نمناک دنیای مددکوراسیون منزل درباره رنگ در دکوراسیون خانه چه میدانید ؟
رنگ در دکوراسیون ، معماری
پیش از انتخاب رنگ در دکوراسیون فضای داخلی خانه حتماً به مبحث روان شناسی رنگ ها و تاثیر آن بر روحیه اعضای خانواده توجه داشته باشید.

روانشناسی رنگ در دکوراسیون

روان شناسی رنگ در دکوراسیون می تواند فاکتور مهمی هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی خانه ها به شمار رود. مشاهده رنگ های مختلف در خانه و تأثیر آنها بر روی حالات فردی بسیار مهم است . پیش از انتخاب رنگ برای فضای داخلی خانه حتماً به مبحث روان شناسی رنگ ها توجه داشته باشید. با این کار هم حالت های روانی ساکنین خانه تعدیل می گردد و هم هر کس وارد خانه شما می شود احساس صمیمیت بالاتری را از جانب شما دریافت می کند.

روانشناسی رنگ در دکوراسیون فضای خارجی خانه هم حائز اهمیت است . به عنوان مثال اگر قصد فروش خانه خود را دارید یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای جذب مشتری بیشتری انجام دهید رنگ کردن است.

هر رنگ تأثیر فیزیکی و روحی خاصی را بر روی بیننده می گذارد و افراد واکنش های متفاوتی نسبت به رنگ های مختلف از خود نشان می دهند. روان شناسی رنگ ها یک شاخه نظری نیست که تنها به بخش آکادمیک محدود شود، بلکه گستره تحقیقات این حوزه در زندگی روزمره عموم مردم نمود پیدا می کند.

استفاده متناسب از رنگ در دیوارها و پیش زمینه های روشن تاثیر زیادی در محیط به وجود می آورد. رنگهای سرد می تواند کاهش مختصری در دمای بدن ایجاد کنند و رنگهای گرم باعث مختصر افزایش دمای بدن می شوند. به لحاظ بصری ، رنگ گرم پیش می آید و رنگ سرد پس می نشیند. استفاده از پنجره ها و مبلمان با زمینه رنگ مطلوب و سایز متوسط تاثیر بسزایی در دکوراسیون داخلی دارد. همچنین مبلمان و پنجره هایی با سایز بزرگ باعث می شود که رنگ آنها با یکدیگر مخلوط شود و از لحاظ تاثیر گذاری بر محیط غالب خواهند شد و ثبات از بین خواهد رفت و نوعی تکان بصری ایجاد می شود. بنابراین با مبلمان و پنجره های متوسط و با رنگی متعادل و متوسط خواهیم توانست ترکیب بندی با ثبات داشته باشیم.

روانشناسی رنگ در دکوراسیون چه می گوید؟

 رنگ در دکوراسیون

تفسیر رنگها در معماری

«ارزش یک تصویر بیش از هزار کلمه است». اساساً این جمله بیانگر ارزش و کارایی ارتباط تصویری است. حقیقت آن است که بیشترین دریافت ما از محیط پیرامونمان به‎ وسیله قوه بینایی صورت می گیرد و مغز ما علاقه زیادی به تجزیه و تحلیل اطلاعات به صورت تصویری دارد؛ بر همین اساس اگر اطلاع رسانی و انتقال پیام به کمک تصویر صورت پذیرد، اثرگذاری و مدت ماندگاری آن در ذهن مخاطب بیشتر خواهد بود.

رنگ در دکوراسیون

 در معماری هر رنگ بیانگر حسی خاص است

اینجاست که اینفوگرافیک ها به کمک ما می آیند. هدف اینفوگرافیک ها نمایش تصویری ساده، واضح و قابل هضم اطلاعاتی می باشد که ممکن است غیرملموس و یا دارای حجم زیادی باشند. ما مانند همیشه قصد دارد تا با محتواهایی کاربردی و جذاب در خدمت مخاطب های خود باشد. از این رو با ارائه مطالبی با شکل و شمایل جدید در قالب اینفوگرافیک به کنار شما آمده است تا در زمانی کوتاه بتوانید اطلاعات بیشتر و مفیدتری را کسب کنید. در این مطلب از روانشناسی رنگها در معماری صحبت می کنیم تا ببینیم که رنگها درباره خانه ما چه می گویند.

درباره رنگ در دکوراسیون خانه چه میدانید ؟

درباره رنگ در دکوراسیون خانه چه میدانید ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از planner5d / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف