نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی رنگ کردن مو با رنگهای طبیعی
رنگ كردن مو ، رنگ موی طبیعی برای موهای سفید
رنگ کردن مو در خانه و با مواد طبیعی علی رقم زیبایی موهایتان موجب تقویت آنها نیز می شود. با ترکیبات طبیعی این رنگ موها دیگر نگران ریزش و آسیب دیدگی موهایتان نیستید.

 رنگ کردن مو به روش مادربزرگهایمان و با مواد طبیعی ترکیباتی دارد که با آشنایی با انها شاید دیگر به سراغ استفاده از رنگهای شیمیایی نروید و خودتان در خانه با این ترکیبات عالی برای سلامت موهایتان آرایشگر خود شوید.

درست است که رنگ‏های طبیعی محدود اند و گاهی رنگ مورد نظر شما در بین آنها نیست اما اگر شما هم از آن دسته از خانم هایی هستید که به تغییر رنگ موی خود علاقه دارید یا برای پوشاندن سفیدی موهای تان دنبال رنگ کردن آنها هستید، بهتر است برای یک بار هم که شده رنگ های طبیعی را امتحان کنید. گاهی لازم است برای تقویت مو و کاهش آسیب های وارده از رنگ های طبیعی مثل حنا، سدر، بابونه، چغندر، روناس و... استفاده کنید. پس با ما همراه شوید.  

 

 رنگ کردن موها با گیاهان طبیعی

حنا حرف اول را می زند

معروف ترین رنگ طبیعی حناست؛ رنگی که احتمالا شما را یاد مادربزرگ های تان می اندازد. حنا برگ درختچه ای به همین نام است که آن را می کوبند و برای رنگ کردن مو و ناخن از آن استفاده می کنند. حتما فکر می کنید حنا موهای شما را قرمز می کند اما جالب است بدانید ترکیب حنا با مواد دیگر طیف گوناگونی از رنگ های مورد نظر شما را به وجود می آورد؛ مثلا رنگ مشکی که همیشه یکی از رنگ های پرطرفدار است.

 اگر بخواهید رنگ مو های تان را به کمک حنا مشکی کنید، دستورالعمل های متعددی وجود دارد که ما با شما درمیان می گذاریم. امافراموش نکنید همیشه پیش از به کار بردن هر یک از این روش ها، مقداری از مواد را روی پوست خود امتحان کنید و در صورت بروز حساسیت، از به کار بردن آن اجتناب کنید ضمن اینکه مواد نامبرده در دستورهای رنگ مو را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.

  چهار قاشق غذاخوری حنا را با آب جوش مخلوط کنید و اجازه دهید دو ساعت روی سر بماند. چهار قاشق غذاخوری وسمه (رنگ حنا) را هم خیس کنید تا پس از شست وشوی حنا مورد استفاده قرار گیرد، دو ساعت بعد سر حنامالی شده را با آب ولرم بشویید و پس از خشک کردن موها وسمه را روی آنها بمالید و مانند مرحله اول دو ساعت بعد سر را با آب ولرم بشویید.

اگر چند تار موی سفید دارید، چهار قاشق غذاخوری تنباکو را با دو لیوان آب به مدت نیم ساعت بجوشانید و صبر کنید تا خنک شود، سپس موها را با محلول ماساژ دهید. 

یک قاشق غذاخوری برگ کنجد، یک قاشق غذاخوری سنای مکی و یک قاشق غذاخوری حنا را پودر کنید. با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و به صورت خمیر درآورید. پس از دو ساعت خمیر را به آرامی به موها بمالید و اجازه دهید دو ساعت روی موهای تان بماند سپس موها را با آب ولرم کاملا آبکشی کنید.

برای موهای تیره دو قاشق غذاخوری حنا و چهار قاشق غذاخوری وسمه را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید. بعد از پنج دقیقه یک عدد تخم مرغ به آن اضافه کنید. قبل از رنگ کردن، موها را با یک قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ماساژ دهید و سپس موها را با این مواد رنگ کنید. یک تا دو ساعت صبر کنید، بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

 پنج قاشق حنا و یک لیوان سرکه را مخلوط کنید و پس از یک ساعت آن را به سر بمالید. یک ساعت صبر کنید، بعد موها را با آب ولرم بشویید.

دو قاشق غذاخوری پودر گل شقایق، دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب مخلوط کنید. پس از دو ساعت رنگ را به آرامی به موها بمالید. دو ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

چهار قاشق غذاخوری حنا را با نصف لیوان آب جوش مخلوط کنید و به مو بمالید. بعد از دو ساعت موها را با آب ولرم آبکشی کنید. بلافاصله چهار قاشق غذاخوری وسمه و یک قاشق مرباخوری سریش را با ماست مخلوط کنید و به مو بمالید. بعد از دو ساعت موها را با آب ولرم بشویید.

جالب است بدانید اگر چندین بار موهای خود را با جوشانده پوست گردو ماساژ دهید و بشوئید، مشکی می شود.

 رنگ کردن موهای سفید

اگر چند تار موی سفید دارید، چهار قاشق غذاخوری تنباکو را با دو لیوان آب به مدت نیم ساعت بجوشانید و صبر کنید تا خنک شود، سپس موها را با محلول ماساژ دهید. 

 برای موهای سفید دو قاشق غذاخوری پودر گل شقایق و دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و به صورت خمیر درآورید. بعد از دو ساعت خمیر را به آرامی به موها بمالید. یک ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

 رزماری یا اکلیل کوهی هم درمان طبیعی برای حفظ رنگ طبیعی موهای شماست و هم درمان خوبی برای چربی مو به حساب می‏آید. یک چهارم فنجان رزماری خشک را به مدت 10 دقیقه در دو فنجان آب بجوشانید.  بعد آن را از صافی رد کنید و آب رزماری را روی سرتان بریزید و اجازه دهید شب تا صبح روی سرتان بماند. اگر تعداد موهای سفید سر شما زیاد است، از این محلول برای مدت طولانی تری استفاده کنید. کم کم موهای سفید شما رنگ تیره تری به خود می گیرد.

 رنگ کردن مو

رنگ موی قهوه ای روشن در خانه و با مواد طبیعی

 70 گرم ریشه ریواس را 10 دقیقه بجوشانید. بعد از 24 ساعت جوشانده را صاف کنید و با شش قاشق کایولین، یک عدد تخم مرغ و چهار قاشق سرکه سیب مخلوط کنید. حالا آن را روی سر بمالید و پس از یک ساعت آبکشی کنید.

 یک قاشق غذاخوری قهوه، دو قاشق غذاخوری بابونه و دو قاشق چایخوری روناس را پودر و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. چهار ساعت بعد خمیر را به آرامی به موها بمالید. یک ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

 دو قاشق غذاخوری پوست گردو، یک قاشق چای خوری پودر زاج، دو قاشق غذاخوری عرق بهارنارنج و دو عدد زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و به موها بمالید. یک ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

 دو قاشق غذاخوری گل بابونه، یک قاشق غذاخوری چای و یک قاشق غذاخوری وسمه را با دو لیوان آب روی حرارت ملایم بجوشانید. پس از سرد شدن یک عدد زرده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و خمیر را به موها بمالید. سه ساعت بعد موها را آبکشی کنید.

 پوست گردوی سبز تازه را بکوبید و با چهار لیوان آب روی حرارت قرار دهید تا نصف آن بخار شود. وقتی سرد شد آن را به موهای خود بمالید و بعد از نیم ساعت موهای تان را بشویید.

 20 گرم حنا، 30 گرم پودر برگ کنجد، 20 گرم پودر بابونه و دو عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و اجازه دهید چند ساعت بماند. بعد از چهار ساعت مواد را به مو بمالید و باز منتظر شوید که این مواد چند ساعت روی موهای تان بماند و بعد آبکشی کنید. دقت داشته باشید برای تاثیرپذیری رنگ‏های طبیعی زمان بیشتری نسبت به رنگ شیمیایی باید اختصاص دهید.

 

رنگ موی طبیعی قهوه ای تیره

 یک قاشق چای خوری چای را در 200 میلی لیتر آب بجوشانید تا مقدار آن به نصف برسد سپس چای صاف شده، یک فنجان پودر حنا، یک قاشق چای خوری پودر انگور خشک شده و دو قاشق چای خوری روغن نارگیل (یا زیتون) را با هم مخلوط کنید و بگذارید یک شب در ظرفی آهنی بماند. صبح مقداری پودر گل میخک به آن اضافه کنید و به موی سر خود بمالید و بعد یک یا دو ساعت آن را بشویید.

  پودر پوست گردو، پودر زاج، پودر حنا، زرده تخم مرغ و آب را مخلوط کنید تا حالت خمیری شکل پیدا کند. خمیر را روی موها ی تان بمالید و 40 دقیقه صبر کنید و بعد آن را آبکشی کنید.

 • آب دو عدد لیموترش، یک قاشق غذاخوری حنا، یک قاشق غذاخوری پودر قهوه و یک لیوان آب جوش را مخلوط کنید و به مدت پنج دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید تا حالت خمیر نرم به خود بگیرد. مواد را از روی حرارت بردارید و بعد از نیم ساعت یک عدد زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید. موهای خود را با یک قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ماساژ دهید و بعد مواد را به آن بمالید. یک ساعت و نیم بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید. اگر چند بار این عمل را تکرار کنید رنگ آن خیلی روشن می شود.

 

رنگ موی طبیعی قهوه ای  روشن

سه قاشق غذاخوری قهوه، دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو، دو قاشق غذاخوری حنا و یک قاشق غذاخوری وسمه را مخلوط کنید و به مو بمالید. بعد از دو ساعت موهای تان را آبکشی کنید.

 دو قاشق غذاخوری حنا، سه قاشق غذاخوری قهوه، دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو و یک قاشق غذاخوری وسمه را با مقداری آب خمیر کنید و روی سر بمالید. اجازه دهید دو ساعت بماند و بعد آن را بشویید.

30 گرم بابونه را در آب بجوشانید و با 15 گرم حنا (یا روناس)، 30 گرم قهوه و 20 گرم اقطی مخلوط کنید و به موهای خود بمالید. بعد از دو ساعت آن را بشویید.

 

رنگ موی سرخ جذاب

 حنا را با آب یا عرق بهارنارنج خمیر کنید. بعد از چند ساعت، کمی آب به آن اضافه کرده و به مو بمالید. این خمیر هرچه بیشتر روی سر بماند رنگ بیشتری خواهد داشت و پررنگ تر می شود. اگر مقداری آب اکسیژنه به خمیر حنا اضافه کنید، مو ها را به رنگ آتشین و پرتلالو درمی آورد. رنگ قرمز حنا شاد و زنده است.

  اقطی سرخ (نام گیاه) را با آب مخلوط کنید و به موهای خود بمالید.

 حنا را با آب اکسیژنه به صورت متناوب بر سر بمالید تا موهای تان قرمز شود.

 

رنگ موی قهوه ای بلوطی

 پودر حنا را با آب اکسیژنه و قهوه مخلوط کنید و به موهای خود بمالید. دو ساعت بعد رنگ را با آب ولرم شست وشو دهید.

 

رنگ موی طلایی

پنج قاشق غذاخوری گل بابونه و پنج قاشق غذاخوری گل ریواس را با سه لیوان آب روی حرارت ملایم بجوشانید. بعد از 20 دقیقه آن را صاف کنید و پس از خنک شدن روی موهای خود ماساژ دهید. ماساژ این عصاره بر موهای سفید و بی رنگ موجب طلایی شدن آنها می شود.

 پنج قاشق غذاخوری پودر بابونه را با یک لیوان آب به مدت پنج دقیقه بجوشانید، پس از سرد شدن یک قاشق غذاخوری صابون به آن اضافه کنید به طوری که در آن حل شود. ابتدا سر را صابون زده، بدون اینکه سرتان را آبکشی کنید این مخلوط را روی سر ماساژ دهید پس از یک ساعت موها را با آب ولرم کاملا آبکشی کنید.

یک چغندر را رنده کنید و در یک فنجان آب بجوشانید و با نصف قاشق چای خوری کاتا که گیاهی هندی است مخلوط کنید. بعد از صاف کردن، آن را با یک فنجان حنا مخلوط کنید. بعد یک قاشق چای خوری پودر قهوه به آن اضافه کنید و یک شب در داخل ظرف فلزی قرار دهید. صبح نصف پیمانه کشک به آن اضافه کنید و به موهای خود بمالید و بعد از دو تا سه ساعت بشویید.

 بابونه، قهوه، آبلیمو، سرکه و زعفران را به یک میزان با هم مخلوط کنید و به موهای خود بمالید و پس از دو ساعت بشویید.

 ترکیبات رنگ مو

رنگ موی شرابی

یک عدد چغندر متوسط را در مقداری آب بجوشانید و با شش قاشق حنا مخلوط کنید و روی موهای تان بگذارید و پس از یک ساعت بشویید.

دو قاشق غذاخوری حنا، یک قاشق غذاخوری رنگ حنا، سه قاشق غذاخوری روناس، دو قاشق غذاخوری گل ریواس را با آب لبو قرمز مخلوط کنید و روی مو ها بمالید و بعد از دو ساعت بشویید.

 

رنگ موی مسی

چهار قاشق غذاخوری گل ریواس، چهار قاشق غذاخوری گل بابونه، چهار قاشق غذاخوری حنا و سه لیوان آب را بجوشانید. بعد از صاف کردن مواد، موها را با آن ماساژ دهید و پس از دو ساعت بشویید.

 حنا، وسمه، روناس، آب آلبالو، قهوه و پوست پیاز قرمز را مخلوط کنید و به موهای خود بمالید و بعد از دو ساعت آبکشی کنید.

 

 

رنگ موی مسی تیره

یک قاشق چای خوری چای را در 200 میلی لیتر آب بجوشانید تا مقدار آن به نصف برسد سپس آن را صاف کنید تا چای از آن جدا شود. یک فنجان پودر حنا، یک قاشق چای خوری پودر انگور خشک شده، دو قاشق چای خوری روغن نارگیل (یا زیتون) و چای تزئینی را با هم مخلوط کنید و بگذارید یک شب در ظرفی آهنی بماند. صبح مقداری روغن اکالیپتوس به حنا اضافه کنید و آن را به سر خود بمالید و بعد یک یا دو ساعت آن را بشویید.

 حنا و بابونه، آبلیمو و سرکه را با هم ترکیب کرده روی موهای خود بمالید.

 

قرمز متمایل به طلایی

برای ایجاد رنگ قرمز متمایل به طلایی، 211 گرم پودر حنا و دو پیمانه آب لیمو را در ظرف غیرفلزی مخلوط کنید. بگذارید مواد به مدت چهار تا شش ساعت بماند تا کمی غلیظ شود. بعد آن را روی سر بمالید و با پلاستیک ببندید. پس از دو تا سه ساعت، موهای خود را بشویید.

  حنا، برگ و تخم چغندر وگلبرگ شقایق هم موهای شما را سرخ می کند.

 

رنگ موی طبیعی شرابی

300 سی سی دمکرده بابونه و یک قاشق سرکه یا آبلیمو را با  شش قاشق غذاخوری حنا مخلوط کنید و یک ساعت روی موهای خود بگذارید و سپس آبکشی کنید.

 پنج قاشق غذاخوری روناس را با یک لیوان آب جوش به مدت 20 دقیقه بجوشانید، پس از سرد شدن آن را صاف کنید و نصف آن را به موهای تان بمالید، بعد نیم ساعت باقیمانده مواد را به موها زده و یک ساعت صبر کرده و بعد با آب ولرم آبکشی کنید.

 شش قاشق غذاخوری حنا، آب شلغم که قبلا دم کشیده و خنک شده و دو قاشق غذاخوری قهوه و دو قاشق غذاخوری سرکه را مخلوط کنید و به مدت دو ساعت روی سر بگذارید.

 

 آیا زنان باردار می توانند از رنگ های طبیعی استفاده کنند؟

در مورد استفاده از رنگ های طبیعی دکتر عباسیان، متخصص طب سنتی توصیه می کند:«در استفاده از رنگ ها، مزاج خود را بشناسید، به عنوان مثال اگر گرم مزاج هستید از گیاهان گرم که استفاده از آنها در شما حساسیت ایجاد می کند، زیاد و متناوب استفاده نکنید. رنگ های طبیعی برای خانم های باردار هم اگر بریدگی یا زخم نداشته باشند، مشکلی ایجاد نمی کند.

  اما در حالت کلی بهتر است خوردنی ها و مالیدنی هایی از این دست، به علت نامشخص بودن واکنش آن در بدن خانم باردار و جنین، در این مقطع زیاد و مکرر استفاده نشود.» استفاده از رنگ های طبیعی به مراتب سخت تر از رنگ های شیمیایی است و وقت و حوصله بیشتری می طلبد اما حتما می دانید استفاده مکرر از رنگ های شیمیایی نه تنها به ریشه مو آسیب وارد می کند بلکه ممکن است مقادیری از مواد از طریق پوست جذب بدن شود.

 شواهد تازه محققان نشان می دهد میان استفاده مرتب از رنگ مو با ابتلا به بعضی بیماری های پوستی و حتی سرطان ارتباط نزدیکی وجود دارد. همچنین دانشمندان در مطالعات و آزمایش هایی که روی حیوانات انجام دادند، متوجه شدند دفعات رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی موجب ناقص الخلقه شدن نوزادان حیوانات می شود. به همین دلیل به خانم ها توصیه می شود حداقل در سه ماهه اول بارداری از رنگ های شیمیایی استفاده نکنند.

 

چند نکته ی مهم

• توجه داشته باشید کیفیت، تازگی گیاه، میزان مواد، نحوه ترکیب مواد، جنس و رنگ موی هر شخص، زمان ماندن مخلوط روی مو و. . . طیف رنگی متفاوتی را در افراد مختلف ایجاد می کند.

 • پیش از رنگ کردن کل موهای تان، بخش کوچکی از موها را رنگ کنید تا رنگ به دست آمده روی موی خود را ببینید و در صورت رضایت کل موی خود را رنگ کنید.

 • اگر رنگ به دست آمده دلخواه شما نبود می توانید چندین مرتبه این کار را تکرار کنید. رنگ های تیره با تکرار، تیره تر و رنگ های روشن روشن تر می شود.

 • مدت دقیق نگهداشتن رنگ روی مو بسیار مشکل است زیرا به خصوصیات مو و رنگ موی شما بستگی دارد.

 • برای اینکه نتیجه بهتری از رنگ کردن موهای خود بگیرید، بهتر است شرایط دمایی محیط، نزدیک به دمای بدن یعنی 37 درجه سانتی گراد باشد. 

 • توجه داشته باشید رنگ های شیمیایی به سختی روی رنگ های گیاهی می نشیند و ولی رنگ های گیاهی به راحتی روی موهای دکلره شده و رنگ شده نتیجه می دهد. 

 • شست وشو با چای باعث تغییر رنگ موها نمی شود اما هاله زیبایی روی آنها پدید می آورد.

 • اگر موهای شما شکننده و خشک است، هنگام استفاده از حنا، زرده تخم مرغ یا روغن زیتون به ترکیب رنگ تان اضافه کنید. 

 

تست اولیه را فراموش نکنید

در نظر داشته باشید که پیش از رنگ کردن کل موهای تان، حتما قسمتی از مواد تهیه کرده را بر روی پوست خود امتحان کنید. در صورت بروز حساسیت، قرمزی یا دانه زدن از رنگ کردن موی تان با آن مواد صرف نظر کنید چرا که مواد طبیعی هم ترکیباتی دارند که امکان دارد برای افراد متفاوت، واکنش های گوناگونی به وجود آورند. در صورت استفاده از رنگ های شیمیایی هم،  تست اولیه را از یاد نبرید. به عنوان مثال اگر گرم مزاج هستید ، بهتر است رنگ های گرم را فراموش کنید و برای رنگ کردن موهای تان ریسک نکنید همچنین از احتمال بروز حساسیت هم غافل نشوید.

 

رنگ کردن مو با رنگهای طبیعی

رنگ کردن مو با رنگهای طبیعی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 1435
برگرفته از سیب سبز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1324 111
نظر کاربران
سمانه

سمانه

با سلام . ببخشید میخواستم بدونم این پودر قهوه که برای رنگ سر به کار می برید همون پودر قهوه ی خوراکی هست ؟؟؟ ممنون میشم سریع تر جواب دهید . ممنون

پاسخ دادن 155 41
‌soryasetayesh@yahoo.com

‌soryasetayesh@yahoo.com

سلام نه عزیزم تو عطاری هست بگو قهوه وسه حنا میخوام

پاسخ دادن 26 14
مریم

مریم

سلام میخواستم بدونم آیا روی موی رنگ شده شیمیایی، رنگ موی طبیعی بزنیم مو رنگ میگیره یا نه؟آیا به مو آسیب نمیرسد؟

پاسخ دادن 173 51
eli

eli

سلام نه عزیزم به هیچ عنوان اتفاقی نمی افتدد شما می توانی با خیال راحت موهایتان را رنگ بزنید ولی اگه رنگی که قبلا زده اید دکلره باشد بهر رو موهایتان نتیجه می دهد.:)

پاسخ دادن 12 6
س

س

سلام ببخشید میگم برا اون رنگ قهوه ای وسطی کدوم دستور رو استفاده کنم؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 35 17
علی

علی

با سلام ،میخواستم بدونم منظورازتنباکوهمان تنباکویی هست که در قلیان ها استفاده میشود؟

پاسخ دادن 132 41
نازگل

نازگل

سلام بله همون تنباکویی هستش ک برای قلیون استفاده میشه

پاسخ دادن 11 19
هدی

هدی

سلام ببخشید میخواستم بدونم با رنگ طبیعی هم موها سفید میشن؟

پاسخ دادن 73 41
pouya

pouya

برای تغیرر رنگ مو از مشکی به جو گندمی باید چی استفاده کرد؟

پاسخ دادن 47 14
افسانه

افسانه

ببخشیدمن موهام کلا سفید شده حنا گذاشتم بعد وسمه روش گذاشتم نارنجی اتشی شده چکارش کنم؟

پاسخ دادن 140 44
فریبا

فریبا

سلام من میخواستم موهامو رنگ قهوه ایه روشن کنم مه موادرو طبق دستور گذاشتم بعدازدوساعت هم شستم متاسفانه هیچ تغییری نکرد میشه رانمایی کنید

پاسخ دادن 96 32
Raha

Raha

باید همه اون رو به اندازه هم بریزی

پاسخ دادن 7 13
شایسته

شایسته

سلام ببخشید گفتین برای رنگ.موی شرابی باید حنا رو با چغندر مخلوط کنیم.خواستم بدونم منظورتون لبو نبود?چون لبو رنگش قرمزه ولی چغندر رنگی نداره.

پاسخ دادن 48 11
 ستایش

ستایش

شاید اشتباه نوشته ولی من گذاشتم خیلی هم خوشگل شده باید بزاری آب لبویی که پخته خوب جمع بشه و بعد لهش کنی و با حنا قاطی کنی و بزاری هرچی بیشتر بمونه روشن تر میشخه صورتی هم میشه اگه خیلی بزاری

پاسخ دادن 15 15
زهرا

زهرا

اره همون لبوعه. اسم دیگه چغندر قرمز لبو میشه

پاسخ دادن 1 1
Soodish

Soodish

سلام عزیزم. یعنی مثل رنگ موهای فانتزی این رنگها هم زود میرن ؟

پاسخ دادن 10 17
زهرا

زهرا

با سلام موهای من رنگ شیمیایی داره ایا این رنگ های طبیعی روش جواب میده

پاسخ دادن 23 10
مرجان

مرجان

سلام، ببخشید من موهام قبلا روشن بود اما رنگ کردم والان مشکی شده، کوتاه کردم موهامو پسرونه از رنگ موم چیزی نمونده روسرم، میخواستم موهامو با قهوه رنگ کنم کدوم مواردو پیشنهاد میدین که یه رنگ قهوه ای خوش رنگ دخترونه بشه، ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دادن 89 31
شبنم

شبنم

سلام این رنگ موی ظلایی اصلا جواب نمیده و کاملا الکیه فقط وقتتون را میگیره و هزینه

پاسخ دادن 25 13
ملیکا

ملیکا

برای اشخاصی که رنگ موی طبیعیشون روشنه اگه حداقل دو هفته یک بار استفاده شه نتیجش کاملا مشهوده من رنگ موی طبیعی خودم زیتونیه و الان نتیجشو کاملا دیدم قسمت های روشن موهام طلایی رنگ شده و میخواستم از اطلاعات مفیدی که گذاشتید تشکر کنم

پاسخ دادن 16 7
Raha

Raha

همون چیز هایی که گفت رو به اندازه هم مخلوط کردیدو گذاشتید ؟ و واقعا طلایی شد !؟؟

پاسخ دادن 8 7
الینا

الینا

آره واقعا یازده باره که گذاشتم ولی نتیجه نگرفتم همش دروغه

پاسخ دادن 10 11
محمدمهدی حاجتی

محمدمهدی حاجتی

به نام خدا با سلام خواهران من راهش این نیست که رنگ موها را هی تغییر بدید راهش اینه که ریشه موها را با سلولهای بنیادی تدرمان کنید با تشکر یا علی مدد

پاسخ دادن 6 11
مهدیه

مهدیه

اصلا خوب نیست باعث وز شدن مو میشه

پاسخ دادن 11 8
روم

روم

سلام من یک سری حنا رو با تخم کرفس گزاشتم رنگ مو هام روشن شد میخواستم بدونم اگه خیلی بخوام روشن بشه از کدوم ترکیب استفاده کنم

پاسخ دادن 19 15
پريسا

پريسا

سلام خسته نباشين من موهام قهوه اي خرمايي هست كم پشت و خيلي ميريزه شوره هم ميزنه خيلي زود هم موخوره ميگيرم ميخواستم موهامو با قهوه و حنا رنگ كنم اما ميترسم موهام خراب بشه نميخام موهام زبر و كلفت بشه ميشه راهنماييم كنيم ميترسم موهام و رنگش خراب بشه و ميخام موهام نرم بمونه

پاسخ دادن 26 17
سعیده

سعیده

منم موهام کم پشت بود حنا گذاشتم اونم چن بار ولی اصلا موها زبر نمیشن بلکه خوش حالت تر میشن

پاسخ دادن 11 7
مریم

مریم

بنظر من شامپوها عامل ریزش مو هستن، من داشتم از ریزش بیش از حد افسردگی می گرفتم تا اینکه دیگه شامپو نزدم و بجاش از صابون صدر استفاده کردم، تو دوبار اول نتیجشو دیدم

پاسخ دادن 5 0
روشنا

روشنا

آب سماق باعث کاهش ریزش مو میشه

پاسخ دادن 2 1
زینب

زینب

سلام . یکی از علت های ریزش جدی مو کمبود ویتامین دی هم هست. خصوصا برای خانما. اینو هم چک کنید پیش دکتر

پاسخ دادن 2 1
مهدیه

مهدیه

عالی ولی اگه این دستور روبزارین قطعا نتیجه میگیرین (شش قاشق غذاخوری حنا چهار قاشق غذاخوری روغن کنجد دو قاشق غذاخوری قهوه و نسکافه - دوقاشق غذاخوری چای را بجوشانید سپس چای را در یک لیوان بریزید (ابته بدون تفاله ی چای) و داخل ظرف حنا بریزید اگر مایع شما کمی سفت بو کمی اب ولرم یا گرم و داغ بریز تا مایع کمی نرم شود و سپس مایع را به موهایتان بمالید و سر را بایک نایلون بپوشانید و یک روسری ببندید تا مو عرق کند سپس بعد پنج یا شش ساعت موی خود را با اب گرم بشویید ) امید وارم نتیجه شو بگیرین

پاسخ دادن 36 12
الهه

الهه

ببخشید این رنگش میشه قهوه ای روشن

پاسخ دادن 4 2
رویت

رویت

من از دستور حنا وسمه پودر پوست گردو و قهوه خوراكی استفاده كردم موهام قهوه ای روشن شده البته چون موهام به سختی رنگ میگیره ی مقدار اكسیدان هم قاطیش كردم خیلی خوب شده

پاسخ دادن 9 5
رویا

رویا

من تركیب حنا و پوست گردو و وسمه و قهوه(چون نمیدونستم قهوه مخصوص هست از قهوه خوراكی استفاده كردم) روی موهام گذاشتم موهام قهوه ای شده البته چون موهای خودم خیلی مشكی هست و دیر رنگ میگیره یه مقدار خیل كم اكسیدان ریختم و رنگش خیلی خوب شده و واقعا حالت طبیعی داره اصلا هم موهام زبر و وز نشده خوش حالت تر هم شده.ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دادن 6 6
سارا

سارا

میخام موهام مشکی شه چیکار کنم کسی اینجا حنا هندی استفاده کرده ؟ بم گفتن موهارو خراب میکنه بعد زو هفته هم رنگش میپره مسی میشه کسی تجربشو داره ؟؟

پاسخ دادن 6 8
یلدا

یلدا

نه حنا هندی موها رو خراب نمیکنه بعد از پریدن رنگ هم مو به رنگ طبیعیش برمی گرده.

پاسخ دادن 2 5
هما

هما

اصلا رنگش نمیره حتی رو موهای سفید ولی شیمیاییه بدجوری باعث ریزش مو میشه به حدی که موهای من بعدا چند سری استفاده یک سوم شده موقع گذاشتن یه کم ازش پاشید رو دیوار اتاقم ویادم رفت پاکش کنم بعد یه ساعت دیدم دیوار رو خورده

پاسخ دادن 2 3
لیانا

لیانا

ببخشید من موهای خودم قهوه ای با رگه های طلایی هستش چطور کلشو طلایی کنم

پاسخ دادن 16 7
مهسا

مهسا

من موهام مشکی پر کلاغیه اما چند بار که روغن زیتون برا تقویت مو هام زدم رنگ موهام تغییر کرده حالا نمیدونم این تغییر رنگ مال روغن زیتونه یا خود به خود تغییر کرده

پاسخ دادن 7 9
علی

علی

سلام ببخشید رنگ مو طبیعی من قهوه ای روشنه اگه بخوام رنگ موهامو زرد کنم مشکلی نداره یعنی این ماسک گل ریواس با پودر بابونه فقط برای موهای سفیده ممنون خواهش میکنم جواب بدین خیلی ممنونم.

پاسخ دادن 23 13
زهره

زهره

ميخواستم بدونم مو با اب لبو خالى رنگ نميگيره؟ من اينجا دسترسى به هيچ كدوم ندارم جز قهوه و اب لبو

پاسخ دادن 19 12
فاطمه

فاطمه

آب 2 عدد چغندر را بگیرید. آب لبو روی موهای قهوه ای تیره، رنگ قرمز تیره ایجاد می کند.
2.آب لبو را با عسل مخلوط کنید. آن را داخل یک ظرف ریخته و 4/1 پیمانه عسل به آن اضافه کنید.آن را هم بزنید تا کاملاً یکدست شود. این ترکیب آماده است تا آن را روی موهایتان بگذارید.
3.موهایتان را بشویید. یادتان باشد که از نرم کننده پس از شامپو استفاده نکنید. موهایتان را با حوله خشک کنید و با یک شانه دندانه درشت گره موهایتان را باز کنید.
4. ترکیب رنگ تان را روی موهایتان بگذارید. دستکش پلاستیکی دستتان کنید و رنگ را روی تمام موهایتان بگذارید.
5.موهایتان را بپوشانید. از یک کلاه حمام پلاستیکی یا پلاستیک استفاده کرده و روی موهایتان را بپوشانید. رنگ مو حداقل باید 4 ساعت یا تمام شب روی موهایتان بماند.
6. موهایتان را با شامپو، نرم کننده و آب گرم بشویید تا آب چغندر و عسل از روی سرتان پاک شوند. وقتی مویتان خشک شود می بینید که موهایتان به رنگ شرابی شده است

پاسخ دادن 0 0
زهرا

زهرا

سلام.من موهام مشکیه.میخوام برای جلوگیری از ریزش و پرپشت شدن حنا بزارم..چکار کنم که رنگش عوض نشه و اینکه اگه بخام رنگ کنم چند ماه بعد اثر حنا میره تا رنگ کنم؟

پاسخ دادن 9 8
آزیتا

آزیتا

اگه تو حنا لیمو خشک بریزی دیگه رنگ موت عوض نمیشه

پاسخ دادن 5 5
بانو

بانو

سلام.من یک سال پیس موهامو دکلره کردم الان ریشه ها مشکی و ساقه موهام طلائیه.بخوام ازین دستور رنگهای گیاهی استفاده کنم باید چ کار کنم ک رنگش یکدست دربیاد و دو رنگ نشه. ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دادن 18 14
ساهره

ساهره

سلام ببخشيد من موهام ازبالا مشكيه نصف ببعد بلوند شكلاتي روشنه، ميخواستم به موهام قهوه بزنم قهوه اي تيره بشه بنظرتون قشنگ ميه؟ اصلا كلا جواب ميده اگه قهوه بزنم باتشكر

پاسخ دادن 4 0
نسیم از تبریز

نسیم از تبریز

سلام و تبریک عید سال96. امیدوارم در سال جدید بیشتر به فکر سلامتی درون ، جسمی و روحی و شادابی باشیم تا به فکر ظاهر. البته زیبایی ظاهر هم به اندازه نه افراطی و وسواسی.

پاسخ دادن 6 14
Zahra

Zahra

اگر اين تركيب ها رو با برس بماليد روي موهاتون هايت طبيعي ميشه .امتحان كردم خيلي خوب شده

پاسخ دادن 4 6
آسیه

آسیه

سلام میخاستم بپرسم این ترکیب رنگ بلوطی که نوشتین اولا اب اکسیژنه چیه از کجاتهیه کنم و اگه تو ترکیبش یکم سدر بریزم با بقیه موادی که گفتین ترکیب جواب میده یانه

پاسخ دادن 5 1
تینا

تینا

عزیزم آب اکسیژنه بری داروخانه بگی بهت میدی قیمتشم زیاد نییت پنج شیش تمنه

پاسخ دادن 1 3
هلیا

هلیا

با سلام، ببخشید منظورتون،از پودر گل میخک، گل تزیینی میخک هست؟ یا اون میخکی که به عنوان ادویه ودم کرده استفاده میکنیم؟

پاسخ دادن 5 5
Fatima

Fatima

میخک دم کرده و ادویه ای ک قهوه ای رنگم هست

پاسخ دادن 1 0
مینا

مینا

ببخشید یه سوال داشتم اگه اینا رو استفاده کنم روی جنس مو که تاثیری نداره؟ من موهام نرمه،بعد از استفاده به دفعه ای زیر و سفت نشه.

پاسخ دادن 1 1
مائده

مائده

بعد از سه ماه میشه دوباره رنگ کرد

پاسخ دادن 0 1
ماعده

ماعده

اگه رنگ طلائی یا رنگ قهوهای روشن بخوایم به رنگ خود موهامون بستگی داره؟

پاسخ دادن 2 3
فاطیما 18

فاطیما 18

من موهام شدید ریزش داره حنا بزارم خوبه؟

پاسخ دادن 9 0
ندا

ندا

سلام حتما هفته های اول هفته ای یکبار حنا بزارید بعد کم کم دو هفته ی بار ...حنا ی قاشق غذاخوری مورد سدر هم ی قاشق روغن زیتون قهوه ی دونه زرده تخم مرغ کمی اب اینا رو باهم مخلوط کنید خمیر که شد ی ساعت یا چندساعت بزارید بمونه ی پلاستیک بکشید روش خشک نشه بعد فقط ریشه مو بزارید برای ریزش مو و ضخیم شدن تار مو عالیه .خودم امتخان کردم خیلی ریزش مو داشتم افسردگی گرفته بودم چند هفته حنا گذاشتم ریزش موهام قطع شده قبلا روزی صدتار مو میریخت الان روزی چهل تار مو حتی هنگام شستشو موهام خیلی کم میریزه

پاسخ دادن 4 1
نازنین

نازنین

سلام من موهام تقریبا بین مشکی و قهوه ای تیرست میخوام با حنا قهوه ای خیلی روشن بشه؛کسی میدونه باید چیا بهش اضافه کنم؟ لطفا راهنمایی کنید☹

پاسخ دادن 12 4
رها

رها

سلام ببخشید برای رنگ قهوهای شش تا دستور نوشته .برای سمت راستی کدوم رو باید اجرا کنیم؟؟مرسی

پاسخ دادن 4 2
ااا

ااا

سلام ممنون از مطالب زیباتون

پاسخ دادن 0 2
, آرزو

, آرزو

سلام ببخشید من فقط حنا دارم و پوست سبز گردو چی اضافه کنم بهش که موهام خوش رنگ شه و بور مرسی

پاسخ دادن 5 2
نگار

نگار

فقط رو موهایی که سفید هست عمل میکنه ؟ من خیلی سن ندارم و میخوام فقط پایین موهام رنگ قهوه ای خیلی روشن شه نمیدونم این کارا جواب میده یا باید رنگ شیمیایی بزارم؟

پاسخ دادن 6 1
حامد

حامد

سلام، چه کار کنیم که رنگ موهای طبیعی دوام بیشتری داشته باشه و دیرتر رنگشون بپره. خواهشا راهنمایی کنید.

پاسخ دادن 0 1
امیر

امیر

انصافا اسکل نکنید باو یه ساعته اینارو گذلشتم رو ریشم دو تا دستورم امتحان کردم هیچ کدوم ج نداد نه حنا نه دارچین

پاسخ دادن 3 3
فائزه

فائزه

حنابایدشب تاصبح بمونه روموهاتون

پاسخ دادن 3 0
ساحل

ساحل

موهایم با حنا سرخ یا قرمزی شده چه کنم که دوباره نصواری روشن شود

پاسخ دادن 2 3
فرزانه

فرزانه

حنا بعد یه مدت با شستشو رنگش میره ..نه این که اصلا بره فقط از اون قرمزی در میاد و بعد چند ماه موها هم به رنگ خودشون بر میگردن ...اما وقتی بری زیر افتاب بازم معلوم میشه حنا زدین

پاسخ دادن 0 0
ma

ma

با سلام و خسته نباشین میخواستم موهامو قهوه ای روشن کنم موهای خودم مشکی ان چیکار کنم موهام رنگ بگیره دو روز قبل هم اون موادی که گفته بودین رو گذاشتم ولی زیاد مشخص نیست رنگشون عوض شده لطفا زود جواب بدین

پاسخ دادن 1 1
حسین

حسین

سلام من پودر گل شقایق وگردوسبزمخلوط کردم دوساعت روموهام گذاشتم جواب نداد میشه بگید اکسیدان چیه ازکجا بگیرم

پاسخ دادن 0 0
Parisa

Parisa

اکسیدان یه ماده ی شیمیاییه که برای رنگ کردن مو استفاده میشه از لوازم ارایشی ها هم باید بخرید

پاسخ دادن 1 0
ثنا حقدادی

ثنا حقدادی

سلام من موهام خیلی ساقه ضخیمی داره و با رنگ های شیمیایی روشن هم رنگ نمی گیره!چه رنگ طبیعی خوبه که استفاده کنم تا موهام رنگ بگیره

پاسخ دادن 1 0
هانی

هانی

ببخشید اون رنگ وسطی ترکیباتش چیه؟؟؟؟و اینکه من چندبار و با چند روش و ترکیبات مختلف برا رنگ گرفتن موهام امتحان کردم اما جواب نداد هر چند موهام قهوه ای تیره هست ولی جواب نداد

پاسخ دادن 2 0
سپیده

سپیده

من خودم تا 6 7 ساعت این مواد روی موهام نمونه اصلا رنگ نمیگیره، این رنگ ها توشون از مواد رنگ بر استفاده نشده بنابراین زمان بیشتری نسبت به رنگ های شیمیایی لازم داره، البته بستگی به رنگ موی قبلی تون و جنس مو هم داره. اگه موی نازک یا روشنی دارین زمان کمتری میخواد ..اما حواستون هم باشه در عین حال که باید زمان بیشتری بدین آسیبی به موهاتون نرسه.

پاسخ دادن 1 0
س.ن

س.ن

من باردارم اشکال نداره بزنم ؟

پاسخ دادن 2 0
ترنج

ترنج

من موهام خرمایی یکم اومدم جلوش موهام رنگ کردم حنا با آب لیمو بزارم رنگ میشود ميخوام قهوه ای روشن بشه

پاسخ دادن 0 0
فاطمه

فاطمه

سلام اگه بخوام موهامو با حنا تقویت کنم بعد نخوام رنگ بگیره موهام باید چیکار کنم؟چی به حنا اضاف کنم

پاسخ دادن 0 1
سحر

سحر

باسلام وخسته نباشید من پسرم واسه رشد موهاش دارو گیاهی زدم رنگ موهاش تیره شد حالا گفتن واسه روشن شدن مو بابونه رو با زرده تخم مرغ قاطی کنین نتیجه میبینین ولی نشد

پاسخ دادن 0 0
سحر

سحر

سلام خسته نباشید,پسرم موهاش کم پشت بود بور ولی بر اثر دارو های گیاهی موهاش تیره شد حالا میخوام ببینم بابونه با زرده تخم مرغ به تنهایی رنگ موهاش تغییر میکنه البته گذاشتم خیلی شل شد ولی رنگ باز نکرد اشکال چی بود؟

پاسخ دادن 1 2
ناشناس

ناشناس

واقعا چ کاریه ک میکنین من برای رنگ قوه ای روشن وسمه و قهوه و حنا و کاکائو گذاشتم رنگ مو های خودم خرمایی روشن بود الان شده قهوه ای تیره تیره فقط وقتو هزینه مردمو میگیرین واقعا خجالت داره

پاسخ دادن 2 1
سی رخ

سی رخ

عزیزم.اون سرمه و وسمه میگن ،حنا با چای ترکیب میکنن نه.با وسمه اشتباه.نکنی خیلی هم خوب در .میاد

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف