرمی کلمبیایی

رشد سریع نوزاد 10 ماهه

با وجود اینکه پزشکان از دلیل اصلی افزایش وزن بی سابقه این دختر بچه آگاهی ندارند، وجود نوعی سندروم چاقی و بالا بودن سطح هورمون کریستول در بدن را اصلی ترین عامل ابتلا به افزایش وزن کودکان می دانند. موقعیت جوآنیتا و کودکانی شبیه او تا حدی خطیر است که می تواند منجر به انواع بیماری هایی هم چون:دیابت نوع 2، مشکلات قلبی و عروقی و حتی  مرگ زودرس آنها بشود؛ به همین دلیل باید به سرعت تحت نظارت مستقیم پزشکان قرار بگیرند.

در حال حاضر نهادهای خیر به خانواده این کودک برای نگهداری از او کمک می کنند. پزشکان هنوز راه حل درمانی برای رفع مشکل او پیدا نکرده اند.

رشد باورنکردنی نوزاد 10 ماهه! + تصاویر

رشد باورنکردنی نوزاد 10 ماهه! + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 67
برگرفته از آفتاب نیوز -/ م
این مطلب مفید بود ؟ 56 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف