نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون رقص بابا کرم به روایت مجری زن تلویزیون! + عکس
رقص بابا کرم ، مجری تلویزیون
سوسن حسنی دخت مجری خبری صدا و سیما با انتشار عکسی از رقص بابا کرم به تاریخچه این رقص معروف ایرانی پرداخت.
بازدید : 17,902 نفر

سوسن حسنی دخت با انتشار تصویری از کارناوال نوروزی در خیابان های نیویورک درباره به وجودآمدن رقص بابا کرم در اینستاگرامش نوشت:

 
رقص بابا کرم

✍ از باباکـرم چه میـدانید..؟! باباکـرم شخصی بوده ازلاتهـای قـدیم به اسم رسمی کـرم کـریمی قصاب محله بوده در خیابان سیروس ( بوذرجمهری ) وهمه از او حساب میبردند. وقتی از کوچه پس کوچه های محله گذر میکرده بچه های فقیر و یتیمی در طول مسیرش بودند که هر روز به آنها کمک میکرد و با یک آبنبات آنها را خوشحال میکرد , طوری شده بود که این بچه ها اورا دوست داشتند و بابا کرم صدا میزدند. هروقت از دور می آمد, بچه ها با شادی دست میزدند و میخواندند بابا کرم...بابا کرم... و آقا کرم قصاب هم برای خوشحال کردن بچه های فقیر با حرکت سر و گردن و دست (مدل بابا کرم امروزی) از کنار آنها میگذشت. بعدها در کاباره ها با اضافه کردن حرکات دیگر, حرکات بابا کرم را تکمیل و تا هم اینک از رقص های ماندگار ایران به جا ماند. منبع؛ کتاب طهران قدیم#بابا کرم#رقص#تهران

رقص بابا کرم به روایت مجری زن تلویزیون! + عکس

رقص بابا کرم به روایت مجری زن تلویزیون! + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 118
برگرفته از فردا نیوز - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 108 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف