نمناک دنیای مدگوناگون مناسب ترین رنگ آبی برای دکوراسیون خانه
تاثیر رنگ ابی در دکوراسیون ، مکمل رنگ آبی در دکوراسیون
چگونه رنگ آبی مناسب انتخاب کنیم؟ بین آبی ملایم که در ترکیب با خاکستری ایجاد می شود و آبی روشن و همچنین آبی کهربایی تمیز قائل شوید.

باید ها و نبایدهای استفاده از رنگ آبی دکوراسیون

آبی در کل دنیا رنگ محبوبی است. آبی احساس اعتماد، راحتی و صمیمیت را منتقل می کند. اگر بخواهید از رنگ آبی در دکوراسیون خانه استفاده کنید، طیف رنگ وسیعی از آبی در اختیار دارید. می توانید رنگ آبی ملایم در ترکیب با خاکستری داشته باشید یا آبی کمرنگ یا پررنگ بدون هیچ ته مایه رنگ دیگری. آبی با هر رنگی همخوانی دارد و به خاطر سادگی آن جز رنگ های خنثی محسوب می شود.

باید تناژ آبی مناسب انتخاب کنید

چگونه رنگ آبی مناسب انتخاب کنیم؟ بین آبی ملایم که در ترکیب با خاکستری ایجاد می شود و آبی روشن و همچنین آبی کهربایی تمیز قائل شوید.
 
نباید قبل از انتخاب آبی، دیگر رنگ ها را انتخاب کنید
از آنجا که آبی طیف وسیعی دارد، قرار گرفتن آن در کنار دیگر رنگ ها ممکن است تاثیر منفی در انتخاب شما بگذارد. اگر رنگ های دیگر را در کنار رنگ آبی مورد علاقه خود قرار دهید برای مثال ممکن است رنگ سفید خاکستری به نظر برسد یا قهوه ای، چرک به نظر برسد.
 
باید قبل از انتخاب رنگ آبی، استایل دکوراسیون خانه را انتخاب کنید
اگر عاشق دکوراسیون ساحلی هستید، آبی-خاکستری یا آبی آسمانی می تواند انتخاب خوبی باشد.
 
باید درباره رنگ های سرد و گرم اطلاع داشته باشید
باید در خصوص سردی و گرمی رنگ ها بدانید تا رنگ آبی مناسب را انتخاب کنید. آبی ذاتا رنگ گرمی نیست اما آبی که ته مایه سبز دارد نسبت به آبی تیره گرمای بیشتری دارد. شناخت تفاوت اینها می تواند در انتخاب رنگ و دکوراسیون مناسب به شما کمک کند.
رنگ آبی در دکوراسیون داخلی

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

نباید فراموش کنید آبی فقط برای حمام و اتاق خواب استفاده نمی شود

  • رنگ آبی در آشپزخانه در کنار کابینت ها یا کاشی های سفید بسیار زیبا می شود. آبی تیره یا سرمه ای می تواند احساس راحتی و صمیمیت به اتاق نشیمن ببخشد به خصوص اگر در کنار رنگ سفید یا اثاثیه رنگ خنثی قرار بگیرد.
  • نباید از استفاده کردن از دیگر روش ها برای به کار بردن رنگ آبی در خانه بترسید
  • می توانید رنگ آبی را در ایوان ها، درها و حتی سقف استفاده کنید. آبی آسمانی برای سقف یا ایوان ها مناسب است. می توانید درها را به رنگ آبی تیره درآورید تا شکل سنتی به خود بگیرد.

نباید از رنگ سرمه ای غافل شوید

رنگ سرمه ای بسیار محبوب است. امروزه دیوارهای رنگ تیره مد است و رنگ سرمه ای می تواند ظاهر شیکی به دیوارها بدهد. اتاق غذاخوری به رنگ سرمه ای در ترکیب با لوازم طلایی یا نقره ای بسیار شیک می شود. اثاثیه سفید و روشن، اتاق غذاخوری سرمه ای شما را از تیرگی زیاد بیرون می آورد.

باید به ته رنگ ها توجه کنید

باید بدانید چطور از ته رنگ ها در ترکیب با آبی استفاده کنید تا از مشکل عدم همخوانی رنگ آبی در کنار دیگر رنگ ها جلوگیری شود. یک ته رنگ اشتباه می تواند مجموعه رنگ هایی که در دکوراسیون خانه استفاده کرده اید را خراب کند. پیشنهاد می شود از ته رنگ های خاکستری و سبز در آبی استفاده کنید.
 دکوراسیون رنگ آبی فیروزه ای

رنگ آبی درباری در دکوراسیون 

باید در استفاده از رنگ آبی خلاقیت به خرج دهید

شما می توانید از میان بی نهایت رنگ آبی که برای دیوارها و دکوراسیون موجود است، رنگ آبی که مناسب دکوراسیون شما باشد را انتخاب کنید. اگر رنگ آبی ساده شما را به هیجان نمی آورد، سبز-آبی یا آبی زنگاری استفاده کنید تا کمی به رنگتان جان بدهد.

روانشانسی رنگ آبی

آبی رنگ احساسی است. کسانی که به رنگ آبی علاقه دارند، درونگرا هستند و زیاد به دیگران اعتماد ندارند. آن ها همه ی حرکات دیگران را مشاهده می کنند. رنگ آبی کم رنگ نشان می دهد که شخص خواستار نظم است. کمد لباس آنها بسیار مرتب است، دوستدار رنگ آبی هر چقدر به سمت پر رنگی تمایل پیدا کند، بد اخلاق تر می شود و آن را نشان هم می دهد. افرادی که به رنگ آبی علاقه دارند اغلب برای تصمیم گیری از احساساتشان کمک می گیرند. آنها اغلب به سادگی تحت تاثیر اخلاق اطرافیانشان قرار می گیرند. آنها گاهی ناراحت هستند از شما انتظار دارند شما هم مانند آنها باشید. آنها با نشان دادن نشانه های هم وابستگی نیاز دارند تا شما در کنارشان باشید و همان احساس آنها را تجربه کنید.

مناسب ترین رنگ آبی برای دکوراسیون خانه

مناسب ترین رنگ آبی برای دکوراسیون خانه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از کاویاب / ع.ب /
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف