نمناک دنیای مدگوناگون تاثیر رنگ دکوراسیون محل کار در روحیه شما
رنگ دکوراسیون ، محل کار
رنگ دکوراسیون محل کارتان میتواند تاثیر زیادی در کار شما و روحیه تان داشته باشد, با تاثیرات رنگ ها آشنا شوید و بهترین رنگ را برای دفتر کارتان انتخاب کنید.

بهترین رنگ برای دکوراسیون محل کار

انتخاب رنگ دفتر کار کاملا به خصوصیات و روحیات شما بستگی دارد تا احساس رضایت کرده، کارایی بهتری داشته باشید.بررسی ویژگی های خاص و برنامه ریزی در رسیدن به نتیجه مورد نظر، مرحله انتخاب رنگ را آسان تر می کند.

وقتی می خواهید برای محل کار خود رنگ انتخاب کنید، به نوع و جنس کار خود باید توجه داشته باشید. شاید در مورد روانشناسی و تاثیر رنگ ها شنیده باشید. هر رنگی روحیه خاصی در آدم ایجاد می کند. به طور مثال، رنگ های روشن همانند آبی، موجب آرامش روحی می شود. یا قهوه ای نشانه ای از نظم است. در محل کار خوب است رنگ هایی انتخاب کنید که خلاقیت و حس کار را در شما تقویت می کنند.


رنگ دکوراسیون

رنگ دکوراسیون دفتر کار


البته توجه داشته باشید که یک رنگ به طور واحد شاید تاثیر خاصی نداشته باشد و گاهی لازم است از رنگ های ترکیبی استفاده کنید. حتما رنگ هایی را انتخاب کنید که الهام بخش هستند. در این مطلب تعدادی از این رنگ ها و تاثیرات آنها را برایتان نوشته ایم.

برای خلاقیت:رنگ زرد
اگر به خلاقیت و ایده پردازی نیاز دارید، رنگ زرد بسیار مناسب است. رنگ زرد نمادی از روحیات درونی انسان است. برای انتخاب این رنگ باید بسیار شجاع و معتمد به نفس باشید. انتخاب این رنگ برای دیوار و دکوراسیون حس نوآوری را در شما بیشتر می کند. به گفته روانشناسان، رنگ زرد تاثیر مستقیم روی قلب و دل انسان دارد و کمک می کند به خلق ایده های جدید دست بزند.

رنگ زرد به انسان حس لذت و اشتیاق می دهد. رنگی الهام بخش است. دانش و حکمت را اشاره می کند. برای کاربرد در آشپزخانه کاملا مناسب است.

برای آرامش:آبی
اگر دوست دارید فشارهای کاری را کمتر حس کنید و در آرامش بیشتری کارهایتان را به انجام برسانید، رنگ آبی بهترین انتخاب است. این رنگ فضاهای استرس زا را آرام می کند. اگر از این تیپ کارهایی دارید که هیجانات منفی و استرس های زیادی در آن جاری است، بهتر است دکوراسیون محل کار را آبی انتخاب کنید تا به طور نامحسوس انرژی های مثبت و آرامش بخش القا کند.

برای هیجان و فعالیت:رنگ قرمز
اگر کار شما مستلزم فعالیت زیادی است، بهترین انتخاب رنگ قرمز است. قرمز با قلب انسان رابطه مستقیم دارد و موجب افزایش تپش قلب و فشار خون می شود.معمولاً رنگ قرمز در دکوراسیون برای تاکید مورد استفاده قرار می گیرد. دکوراتورها بر این ایده اند که مبلمان قرمز عالی است زیرا بسیار جلب توجه می کند. اگر می خواهید دایم کار کنید، رنگ هایی همانند آبی به دردتان نمی خورد، بلکه باید سراغ رنگ های جنجالی همانند قرمز بروید.

افزایش حس همکاری:سبز
طبیعت برای ایجاد هارمونی و زیبایی بیشتر، از رنگ سبز بیشترین استفاده را کرده است. شما هم می توانید با الهام از طبیعت، برای محیط کار خود رنگ سبز انتخاب کنید تا به واسطه آن حس همکاری و هماهنگی بیشتر شود. اگر قرار است به همه اوضاع سامان دهید و در مسیر درست زندگی و کار قرار بگیرید، از جادوی رنگ سبز در دکوراسیون غافل نشوید. اگر توجه کرده باشید، در سینما نیز از رنگ سبز برای پشت صحنه یا ساخت جلوه های ویژه استفاده می شود، این رنگ موجب کاهش استرس می شود و خاصیت آرامش بخشی دارد.

منظم بودن:نارنجی
نارنجی حدود 50 طیف مختلف دارد و از هر کدام که بیشتر باب سلیقه شما است، برای دکوراسیون استفاده کنید. بر اساس اصول فنگ شویی، رنگ نارنجی نماد «یانگ» (نیروی فعال و مذکر کاینات ) است. رنگ نارنجی میزان تمرکز و شفافیت ذهنی را افزایش می دهد. این رنگ برای کارهایی که به تمرکز بیشتر نیاز دارند، بسیار مناسب است.

وفاداری:بنفش
بنفش موجب رویایی شدن فضا می شود. بنابراین استفاده از این رنگ در محل کار موجب می شود تا افرادی که در آن کار می کنند، رویاها و چشم اندازهای بزرگ و وسیع داشته باشند. این رنگ کمک می کند تا کارمندان فرصت های عالی برای آینده رقم بزنند. فردی که خیلی خوب رویاپردازی کند، خلاقیت زیادی هم خواهد داشت و در نتیجه برنامه های جالب تری هم برای آینده تعیین خواهد کرد. با بنفش می توانید به جای گرفتار شدن در گذشته، به آینده فکر کنید.

راحتی بیشتر:قهوه ای
این رنگ گرم و تیره باعث می شود تا افراد هارمونی و ثبات بیشتری را حس کنند. این رنگ در محل کار موجب آرامش بیشتر می شود. اگر در نظر دارید تا در محل کار علاوه بر آرامش، هارمونی و هماهنگی زیادی هم میان افراد ایجاد کنید، از قهوه ای استفاده کنید. قهوه ای حس تعلق را در افراد افزایش می دهد و به محیط وابستگی بیشتری ایجاد می کند. بعلاوه، رنگ قهوه ای نمادی از نظم و وفاداری نیز هست.

انرژی مثبت:سفید
سفید همه زیبایی ها و رنگ ها را در خود دارد. به ویژه در دکوراسیون، رنگ سفید بیشتر از هر رنگ دیگری می تواند جلب توجه کند. برای دیوار، مبلمان، وسایل دکوری و ... رنگ سفید را انتخاب کنید تا همه انرژی های مثبت را منتقل کند و بازتاب دهد. سفید های براق و مات را با هم ترکیب و فضای کار را طوری دکوره کنید که همیشه شاد، تمیز و پر از انرژی خوب دیده شود.

تاثیر رنگ دکوراسیون محل کار در روحیه شما

تاثیر رنگ دکوراسیون محل کار در روحیه شما
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از برترین ها -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف