نمناک دین و مذهبگوناگون دلیل سفید بودن رنگ کفن میت چیست؟
فلسفه رنگ کفن ، رنگ کفن
آخرین لباسی که همه مسلمانان بر تن می کنند، کفن است. لباسی به رنگ سفید که سرتاسر بدن را نی پوشانند. آما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا رنگ کفن سفید رنگ است؟
بازدید : 9,815 نفر

فلسفه رنگ کفن 

از دیدگاه اسلام حتی اهمیت کفن کردن مرده به اندازه اهمیت لباس پوشیدن است و در دفن مرده هم دین اسلام اصول اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی را به طور کامل مراعات کرده است. جسد را در دو پارچه تمیز می پیچند و پس از آن در یک پارچه سراسری قرار می دهند و پارچه سراسری را از بالا و پایین می بندند تا بدن در پارچه متلاشی شود. پارچه ای که به عنوان کفن انتخاب می شوند سفید است زیرا رنگ سفید خاصیت فرار دهنده میکروب ها را دارد و اگر میکروب بخواهد از بدن خارج شود وقتی به پارچه سفید می رسد، به جای خودش بر می گردد.

سفید بودن رنگ کفن

علت سفیدی رنگ کفن

حجت الاسلام حمیدرضا رحمانی کارشناس مذهبی با اشاره به این که یکی از واجبات اسلام کفن کردن بدن مسلمان است اظهار داشت:کفن دارای سه قسمت باید باشد یکی به عنوان آن که دور کمر پیچیده شده دیگری پیراهن که از شانه تا ساق پا را پوشانده و سوم سر تا سری که کل بدن را بپوشاند. 

وی افزود:مستحب است پارچه کفن از پنبه بوده و حرام است که از حریر خالص باشد. 
رحمانی تصریح کرد:پارچه ی کفن مستحب است تمیز و سفید باشد شاید علت این مستحبات یکی رعایت نظافت و دیگری حفظ احترام بدن مسلمان باشد. 
کارشناس مذهبی تصریح کرد:البته بدیهی است که مرگ، کفن و دفن، تشیع جنازه مراسمی است برای هشدار به انسان ها که به تعلقات دنیا دلبستگی نداشته همچنین سفیدی و بدون رنگ و لعاب بودن هم مظهر همین تعلق است. 
وی تاکید کرد:یک رنگی باعث شده که فقیر و غنی که شاید در زمان زندگی خیلی با هم تفاوت داشته باشند و در موقع مرگ یک شکل باشند. 
این کارشناس مذهبی در پایان گفت:سفید بودن کفن واجب نیست بلکه مستحب و رسم و عرف است که پارچه ی کفن به عنوان مظهر طهارت و پاکی سفید باشد.

دلیل سفید بودن رنگ کفن میت چیست؟

دلیل سفید بودن رنگ کفن میت چیست؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 25
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 23 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف