نمناک سبک زندگیتناسب اندام توصیه هایی برای رهایی از چاقی موضعی
چاقی موضعی ، درمان چاقی
برای از بین بردن چاقی موضعی می توان از روش طب سوزنی استفاده کردکه با افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر منجر به افزایش سوخت و ساز و کاهش سایز آن ناحیه می شود.

راههایی برای خلاصی از چاقی موضعی

چاقی یک بیماری متابولیکی است که از سوخت و ساز غیر طبیعی بدن ناشی می شود. در چاقی شخص قادر به کنترل وزن خود نیست و در نتیجه، این چاقی بیش از حد منجر به عوارض قلبی-عروقی، افزایش چربی بدن و فشارخون بالا می شود. از سوی دیگر این افزایش وزن مزمن می تواند به تدریج به روی بافت های استخوانی بدن فشار آورد و باعث ایجاد آرتروز مفاصل بخصوص سائیدگی زانو، ران و کمر شود.

یک متخصص طب فیزیکی گفت:طب سوزنی یک روش مکمل درمانی و بی خطر برای درمان چاقی موضعی است که در اکثر موارد نتیجه مطلوبی از آن گرفته می شود.

این متخصص طب فیزیک اظهار داشت:درمان چاقی و اضافه وزن به روش طب سوزنی یک روش بی خطر است که در اکثر موارد پاسخ مثبتی از آن گرفته می شود البته ممکن است در 30 درصد افراد نتیجه مطلوبی نداشته باشد.

وی اضافه کرد:به کارگیری روش طب سوزنی برای درمان چاقی یک روش مکمل بوده و نمی توان این روش را جایگزین روش های اصلی درمانی کرد.

مکانیسم درمان چاقی با روش طب سوزنی که بیشتر در خانم ها طرفدار دارد، به گونه ای است که با کاهش اشتهای فرد، سبب کنترل بیمار بر میزان مصرف مواد غذایی و در نتیجه کاهش وزن وی می شود.

این متخصص طب فیزیکی بیان کرد:از روش طب سوزنی برای لاغری های موضعی نیز استفاده می شود که با افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر منجر به افزایش سوخت و ساز و کاهش سایز آن ناحیه می شود.

 

چاقی موضعی

درمان چاقی با طب سوزنی

وی در خصوص مدت زمان این درمان گفت:معمولا توصیه می شود بیماران هفته ای 2 جلسه و به مدت 12 جلسه درمان را ادامه دهند تا به نتیجه مطلوب برسند، البته گاهی به زمان بیشتری برای رسیدن به وزن مناسب احتیاج است و در برخی موارد نتیجه مطلوب تا مدت ها پس از درمان ظاهر می شود.

ایشان همچنان درباره هزینه های درمان با طب سوزنی گفت:درمان با طب سوزنی تحت هیچ گونه پوشش بیمه ای نیست چراکه یک درمان مکمل است و افرادی که خواهان این نوع درمان هستند، هزینه های آن را به صورت آزاد و تعرفه های تعیین شده توسط وزارت بهداشت، پرداخت می کنند.

توصیه هایی برای رهایی از چاقی موضعی

توصیه هایی برای رهایی از چاقی موضعی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف