رنگ کره مریخ
علت رنگ قرمز کره مریخ وجود یک صخره نرم بر روی سطح کره مریخ است ،که دانشمندان ادعا می کنند ،فرسایش و ساییده شدن آن موجب قرمز شدن سطح کره مریخ می شود.

آیا می دانید چرا رنگ کره مریخ سرخ است

آیا تا به حال شده است از خودتان سوال کنید که به چه علت رنگ کره مریخ قرمز رنگ است؟!دانشمندان در کشف جدید خود به نتیجه ای شگفت انگیز در مورد این سوال پاسخ دادند.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.
 
سیاره مریخ

علت رنگ قرمز سیاره مریخ

چرا مریخ سیاره سرخ نامیده می شود

دانشمندان برای دریافت پاسخ این سوال"چرا کره مریخ قرمز رنگ است" تصمیم به تحقیق در مورد آن کردند که متوجه یک منبع منفرد شدند که شاید برای شما جالب باشد.دانشمندان علت قرمز رنگ بودن کره مریخ را یک صخره بزرگ زنگ زده می دانند که به مرور زمان در حال پوسیده و فاسد شدن است که توسط طوفان هایی کوبنده در سرتاسر این کره در حال پخش شدن می باشند.
آقای "کوین لوئیس" که یکی از استادان علوم زمین و علوم سیاره ای دانشگاه جانز هاپکینز در مورد این کشف این گونه گفت:"این نظریه کمی جای بحث و گفتگوی دارد و این شاید مقداری به دور از تصور باشد که یک صخره بسیار بزرگ در مریخ به مرور زمان در حال ساییده شدن است و این میزان ساییدگی در سرتاسر این کره قرمز رنگ پخش شده است".
 
کره مریخ

چرا کره مریخ قرمز است

چرا سطح سیاره مریخ سرخ رنگ است

تیم های تحقیقاتی به گونه ای به این نتیجه دست یافتند که پس از تجزیه و تحلیل هوای موجود در کره مریخ،دریافتند که ساختار گرد و غبار در هوای کره مریخ متشکل شده از گوگرد و کلر است که سرتاسر این کره را تحت پوشش خود قرار داده است.همچنین جالب است بدانید که محققان گفته اند که شواهدی از آب و برخی یخچال های بسیار بزرگ را دارند و اگر این موراد صحت داشته باشند،نشان دهنده عوامل زنده ماندن هستند و انسان ها نیز می توانند در این کره قرمز رنگ زندگی کنند.
 
 کره مریخ قرمز رنگ

تصاویری از کره مریخ قرمز رنگ

علت رنگ سرخ کره مریخ چیست

این صخره بزرگ ، یک صخره نرم است که بر روی سطح کره مریخ قرار دارد و دانشمندان ادعا می کنند که تنها علت قرمز رنگ بودن کره مریخ فرسایش و ساییده شدن آن است.
 
قرمز رنگ بودن کره مریخ

قرمز رنگ بودن کره مریخ چه علتی دارد

این صخره بسیار بزرگ طبق آخرین آمار حدودا به اندازه 50 درصد ایالات متحده آمریکا پیش بینی شده است.اما با این وجود برخی از دانشمندان ادعا می کنند که این نظریه کاملا صحیح و درست است و از طرفی برخی دیگر نیز ادعا می کنند که به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

علت قرمز بودن رنگ کره مریخ چیست؟

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
برچسب :
نظرات
وبگردی