نمناک اخبارسیاست جنجال رقص پادشاه عربستان با گروه رقاصان + عکس
رقص پادشاه عربستان ، رقص پادشاه عربستان
مصری ها واکنش تندی به ماجرای رقص پادشاه عربستان سعودی در دوحه قطر نشان دادند . روز گذشته سلمان بن عبدالعزیز با گروهی که برای استقبال او می رقصیدند همراه شد.
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395

رقص پادشاه عربستان همراه گروه رقص سنتی العرضه

بعد از مشارکت «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان در رقص سنتی «العرضه» در قطر، رسانه های مصری این اقدام ملک سلمان را دهن کجی پادشاه عربستان به مصری ها قلمداد کردند.

روز گذشته پادشاه عربستان در بدو ورود به قطر مورد استقبال «تمیم بن حمد» امیر قطر قرار گرفت و در جریان استقبال از او رقص سنتی العرضه [نوعی رقص عربی با شمشیر] اجرا شد که پادشاه عربستان هم از جایگاه خود با رقصنده ها همراهی کرد.

رقص پادشاه عربستان

عکس رقص پادشاه عربستان سعودی در دوحه قطر

واکنش مصری ها به رقص پادشاه عربستان با گروه استقبال در قطر

با توجه به اینکه رابطه مصر و قطر بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر بد شده برخی رسانه های مصری اعلام کردند پادشاه عربستان که حالا کشور او نیز با مصر رابطه خوبی ندارد برای دهن کجی به مصری ها در مراسم رقص امیر قطر با رقصنده ها همراهی کرده است.

در این راستا روزنامه الدستور مصر گزارشی با عنوان «راز اقدامات اخیر ملک سلمان» به سفر پادشاه عربستان به امارات بعد از اینکه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر ابوظبی را ترک کرده بود اشاره کرده و اعلام کرده که ملک سلمان بعد از انتشار فیلم ضد مصری «نظامی ها» در قطر به این کشور هم سفر کرده است.

روزنامه الوفد هم مقاله ای از «محمد امین» تحلیلگر مصری نزدیک به السیسی منتشر کرده کرده که امین در آن معتقد است حالا بازی قاهره و ریاض علنی شده و اگر پادشاه عربستان به دنبال برانگیختن کشورهای عربی علیه مصر است ما به او می گوییم که مصر هرگز محتاج نخواهد بود و از مواضع خود عقب نشینی نمی کند.

نشریه المصور اما به «محمد بن سلمان» جانشین ولی عهد عربستان توصیه کرده بهتر است جاه طلبی هایش در محدوده خاک عربستان خلاصه شود و به قیمت عزت و استقلال مواضع مصر تمام نشود.

جنجال رقص پادشاه عربستان با گروه رقاصان + عکس

جنجال رقص پادشاه عربستان با گروه رقاصان + عکس
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از مشرق /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف