دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها تشخیص بیماری با رنگ و حالت چشم
رنگ چشم ، چشم سالم
شنیده اید که میگویند چشم ها آینه سلامتی اند؟ رنگ و شکل چشم ها نکاتی درباره سلامتی و بیماری فاش میکنند که بهتر است بدانید.
بازدید : 2,168 نفر

رنگ و شکل چشم درباره سلامتی چه میگوید؟

می توان فهرست بلند و بالایی از اختلال های دستگاه های مختلف بدن، یعنی بیماری هایی که بر کل بدن اثر منفی می گذارند تهیه کرد که چشم پزشک هابر اساس آن می توانند با یک آزمایش ساده چشم تمام موارد آن را شناسایی کنند. به عبارت دقیق تر، تخم چشم می تواند نشانه های دیابت، سوء تغذیه، بیماری قلبی عروقی و آسیب به اعصاب رااز خود بروز دهد. اما در آزمایش چشم، چه چیزهایی برای چشم پزشک ها نشانه است؟

اگر نگاهی دقیق تر به چشمهایتان داشته باشید بدون شک به شما خواهند گفت که شما در معرض ابتلا به چه بیماری هایی قرار خواهید داشت. رنگ، شکل و سایز مردمک چشم ها می تواند نمایانگر مشکلات مربوط به سلامتی باشد که شما در آینده با آن ها روبرو خواهید شد.

تغییرات همزمان در چشم و بدن بدین معنا خواهد بود کی حتی در صورتی که دید شما مشکل خاصی نداشته باشد نیز باید هر چند وقت یکبار به چشم پزشک مراجعه نمود. اما چشم ها در مورد سلامتی شما چه می گویند؟

کاهش قدرت شنوایی

رنگ چشم

رنگ و شکل چشم نشان دهنده چیست؟

آیا شما نیز دوست دارید در هنگام گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود صدای آن را بالا ببرید؟ مطالعات نشان داده است افرادی که چشم های قهوه ای دارند در صورتی که برای مدت طولانی در محیط های پر سر و صدا قرار بگیرند نسبت به افراد با چشم های آبی کاهش شنوایی بسیار کمتری خواهند داشت. از آنجایی مقدار ملانین، که به چشم ها، موها و پوست شما رنگ می دهد، در افراد دارای چشم های قهوه ای بیشتر است، این موضوع مصونیت بیشتری را در برابر سر و صدای زیاد به شنوایی آن ها می بخشد.

وابستگی به الکل

رنگ چشم

رنگ و شکل چشم نشان دهنده چیست؟

بر اساس تحقیقی که در سال 2015 انجام شد، افراد دارای چشم های آبی علاقه بیشتری به مصرف الکل داشته و به همان مقدار نیز احتمال اعتیاد به الکل در آن ها بیشتر خواهد بود. به طور کلی تمایل افراد با چشم های روشن تر نسبت به افراد با چشم های قهوه ای و تیره برای مصرف الکل بیشتر است.

حمله قلبی

رنگ چشم

رنگ و شکل چشم نشان دهنده چیست؟

آیا تاکنون نگاه دقیق تری به مردمک های چشمهایتان داشته اید؟ هنگامی که مردمک های چشم افراد از لحاظ سایز متفاوت باشند حالتی رخ می دهد که به آن «anisocoria» گفته می شود. بسیاری از افراد چنین شرایطی داشته و و هیچ مشکلی در نتیجه ی این موضوع در چشم و بینایی آن ها به وجود نمی آید. اما چنین حالتی می تواند نشان دهنده مشکلی بسیار جدی در سیستم عصبی شما باشد. کسانی که چنین شرایطی دارند بدون شک بیشتر در معرض ابتلای به حملات قلبی و یا عفونت های مسری و مزمن قرار خواهند داشت.

دیابت

رنگ چشم

رنگ و شکل چشم نشان دهنده چیست؟

نقطه های قرمز که در اثر لکه های خونی در چشم ایجاد می شوند می توانند نشانه ی دیابت باشند. اگر قند خون به مقدار خطرناکی بالا برود، رگ های خونی مسدود شده و شروع به ورم کردن خواهند نمود. این موضوع می تواند باعث پاره شدن مویرگ های شبکیه گردد که خونریزی در چشم را در پی خواهد داشت.

کلسترول بالا

رنگ چشم

رنگ و شکل چشم نشان دهنده چیست؟

کلسترول بالای خون می تواند باعث شود حلقه های سفیدی در اطراف چشم شکل بگیرند. همچنین این موضوع می تواند به شکل گیری برآمدگی هایی زرد رنگ در داخل مژه ها شود. افراد سالمند نیز ممکن است شاهد شکل گیری چنین حلقه های سفیدی در درون چشم هایشان باشند اما در صورت مشاهده چنین نشانه هایی در چشم خود بهتر است هر چه زودتر به پزشک مراجعه کرده و وضعیت کلسترول خون خود را بررسی نمایید.

اگر رگ های خونی چشم، شکل یا رنگ غیر معمولی داشته باشد می تواند نشانه بیماری قلبی عروقی مانند فشار خون بالا باشد. چشم پزشک ها حتی می توانند سلول های خونی قرمز رنگی را کهدر داخل مویرگ های چشم در جریان است ببینند.

تشخیص بیماری با رنگ و حالت چشم

تشخیص بیماری با رنگ و حالت چشم
4.26
برگرفته از روزیاتو - شفقنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف