نمناک سبک زندگیروابط عاطفی چطور با همسر بدبین کنار بیاییم؟
همسر بدبین ، بدبینی همسر
در نخستین گام رفتار با همسر بدبین به دنبال شناسایی نشانه ها و نخستین جرقه های شک درهمسرتان باشید .

برخورد صحیح با همسر بدبین

با همسر بدبین چگونه رفتار کنیم ؟ این سوالی است که این روزها ذهن خیلی از خانم ها و آقایان را به خود مشغول کرده است . خیلی اوقات بدبینی و شک بین زوجین از علاقه و عشق زیاد به یکدیگر نشات می گیرد. خانم همسرش را تنها متعلق به خود می داند و طبیعتا هر نوع رفتار خارج از منزل برایش سخت و غیر قابل هضم است.

بنابر آخرین آمار منتشر شده در تهران بزرگ و بسیاری از شهرهای دیگر کشورمان، روند طلاق رو به افزایش است. این در حالی است که وقتی نیم نگاهی به علل این پدیده ناهنجار در میان زوجین می اندازیم، می بینیم که خیانت از سوی طرفین یکی از مهم ترین دلایل این نوع طلاق ها به شمار می رود که البته تنها دلیل نیست اما همین یک نشانه کافی است که شک و بدبینی را در میان زوجین همچون بذری بکارد و اگر زوجین روش مقابله با این نوع بدبینی ها و شک را ندانند، طبیعتا شالوده خانواده شان خیلی زود از هم خواهد پاشید.

همسرم مرد شکاک و بدبینی است، «کجا بودی؟ با کی بودی؟ چرا تلفنت رو جواب ندادی؟ چرا این عطر خاص رو استفاده کردی؟» سؤالات همیشگی او از من است، هرچه می کنم به من اعتماد ندارد و بی اعتمادی او گاه مرا مجبور به تلافی می کند، از این وضعیت تکراری خسته ام، لطفاً راهنمایی کنید.

همسر بدبین

رفتار درست با همسر بدبین به رفع این مشکل او و نجات زندگیتان کمک میکند

رفتار درست با همسر بدبین :

سرنخ ها را پیدا کنید: در نخستین گام، به دنبال شناسایی نشانه ها و نخستین جرقه های شک درهمسرتان باشید؛ از کجا شروع شد؟ چطور شکاک بودنش را به شما نشان داد؟ واکنش شما به آن رفتارها چه بود؟ بعد از آن، رابطه تان چطور پیش رفت؟ و... هر آنچه را که در این مدت، بر هر دوی شما گذشته، مرور کنید تا با تشکیل پرونده ای جامع از شک ها، نشانه ها و آثارش بتوانید برای کنترل این شرایط مهیاتر شوید. اگر سهمی، هرچند ناچیز، در شکاکیت همسرتان دارید، آنها را شناسایی کرده و برای مهارشان تلاش کنید. شما باید در همه زمینه ها قابل اعتماد باشید تا بتوانید با این تردیدها مبارزه کنید، بنابراین همیشه صادق باشید و هرگز به حساسیت های او دامن نزنید.

گفت و گو کنید: هنگام آرامش و به وقت مقتضی، پای میز مذاکره بنشینید و درباره احساساتتان صحبت کنید. به جای انتقاد یا واکنش های تند، به حرف ها و نگرانی های همسرتان گوش دهید، اجازه دهید به شما اعتماد کند و از ترس ها و نگرانی هایش سخن بگویید. با صمیمیت و محبت، به همسرتان تفهیم کنید قصدی جز برطرف کردن سوءتفاهم ها و حل مشکل ندارید، بهتر است مصداق هایی از رفتارهای آزاردهنده را برایش روشن کنید، مثلاً به ایشان بگویید که این کنترل شدن ها چقدر آزارتان می دهد و چه احساسات ناراحت کننده ای در شما ایجاد می کند؛ و در نهایت سعی کنید برای ادامه راه به یک توافق منطقی برسید، به طور مثال اگر ایشان برای کاهش میزان حساسیت شان انتظار دارند روزانه چندبار از خودتان به او خبر دهید، حتماً این کار را انجام دهید، اما اگر خط و نشان های بیشتری برایتان کشیدند، قاطعانه با بیان دلیلی منطقی از پذیرفتن آن امتناع کنید و به او گوشزد کنید برای دریافت نتیجه مطلوب، نه تنها باید متوجه احوالات شما باشد بلکه لازم است خواسته هایش را نیز تعدیل کند. بی تردید با دادن امتیازهایی که شما را آزار نمی دهد و به معنای باج دادن به همسرتان و تحت فشار گذاشتن خودنیست، می توانید آرامش را به زندگی تان بازگردانید.

از روانشناس کمک بگیرید: اگر تمامی تلاش هایتان برای اعتماد سازی در همسرتان، ناکام ماند، توصیه می کنیم از یک مشاور مجرب طلب مساعدت کنید. یک متخصص نه تنها می تواند علت شکاکیت و سوءظن های همسرتان را تشخیص دهد بلکه راهکارهایی را برای رابطه و مشکل خاص شما نیز پیشنهاد می دهد، چه بسا گاهی رفتارهای حسادت آمیز همسرتان صرفاً به دلیل عدم احساس امنیت نیست بلکه ممکن است ناسازگاری شخصیت، عدم تربیت صحیح، تجارب و ذهنیت های اشتباه و... علت اصلی بدبینی او باشد و قطعاً این مسأله ای نیست که شما بتوانید بدون کمک یک متخصص آن را حل کنید.

چطور با همسر بدبین کنار بیاییم؟

چطور با همسر بدبین کنار بیاییم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایران بانو ضمیمه روزنامه ایران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف