نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون رقص بابا کرم به روایت مجری زن تلویزیون! + عکس
رقص بابا کرم ، مجری تلویزیون
سوسن حسنی دخت مجری خبری صدا و سیما با انتشار عکسی از رقص بابا کرم به تاریخچه این رقص معروف ایرانی پرداخت.

سوسن حسنی دخت با انتشار تصویری از کارناوال نوروزی در خیابان های نیویورک درباره به وجودآمدن رقص بابا کرم در اینستاگرامش نوشت:

 
رقص بابا کرم

✍ از باباکـرم چه میـدانید..؟! باباکـرم شخصی بوده ازلاتهـای قـدیم به اسم رسمی کـرم کـریمی قصاب محله بوده در خیابان سیروس ( بوذرجمهری ) وهمه از او حساب میبردند. وقتی از کوچه پس کوچه های محله گذر میکرده بچه های فقیر و یتیمی در طول مسیرش بودند که هر روز به آنها کمک میکرد و با یک آبنبات آنها را خوشحال میکرد , طوری شده بود که این بچه ها اورا دوست داشتند و بابا کرم صدا میزدند. هروقت از دور می آمد, بچه ها با شادی دست میزدند و میخواندند بابا کرم...بابا کرم... و آقا کرم قصاب هم برای خوشحال کردن بچه های فقیر با حرکت سر و گردن و دست (مدل بابا کرم امروزی) از کنار آنها میگذشت. بعدها در کاباره ها با اضافه کردن حرکات دیگر, حرکات بابا کرم را تکمیل و تا هم اینک از رقص های ماندگار ایران به جا ماند. منبع؛ کتاب طهران قدیم#بابا کرم#رقص#تهران

رقص بابا کرم به روایت مجری زن تلویزیون! + عکس

رقص بابا کرم به روایت مجری زن تلویزیون! + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 122
برگرفته از فردا نیوز - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 112 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف