نمناک سبک زندگیکار و زندگی 25 نباید مهم برای آنکه در محیط کار کاملا حرفه ای رفتار کنید
رفتار محیط کار ، رفتار صحیح در محیط کار
برای اینکه در محیط کارتان بهترین و حرفه ای ترین باشید باید رفتار های ناپسند و نامناسب را از خود دور کنید و انجام ندهید تا دیگران هم در محل کار با شما ارتباط خوبی داشته باشند.

25 مورد از رفتارهای ناپسند که نباید هرگز در محل کار انجام دهید

قبل از اینکه برای کار اقدام کنید باید حتما فکر کنید. اقداماتی است که باید به طور جدی در نظر بگیرید ،که از این قرار است:من می فهمم که هر کس احساس می کند دشوار است که این روزها، پلیس مانند یک انسان فاسد عمل کند. در عین حال، کنترل اخلاقیات در بسیاری از ادارات از دست خارج شده است.

متاسفانه، بسیاری از مردم حتی از فعالیت های تهاجمی خود، آگاهی ندارند یا بدتر از آن که آنها اهمیتی نمی دهند. برای کسانی که در دسته اول قرار دارند، لیست مهمی از باید و نبایدهای رفتار محیط کار مشخص هست، حتی اگر رئیس باشید.

و فکر کنید که کامل هستید، احتمالا به خوبی می توانید لیستی را هر بار که بخواهید بخوانید، فقط برای اطمینان از احترام به دیگران در نظر داشته باشید و اگر اتفاق می افتد که متوجه برخی از این رفتارهای توهین آمیز باشید، شاید بتوانید به صورت ناشناس چیزی ارسال و یا ارائه کنید با امید به اینکه آنها نکته را گرفته باشند.

رفتار محیط کار

رفتار صحیح و مناسب برای حرفه ای بودن در محیط کار

برای حرفه ای رفتار کردن در محیط کار این 25 مورد را انجام ندهید

1. تماسهای تلفنی شخصی و پر مجادله را متوقف کنید

مطمئنا، تماس های شخصی در هر جایی اتفاق می افتد ،اما این بدان معنا نیست که باید همه چیز را در مورد مسائل خود با دیگران در میان بگذارید.محل کار شما جایی نیست که بتوان با بچه ها یا خواهر و برادرتان نبرد کنید و دیگران نظاره کنند. مسائل مربوط به رابطه خود را در خارج از جایی که همکاران هستند و می توانند در موردش بشنوند، حفظ کنید.

یک تنفس و مرخصی کوتاه بگیرید و به جایی خصوصی بروید، یا بهتر، تا زمانی که به خانه برسید، آن را مسکوت حفظ کنید.

 
2. ارسال پیامی که نمی خواهید رئیستان ببیند
اگر قصد دارید چیزی توهین آمیز، محکم و یا آزار دهنده ارسال کنید، دست نگه دارید. طرف اشتباه، ممکن است به شهرت شرکت و خود شما آسیب برساند. و هرگز فرض نکنید که ایمیل شما (حتی ایمیل شخصی شما در شرکت) خصوصی می ماند؛ اینطور نیست.
 
3. شایعات در مورد همکاران
هر اطلاعاتی را که پخش کنید، هیچ کس به اندازه شما خراب نمیشود، زیرا شما خودتان را به عنوان پیام رسان وشایعه ساز خبرچین معرفی کرده اید. 
نحوه رفتار در محیط کار

درمحیط کار خبرچین و شایعه ساز نباشید 

4. وقت خود را در شبکه های اجتماعی تلف نکنید
در اداره وقت صرف می کنید، تا بازی کنید؟ بازی نکنید یا با یک دوست قدیمی دبیرستان در محل کارتان روبرو نشوید. مگر اینکه بخشی از کار شما باشد، فعالیت های شبکه های اجتماعی شما باید وقت ناهار یا شام باشد حتی پس از آن، و حتی المقدور از تلفن خود استفاده کنید و از کامپیوترهای شرکت برای فعالیت شخصی خود دور بمانید.
 
5. به خاطر اینکه خودتان خوب جلوه کنید ،دست به دروغ گویی نزنید
تکنولوژی کمک می کند که اعتبار خودتان را پیش دیگران اغراق کنید. و نیز باعث می شود که حقیقت را پیدا کنید. دروغ های کوچک از راههای بزرگ آسیب می رسانند و کسی همیشه حقیقت را عیان می کند.
 
6. وقتی خیلی بیمار هستید، به محل کار خود نروید
تعهد شما به شغلتان قابل تحسین است، اما ثابت نکنید که با قرار دادن کل اداره در معرض آنفلوانزا، یک کارمند خوب هستید. اگر می توانید از خانه کار کنید، اما میکروب و ویروسهای خود را به محیط کاری سالم منتقل نکنید.
 
7. با رئیس، همکار یا کارمند خود تیک نزنید
عاشقانه های اداری برای برنامه های تلویزیونی هیجان انگیز سوژه ایجاد می کنند، اما اغلب از آنها به شرایط زشتی منجر می شود و حتی به دادگاه کشیده میشوند. قرار مدارهای عاشقانه را برای ساعات تعطیلی بیرون از کار نگه دارید. نمی توانید فردی را به راحتی پیدا کنید؟ Tinder، OkCupid یا Grindr را امتحان کنید.
 بهترین رفتار در محیط کار

در محل کار خیلی راحت نباشید و با همکارانتان تیک نزنید

8. زمانی که عصبانی هستید از حاضر جوابی بپرهیزید
یک چیزی که بدن شما را وادار می کند بیشتر استرس بکشد، احساس گناه و ترس و عواقب ناشی از خشم کنترل نشده است. راه هایی برای شکستن و کنترل خشم خود پیدا کنید، بنابراین هر بار عکس العمل منطقی و حرفه ای نسبت به خشم داشته اید.
 
9. وسط حرف دیگران نپرید
هنگامی که چنین کاری می کنید، نه تنها فردی را که در حال صحبت کردن هست را ناراحت می کنید، بلکه از خود ،انرژی منفی ساطع می کنید. یاد بگیرید که گوش دهید .شما و تحسین و احترام خواهید داشت.
 
10. خیلی راحت نباشید
مطمئنا، جامعه روز به روز اصولی تر شده است. مردم برای کار خود لباس عروسی نمیپوشند و در گفتگوهایشان بیشتر مراقب هستند.
این بدان معنا نیست که پوشیدن کت شلوار و مشقت کشیدن، رفتار اداری قابل قبول است. تصور خود را در ظاهر، نگرش و اقدامات خود در نظر بگیرید. فرض نکنید همه فکر می کنند عملکرد آزادانه ی شما اهمیتی ندارد و مشکلی ایجاد نمی کند.
 
11. مست یا بعد از مصرف مواد به اداره نروید
اگر واقعا نمیتوانید منتظر بمانید تا بعد از کار، یا قبل از این که اثرات شب قبل ناپدید نشوید، احتمالا یک مشکل جدی در مورد مواد وجود دارد. تصور دیگران را از اینکه شما بی اراده هستید شکل یا پرورش ندهید، برای درمان این مشکل حتما کمک بگیرید و بهترین باشید.
مصرف الکل

از مصرف الکل در محیط کار پرهیز کنید

12. عطر یا ادکلن بیش از حد نزنید
در محیط محصور شده، عطر میتواند به برخی افراد مبتلا به سردرد و میگرن درد تحمیل کند. محیط را برای همه بدون اذیت حفظ کنید.
 
13. اجرای هر گونه موسیقی یا وُیس بر روی کامپیوتر خود را بدون هدفون متوقف کنید
محیط کاری محیطی طراحی شده برای تفکر و بهره وری است. فیلم گربه شما ممکن است به شما کمک کند بهتر فکر کنید، اما به احتمال زیاد همکارانتان در یک محدوده خصوصی عرصه را بر خود تنگ می بیند. به نفع همه است کمک کنند و آرامش را حفظ کنند.
 
14. افراد را در کارهایشان مطعل نکنید

فقط به این دلیل که شما بر کار متمرکز نمیشوید و مایل به بیرون رفتن هستید، اخلاقی نیست که دیگران را هم متوقف کنید . احترام به حق آنها برای پیشرفت را در نظر بگیرید. بسیاری از مردم از هدفون استفاده می کنند تا سیگنال دهند که آنها برای گفتگو کردن آماده نیستند، زیرا آنها در حال گوش دادن به چیزی مهم هستند .

احترام به فضای خود را با ارسال یک مسیج و صبر کردن تا آنها هدفون خود را خاموش کنند نگه دارید.

 
15. ناهار بد بو در مایکروویو گرم نکنید
آشپزخانه اداری به اندازه کافی بزرگ نیست و بهتر است اضافه کردن بوی های منزجر کننده کنسل باشد. ماهی را برای شام نگه دارید.
گرم کردن غذا

از آوردن غذاهای بد بو به محل کار خودداری کنید

16. تلفن خود را بر روی هر مورد دیگری غیر از حالت سکوت تنظیم نکنید

هیچ دلیلی وجود ندارد که تلفن شما به شدت زنگ بخورد. اگر در انتظار تماس هستید ، تلفن خود را در جیب خود روی حالت لرزان تنظیم کنید یا روی میزتان که می توانید صفحه تلفن را ببینید.

هیچ چیز غیرمعمولتر از این نیست که تلفن دیگری خاموش یا سایلنت باشد ،ولی شخص دیگری با صدای بلند بر روی میز خود از هر متنی که دریافت می کند گزارش دهد یا تلفنی صحبت کند.

 
17. از اموال شرکت چیزی را دائمی قرض نگیرید
در غیر اینصورت به عنوان سرقت شناخته میشود، هیچ دلیلی برای مالکیت چیزی که به شما تعلق ندارد، وجود ندارد. شرکت شما هیچ بدهی به شما ندارد.
کار شما از طریق پرداخت حقوق جبران می شود، اگر این کافی نیست، با رئیس خود در مورد آن صحبت کنید، بهتر از سرقت از دفتر بخاطر ترس از مطرح کردن مشکلات و کمبودها است.
 
18. زندگی شخصی خود را در دفتر موضوع تمرکز افراد نکنید
بله، شما یک انسان هستید و این به معنی داشتن احساسات است. اما یادگیری برای کنترل زمانی و مکانی که این احساسات بیان می شود، کلیدی است. هر کس نمیخواهد آخرین فصل درام روابط شخصی شما را بشنود. ممکن است در صورت وقوع چیزی جدی، مانند مرگ در خانواده یا طلاق، رئیس شما توجه کند.
در غیر اینصورت، اطمینان حاصل کنید که احساسات خود را تحمیل نکنید، وقتی که تمرکز بر روی وظیفه ای در دست داشته باشید.
رفتار حرفه ای در محیط کار

در محیط کار از زندگی شخصی و احساساتتان نگویید

19. تیکه نندازید و حرف بد نزنید
اگر باهمه مردم نمیتوانید با مهربانی و احترام رفتار کنید، شاید بتوانید به دنبال توسعه حرفه ای در زمینه ای که می توانید در آن کار کنید باشید. برای اطمینان از مشاغل خدمات به مشتری اجتناب کنید.
 
20. جهان بیرون را خاموش نکنید
اکثر محیط های کاری نیاز به تعامل دارند و باعث تحریک و تخریب افکار شما می شوند. راه هایی برای مشارکت و اطلاع رسانی، به طوری که افراد آن را به عنوان یک مشارکت بینند ،پیدا کنید.
 
21. اطلاعات حساس را به اشتراک نگذارید
در دفترتان چه اتفاقی می افتد؟ خصوصی اگر درباره حساسیت اطلاعاتی که دارید چیزی نمیدانید به اطلاعات احترام بگذارید، در کنار محرمانه کار کردن از خود تصویر خوبی ارائه خواهید داد.
 
22. پشتوانه باشید
محیط کاری بر روی اعتماد رشد می کند. هنگامی که اعتماد بین همکار ان از دست می رود، تقریبا غیرممکن است که آن را بدست آورید. آن را حفظ کنید چرا که کار شما بستگی به آن دارد.
 
23. توطئه نکنید
هنگامی که یک اختلال در فضای تیم ایجاد می کنید، چیزی جز روحیه و بهره وری کاهش نمی یابد. بطور مستقیم با تیم کار کنید و بر حل مشکلات به جای ایجاد مشکلات تمرکز کنید.
 
24. بر سر افراد ناله و فریاد نزنید
مطمئنا همه چیز در زمان های مختلف می تواند ناامید کننده باشد ،اما هرگز مجوز و توجیه کننده ی این نیست که مثل یک کودک ناپخته رفتار کنیم. برای رسیدن به این مشکل، ارضا شدن بالغ درونی خود را نیز کنسل کنید و آرام، منطقی، متعادل و دلپذیر باقی بمانید.
 رفتار های ناپسند در محل کار

با عصبانیت حرف زدن با یکدیگر از رفتارهای ناپسند در محیط کار

25. الکی حق به جانب نباشید
شاید محق هستید و شاید نه! حقیقت به اندازه کافی روشن خواهد شد. بهتر است که به انجام کار خود بپردازید و بدانید که هر چیزی رخ دهد، همواره اخلاق مدار باشید.

 

25 رفتار غیرحرفه ای و نامناسب در محیط کار

25 نباید مهم برای آنکه در محیط کار کاملا حرفه ای رفتار کنید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از بخش سبک زندگی/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف