نمناک بهداشت و سلامتتغذیه نکاتی در مورد چای هایی که زود رنگ می دهند
رنگ چای ، زود رنگ دادن چای
صرفا زود رنگ دادن چای به این معنا نیست که در آن از رنگ های شیمیایی غیرمجاز استفاده شده است.

به رنگ چای خود توجه کنید

مدیرکل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن پاسخ به برخی اما و اگرها درباره سلامت چای های دانه ریزی که سریع رنگ می دهند، گفت:به مردم توصیه می کنیم از چای هایی که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و داو هستند و در کارخانه های مورد تایید بسته بندی شده اند، استفاده کنند.

دکتر بهروز جنت درباره سلامت چای های دانه ریزی که سریع رنگ می دهند، گفت:باید توجه کرد که صرفا زود رنگ دادن چای به این معنا نیست که در آن از رنگ های شیمیایی غیرمجاز استفاده شده است، بلکه در برخی از انواع چای های نامرغوب، ممکن است رنگ چای استخراج و سپس به چای معمولی اضافه شود که این کار مجاز است.

 

رنگ چای

از چای هایی که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هستند استفاده کنید

 

وی با بیان اینکه رنگ های غیرمجاز، ممکن است در محصولات غیرمجاز و تقلبی که در بازار هستند، استفاده شده باشند، افزود:بر این اساس به مردم توصیه می کنیم تا از چای هایی که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و داو هستند و در کارخانه های مورد تایید ما بسته بندی شده و نشان سازمان غذا و دارو را دارند، استفاده کنند.

جنت با تاکید بر اینکه صرفا زود رنگ دادن چای به این معنا نیست که در آن از رنگ های شیمیایی غیرمجاز استفاده شده است، افزود:اگر محصولی از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کند، آن محصول به طور مداوم کنترل می شود.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو همچنین اظهار کرد:این موضوع در دنیا هم یک تکنولوژی شده است؛ به این صورت که رنگ چای هایی را که خیلی مرغوب نیستند، استخراج کرده و از آن برای چای های مرغوب تر استفاده می کنند.

نکاتی در مورد چای هایی که زود رنگ می دهند

نکاتی در مورد چای هایی که زود رنگ می دهند
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف