نمناک اخبارسیاست رضا ضراب به 75 سال زندان محکوم شد!
رضا ضراب ، دستگیری رضا ضراب
رضا ضراب با حکمی جدید به حدود هفتاد و پنج سال پشت میله های زندان روبه رو است.
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1395

75 سال حبس پیش روی رضا ضراب

سفر به مرکز تفریحی دیزنی لند، پای رضا ضراب را به زندانی در ایالات متحده آمریکا گشود. 

روزنامه حریت، چاپ ترکیه، از به تعویق افتادن جلسه رسیدگی به اتهامات این تاجر طلای ایرانی- ترکیه ای خبر داده است. 

او در فروردین امسال در فرودگاه بین المللی میامی دستگیر شد. به نوشته این روزنامه، بنجامین برافمن، وکیل ضراب، درخواست به تعویق افتادن دومین جلسه دادگاه را مطرح کرده و با موافقت قاضی برمن، مسئول رسیدگی به این پرونده، روبه رو شده است. 

این در حالی است که هفته نامه اکونومیست درباره ضراب نوشت که او با ٧٥ سال حبس روبه رو است. 

رضا ضراب

هفتادو پنج سال زندان برای رضا ضراب

براساس گزارش اکونومیست، بازپرس های آمریکایی پس از بررسی ایمیل و تلفن هوشمند او می گویند به شواهدی دست پیدا کرده اند که ادعاهای مطرح شده درباره او را تأیید می کند.

آنها می توانند به اطلاعات بیشتری هم دست پیدا کنند و حالا ضراب با حکمی حدود هفتاد و پنج سال پشت میله های زندان روبه رو است.

کشتی، هواپیما و زیردریایی های ضراب

دادستان پرونده همچنین اعلام کرده ضراب در نخستین دفاعیه اش، اموال خود را در ایالات متحده آمریکا پنهان کرده و هیچ کدام از آنها را به دادگاه معرفی نکرده بود که با بررسی پیام های موجود در واتس اپ تلفن همراهش، این اموال افشا شدند. همچنین بررسی این پیام ها نشان داده که ضراب انگلیسی را به خوبی می داند.

در گوشی تلفن همراه رضا ضراب مخاطبی با عنوان «Ademturkey» در واتس اپ، پیام هایی راجع به نگهداری از قایق تفریحی اش، استفاده از هواپیمای خصوصی او و درج یا عدم درج لوگوی شرکت ضراب روی بدنه زیردریایی اش با ضراب ردوبدل کرده است. دادستان اعلام کرده که این پیام ها از هر دو طرف به انگلیسی مبادله شده است.

دادستان همچنین اعلام کرده در پیام های مبادله شده در واتس اپ ضراب که به عنوان مدرک به دادگاه ارائه شده، به کشتی های دیگر او و احتمال مصادره آنها اشاره و گفته شده باید مدارک این اموال به نام پرستار فرزند ضراب شود که این پیام ها نیاز به بررسی بیشتری دارند.

بر اساس مدارک ارائه شده توسط دادستانی، رضا ضراب که گذرنامه های ایران، ترکیه و مقدونیه را دارد، موفق به دریافت گذرنامه از فدراسیون سنت کیتس نیز شده است. دادستان گفت ضراب در فرم درخواست گذرنامه سنت کیتس اعلام کرده که پنج زبان را می داند که یکی از آنها انگلیسی است.

 رضا ضراب متولد 1362 هجری شمسی در ایران است. رضا علیرغم مهاجرت پدرش به دوبی در سالهای اولیه جنگ ترجیح می دهد در ترکیه بماند و درکنار تحصیل به رسیدگی به کارهای تجاری پدرش مشغول شود.

او به مرور زمان و با بالا رفتن سن و آگاهی بیشتر در زمینه تجارت و اقتصاد که شغل و پیشه ای قدیمی در بین خانواده بوده کم کم پا به عرصه تجارت واقعی می گذارد. وی بدلیل استفاده از عنوان فرزندی حسین ضراب پدرش و هم به واسطه آشنا شدن در سالیان زیاد با دوستان و آشنایان پدرش که همگی از تجار و بازرگانان ترک بوده به طور نسبی برای خود نام و شهرتی دست و پا می کند. ضراب سرانجام با توجه به سرمایه دار بودن، داشتن ملک و املاک فراوان در چند نقطه از دنیا و دارا بودن صرافی بزرگی در امارات متحده عربی جای خود را در میا ن بازرگانان و تجار ترک به عنوان جوانی متمول، فعّال و جویای نام و البته دست و دل باز و پول خرج کن باز می کند و نامی از خود بر سر زبانها می اندازد.

رضا ضراب به 75 سال زندان محکوم شد!

رضا ضراب به 75 سال زندان محکوم شد!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
برگرفته از روزنامه شرق / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 10 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف