نمناک اخباراقتصاد رشد قیمت مسکن در تهران + جدول قیمت
قیمت مسکن تهران ، مسکن تهران
مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران از نزدیک شدن بازار مسکن به ایستگاه پایانی رکود و بروز نشانه های «پیش رونق» خبر می دهند. قیمت مسکن تهران رشدی آرام دارد.
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1394

رشد آرام قیمت مسکن تهران

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران از نزدیک شدن بازار مسکن به ایستگاه پایانی رکود و بروز نشانه های «پیش رونق» خبر می دهند.

گفته های مشاوران املاک از جان گرفتن تدریجی معاملات مسکن طی مدت اخیر در آمار رسمی نیز منعکس شده است. براساس آمار رسمی منتشر شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با ورود به نیمه دوم سال کم کم معاملات مسکن آغاز شد.

به گونه ای که اگرچه براساس آمار سال گذشته، حجم معاملات در تهران، در پاییز 5 درصد نسبت به تابستان افت کرد؛ اما در پاییز امسال، خرید و فروش آپارتمان به اندازه تابستان انجام شد و 35 هزار معامله خرید مسکن در فصل گذشته توسط بنگاه ها در سامانه رهگیری املاک به ثبت رسید که نشان دهنده رشد 3 و 4/ 4 درصدی طی 2ماه آخر پاییز نسبت به ماه های قبل است.

البته نزدیک شدن به ایستگاه پایانی رکود بخش مسکن در حالی است که به گفته مشاوران املاک و آمارهای رسمی نشانه هایی از افزایش قیمت خرید و فروش در بازار مشاهده نشده است، طوری که قیمت مسکن در تهران از فروردین 94 تاکنون در سطح میانگین متری 4 تا 1/ 4 میلیون تومان ثابت مانده است. مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر با اشاره به رشد تدریجی معاملات در فصل پائیز پیش بینی می کنند این روند در فصل پایانی سال نیز ادامه داشته باشد. به گفته آنها افزایش رقم وام خرید مسکن بدون سپرده از 45 میلیون به 70 میلیون تومان طی یک ماه اخیر توانسته تا حدودی انگیزه متقاضیان مصرفی خرید مسکن را برای بالفعل کردن تقاضایشان تحریک کند.

پیش از این نیز رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران از بروز نشانه های پیش رونق در معاملات مسکن پایتخت خبر داده بود. او عنوان کرده بود پیش بینی وضعیت اقتصادی کمی دشوار است؛ اما شواهد نشان می دهد انتظار افزایش حجم معاملات، دور از انتظار نیست و احتمال رشد حجم معاملات در دی ماه 94 وجود دارد.

قیمت مسکن در تهران

جدول قیمت مسکن در تهران در مناطق مختلف

رشد قیمت مسکن در تهران + جدول قیمت

رشد قیمت مسکن در تهران + جدول قیمت
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از دنیای اقتصاد /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف