دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیروابط عاطفی قوانین عجیب جاذبه در روابط جنسی
روابط جنسی ، قانون عجیب جاذبه جنسی
جاذبه در روابط جنسی ریشه در ژنتیک افراد دارد و از این جهت ممکن است فردی از جهت جنسی برایمان جداب بوده و یا فردی برایمان در نگاه اول جذاب نباشد.
بازدید : 3,338 نفر

3 قانون جاذبه در روابط جنسی که اثبات شده اند

اینکه چرا این جذابیتها بین ما و فرد دیگری بوجود میآید رابطه مستقیمی با بیوشیمی جنسی فرد مقابل و خود ما دارد ، اگر آن فرد هم مثل ما از خود امواج درونی جنسی منتشر کند برای ما جذابیت خواهد داشت وگرنه ممکن است از نظر جنسی اهمیت زیادی برای او قائل نباشیم. موضوع جاذبه در روابط جنسی بحث بسیار جذابی برای همه افراد است! در این نوشتار با ما همراه باشید تا 3 قانون عجیب جاذبه جنسی که اثبات شده اند را برای شما بازگو کنیم. حتم داریم از این مقاله بسیار جذاب خوشتان می آید.

 در مورد جاذبه جنسی باید بدانیم :

▪ هنگامی که رابطه را با کسی که از لحاظ جنسی برایتان جذاب نیست ادامه میدهید خود را نا خواسته به سمت خیانت پیش میبرید .
▪ همیشه جذابیت جنسی باید ارتباط شما و نامزد و یا همسرتان را از حالت دوستی معمولی خارج کند و معنای دیگری به آن بدهد .
▪ اگر در ابتدای رابطه جذابیت جنسی زیادی احساس نمیکنید تقریباً غیر ممکن است در ادامه این جذابیت افزایش پیدا کند .

3 قانون عجیب جاذبه جنسی که اثبات شده اند را بشناسیم:

1. ریشه های شگفت انگیز جاذبه ی جنسیت

آیا در درجه ی اول مجذوب مردان می شوید، یا زنان، یا هر دو؟ پژوهشی شگفت انگیز نشان می دهد که ما ممکن است به صورت خودآگاه ندانیم چه کسی جذب مان می کند. در حالی که به نظر می رسد مردان دگرجنس گرا و گی عینا جاذبه ی جنسی شان به سمت زنان و مردان را درک می کنند، اما علی الظاهر زنان دگرجنس گرا و لزبین ممکن است چنین نباشند.

پژوهشگران، شیورز و همکاران(2004)، به مردان و زنان دگرجنس گرا و همچنین مردان گی و لزبین ها سه فیلم جنسی متفاوت نشان دادند. یکی از آن ها دو زن را به تصویر می کشید؛ دیگری یک مرد و یک زن را نشان می داد؛ و آخری به رابطه ی بین دو مرد مربوط می شد. پژوهشگران تحریک جنسی و همچنین تحریک آلت تناسلی را که خود شرکت کنندگان گزارش داده بودند اندازه گیری کردند.

یافته های محققان درباره جاذبه جنسی برای مردان

نتایج برای مردان درست و سرراست بود:مردان گی تحریک ذهنی و فیزیولوژیکی بیشتری به فیلمی که شامل دو مرد می شد نشان دادند، و مردان دگرجنس گرا نسبت به فیلمی که شامل دو زن می شد تحریک بیشتری از خود نشان دادند.

یافته های محققان درباره جاذبه جنسی برای زنان

با وجود این، یافته های مولفان در رابطه با زنان شگفت انگیز بود:هرچند لزبین ها فکر می کردند که بیشتر با فیلمی که شامل دو زن می شد تحریک می شوند، و زنان دگرجنس گرا فکر می کردند بیشتر با فیلمی که شامل یک مرد و زن می شد تحریک می شوند، اما زنان لزبین و دگرجنس گرا هر دو به لحاظ روانشناختی، فارغ از جنسیت هنرپیشگان، با دیدن هر سه فیلم تحریک شدند.

پژوهشگران معتقدند که وضعیت جنسی زنان از مردان سیال تر و انعطاف پذیرتر است. و هرچند آن ها معتقد نیستند که زنان ذاتا دوجنسیتی هستند، اما معتقدند که جاذبه ی جنسی زنان خیلی راحت تر از مردان قابل تغییر است. این سیال بودن ممکن است در راستای خدمت به یک هدف تکاملی بوده باشد:زنانی که شریک جنسی مذکرشان روی فرزند آوری سرمایه گذاری نکرده اند ممکن است از شریک شدن با زنان دیگر سود برده باشند. پژوهش های جدید نشان می دهد که بعضی از مردان نیز به همان نسبت از خود سیالیت جنسی نشان می دهند.

2. ما به صورت ناخودآگاه جذب خودمان (و والدین مان) می شویم

آیا خودتان را جذاب می دانید؟ ممکن است شگفت زده شوید اگر بدانید که ما به لحاظ جنسی به خودمان، یا دست کم به شریک های جنسی بالقوه مان که شبیه ما هستند، جذب می شویم. فریلی و مارکس(2010) در آزمایشی نشان دادند که آدم ها به تصاویر ترکیبی، وقتی که تصویر خودشان جایگزین عکس ترکیبی می شود، جاذبه ی جنسی بیشتری ابراز می کنند(در تقابل با شرایط کنترلی که در آن تصویر یک شخص دیگر جایگزین عکس ترکیبی می شود). نکته ی مهم اینکه، شرکت کنندگان نمی دانستند عکس خودشان در عکس های ترکیبی گنجانده شده است، و اگر می دانستند که تصاویر ترکیبی به نوعی طراحی شده اند که شبیه خودشان باشد، آن ها آن تصاویر را کم جاذبه تر قلمداد می کردند. 

روابط جنسی

ریشه های جاذبه ی جنسی

نتایج نشان می دهند که ما به صورت ناخودآگاه به کسانی که شبیه مان هستند بیشتر جذب می شویم. در واقع، احتمال بیشتری وجود دارد که با شریک های جنسی قرار بگذاریم که رنگ چشم و رنگ موی شان با رنگ چشم و موی خودمان مطابقت دارد. و جالب تر آنکه، شریک جنسی ما بیشتر احتمال دارد شبیه والدین با جنس مخالف ما باشد تا شبیه خودمان، که این احتمال را افزایش می دهد که ما به صورت ناخودآگاه به والدین مان جذب می شویم.

چرا ما به آدم هایی جذب می شویم که شبیه مان هستند؟ فیرلی و مارکس معتقدند تحریکاتی که ما اغلب با آن ها روبرو هستیم(مثل تصاویر خودمان یا والدین مان) راحت تر پردازش می شوند و ممکن است به علت قرار گرفتن مداوم در معرض یکدیگر جذاب تر بشوند. در عوض آن ها معتقدند که جذب شدن ما به کسانی که شبیه مان هستند ممکن است نشانه ای از حب نفس باشد.

3. امروز جذاب اما فردا نه

شیفتگی زنان با چرخه ی قاعدگی آن ها تغییر می کند. به عنوان مثال، زنان دگرجنس گرا مردانی را که مردانه تر به نظر می رسند ترجیح می دهند، و وقتی که از همیشه بارورتر هستند مردان متقارن را ترجیح می دهند. نگرش زنان نسبت به والدین خودشان نیز می تواند بسته به چرخه ی قاعدگی تغییر کند:زنانی که والدین شان را به لحاظ جنسی جذاب تر می انگارند وقتی که در بارورترین حالت خود قرار دارند آن ها را به نحو مثبت تری ارزیابی می کنند.

به علاوه، وقتی زنان در بخش باروری چرخه ی قاعدگی شان هستند(و سطح استروژن شان بالا است)، بیشتر به سکس با مردانی به غیر از شریک های جنسی خودشان علاقمند هستند. با وجود این، وقتی در بخش کم بارورتر چرخه شان هستند (و سطح پروژسترون شان بالا است)، بیشتر به سکس با شریک جنسی خودشان علاقمندند.

چرا شیفتگی زنان نسبت به مردان با گذر زمان تغییر می کند؟ زنان باید به مردانی با ژن های خوب جذب شوند، اما مردانی که جذاب تر هستند ممکن است تمایل کمتری به بچه دار شدن نشان بدهند. پژوهشگران معتقدند که زنان ممکن است از یک استراتژی جفت یابی ترکیبی پیروی کنند.

آن ها با یک جفت بلند مدت که حامی و مهربان است جفت می شوند تا به مراقبت از آن ها کمک کند و بتوانند تولید نسل کنند در حالی که برای روابط جنسی کوتاه مدت به دنبال مردانی با ژن خوب هستند.

قوانین عجیب جاذبه در روابط جنسی

برگرفته از سایت بازده/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف